התפתחות הילד הכוללת במהלך השנתיים הראשונות

אתה צריך להבין את שלבי התפתחות הילד כדי להבין את ההתפתחות האינטגרלית של הילד
קודם כל, אתה צריך להבין את שלבי התפתחות הילד כדי להבין את ההתפתחות האינטגרלית של הילד.
תינוקות מתקדמים מאוד ומהיר בהתפתחותם הכללית במהלך השנתיים הראשונות לחייהם. נספר לכם על אבני הדרך החשובות ביותר.

השנים הראשונות לחייו של הילד חשובות מאוד להתפתחותו הכללית. בשנים הראשונות הללו, חלק מהדברים שלא אמורים להיות חסרים הם הזדמנויות לשחק כדי ללמוד ולפתח יצירתיות כדי להצליח בעתיד. אז, אילו היבטים עליך לזכור במהלך ההתפתחות האינטגרלית של הילד במהלך השנים הראשונות?

קודם כל, אתה צריך להבין את שלבי התפתחות הילד כדי להבין את ההתפתחות האינטגרלית של הילד. ילדים צעירים מקבלים גירוי הולם ללמוד מיומנויות מסוימות, דבר שעלול להיות קשה במקרים מסוימים. אם תינוק לא מקבל גירוי, יהיה לו קשה יותר להצליח בעתיד.

בנוסף, ילדים צריכים לראות בהוריהם דוגמה טובה כדי ללמוד על התנהגות טובה והרגלים שחשובים לחיים.

התנהגות מתאימה תעניק להם הזדמנויות לגשת לחיזוקים חדשים, מצבים חדשים, סביבות חדשות והתנהגויות קשורות חדשות. יחד עם זאת, זה ישלים עם התנהגויות ארכאיות או בעייתיות.

התנהגות בהתפתחות הילד כולו

להתנהגות אינדיבידואלית השלכות מרחיקות לכת על כל פרט ועל תחום הפסיכולוגיה ההתפתחותית מכיוון שהיא מהווה אלטרנטיבה התנהגותית למושג התבגרות ושינוי עקב הזמן הפשוט שחולף, כמו אבני דרך התפתחותיות.

אבן דרך היא שינוי התנהגותי בעל מאפיינים מיוחדים בהשוואה לשינויים התנהגותיים אחרים. נסתכל על זה ביתר פירוט להלן.

פיתוח מקיף מ-0 עד חודש

שלב סכימת הרפלקס. תינוקות לומדים כיצד הגוף יכול לנוע ולתפקד. הראייה מטושטשת וטווח הקשב נשאר קצר במהלך הינקות. הם לא מודעים במיוחד לחפצים כדי לדעת שהם נעלמו מהעין.

עם זאת, תינוקות עד גיל 7 דקות מעדיפים להסתכל על הפנים. שלושת אבני הדרך העיקריות בשלב זה הן יניקה, מעקב ויזואלי ואחיזה ביד.

מ 1 עד 4 חודשים

תגובות מעגליות ראשוניות. תינוקות מבחינים בחפצים ומתחילים לעקוב אחר תנועותיהם. הם ממשיכים להסתכל על המקום שבו היה חפץ, אבל רק לכמה רגעים. הם "מגלים" את העיניים, הידיים, הידיים והרגליים שלהם כשהם פועלים על חפצים.

שלב זה כולל תגובות למראות וקולות מוכרים (כולל פניו של ההורה) ותגובות ציפייה לאירועים מוכרים, כמו פתיחת הפה עבור כפית. פעולות התינוק הופכות פחות רפלקסיביות ומתעוררת התכוונות.

מ 4 עד 8 חודשים

התנהגות בהתפתחות הילד כולו
התנהגות בהתפתחות הילד כולו.

תגובות מעגליות משניות. תינוקות יגיעו לחפץ מוסתר חלקית, מה שמעיד שהם יודעים שכל החפץ עדיין שם. עם זאת, אם חפץ מוסתר לחלוטין, התינוק לא ינסה לאחזר אותו.

התינוק לומד לתאם ראייה והבנה. פעולות הן מכוונות, אך התינוק נוטה לחזור על פעולות דומות על אותו אובייקט. הם עדיין לא חיקו התנהגויות חדשות.

פיתוח מקיף מ-8 עד 12 חודשים

תיאום תגובות מעגליות משניות. זה נחשב לאבן הדרך החשובה ביותר להתפתחות הקוגניטיבית של הילד. בשלב זה, התינוק מבין סיבתיות ומכוון למטרה. ההבנה המוקדמת ביותר של קביעות אובייקט עולה, מכיוון שהוא יכול כעת לאחזר אובייקט כאשר הם צופים בהסתרתו.

שלב זה כולל ניסוי וטעייה קלאסי. לאחר אחזור מוצלח של אובייקט מוסתר במיקום אחד (A), הילד לא יכול לאחזר אותו במיקום שני (B).

מגיל 12 עד 18 חודשים

תגובה מעגלית שלישונית. הילד רוכש ידע על אמצעים ומטרות ומסוגל לפתור בעיות חדשות. כעת הוא יכול לאחזר חפץ כשהוא מוסתר מספר פעמים בטווח ראייתם, אך אינו יכול לאתר אותו כשהוא מחוץ לשדה התפיסה שלהם.

פיתוח משולב מ-18 עד 24 חודשים

המצאת המדיה החדשה באמצעות שילוב מנטלי. הילד מבין היטב את הקביעות של חפצים. הם כבר לא נופלים לשגיאות A-לא-B. בנוסף, תינוק יכול להבין את הרעיון של פריטים שמסתתרים במיכלים.

לדוגמה, אם אתה מחביא צעצוע בקופסת גפרורים ואז מניח אותו מתחת לכרית, אך מבלי שהילד יראה, אתה מסיר את קופסת הגפרורים ומוסר אותה לילד. לאחר מכן הילד יסתכל מתחת לכרית כדי לגלות שהיא לא בקופסה.

הפעוט מסוגל לפתח דימוי נפשי, לקחת אותו בחשבון ולתמרן אותו כדי לפתור בעיות, כולל בעיות קביעות אובייקט שאינן מבוססות רק על תפיסה. כעת הוא יכול לחשוב היכן האובייקט עשוי להיות כאשר מתרחשת תזוזה בלתי נראית.

בקיצור, כפי שניתן לראות, ההתפתחות הכללית של הילד בשנתיים הראשונות לחייו מתקדמת מהר מאוד. לכן, הם משיגים אבני דרך התפתחותיות שיעזרו להם ליצור אינטראקציה עם סביבתם ולהבין טוב יותר את סביבתם.