איך תינוקות רואים את העולם סביבם?

תינוקות מתעניינים מאוד בעולם הסובב אותם
בסביבות גיל חודשיים, תינוקות מתעניינים מאוד בעולם הסובב אותם.
כאשר ההריון מסתיים, ילדים ממשיכים לפתח את האיברים החיוניים שלהם, כולל העיניים. בתחילת חייהם, תינוקות מבלים חלק גדול מהיום בעיניים עצומות. לאט לאט הם יגלו מהי הסביבה שלהם. המשיכו לקרוא כדי לגלות איך תינוקות רואים.

לאחר תשעה חודשים של הריון, תינוקות ממשיכים לפתח את האיברים והתפקודים החיוניים שלהם. זה כולל את העיניים והראייה שלהם. כדי לדעת איך תינוקות רואים, אתה צריך לעקוב אחר השינוי של החלק המרכזי של הרשתית שלהם. בנוסף, אתה צריך לראות את יכולת הראייה שלהם גדלה בחודשים הראשונים.

זה נפוץ שבשבועות הראשונים לחייהם, תינוקות מבלים את רוב זמנם בעיניים עצומות. הם עושים זאת לאחר שעיניהם היו פקוחות מאוד כשהם נולדו. בני אדם מתחילים בהדרגה לשלב שני דברים מרגע לידתם: צבעים והתמקדות בדברים שהם רואים סביבם.

שתי מיומנויות אלו הן כאלה שתינוקות מתחילים לפתח מהימים הראשונים לחייהם. כשהורים תוהים איך תינוקות רואים, הם צריכים לדעת שילדים מגלים צורות וצבעים, כמו גם פרצופים קרובים. עם זאת, הם לא יכולים להבחין בין צורות לרקע מעבר ל-30 סנטימטרים.

איך תינוקות רואים כשהם גדלים

ברגע שהם עוזבים את הרחם, תינוקות יכולים לראות שינויים באור: בהירות, חושך והבזקים יותר מכל. למעשה, מומחים מאמינים שהם יכולים גם להבחין בניגודים ברורים מסוימים. עם זאת, הם עדיין לא יודעים אם תינוקות רואים בצבע או בשחור- לבן.

סימן ברור לכך שתינוקות רואים שינויים בין אור לחושך הוא שהם יפנו את ראשם על סמך המקום ממנו מגיע הגירוי. בנוסף, הם יעשו זאת גם אם האור חזק מדי.

הורים ורופאים ישימו לב שהאישונים שלהם מתכווצים. הסיבה לכך היא רפלקס האור האישוני שלהם, שיש לילודים כשהם נולדים.

כשחושבים על איך תינוקות רואים ועל הדברים הראשונים שהם מגלים, אי אפשר לשכוח את פניה של אמם. תינוקות יזהו את פניה של אמם, כמו גם את הקול והמגע שלהם. למעשה, זה אחד הדברים הראשונים שתינוקות מוצאים או צריכים למצוא.

תינוקות רואים צבעים ברורים מאוד
כשהם בני ארבעה או שישה חודשים, תינוקות רואים צבעים ברורים מאוד.

משבועיים ואילך, מה ששיאם את ההתעניינות של הילדים הם חפצים מנוגדים ביותר. ככל הנראה, אדום הוא הצבע האהוב עליהם בשלב זה. כמו כן, הם נמשכים לפנים אנושיות, ובעיקר לעיניהם של אנשים.

לאט לאט, תינוקות רואים יותר מ-30 סנטימטרים. עם זאת, הם עדיין יתקשו להתמקד בשתי העיניים בבת אחת.

בסביבות גיל חודשיים, תינוקות מתעניינים מאוד בעולם הסובב אותם. לא פלא: כאן יש להם זווית ראייה של 180°, והם יכולים לעקוב בעיניים אחר עצמים הנעים לאט.

חשוב להזכיר שכל התהליך האבולוציוני הזה הולך יחד עם הראש הגדל שלהם. כמובן, זה מקל על לראות יותר.

קשר עם הסביבה שלהם

בגיל 10 שבועות, תינוקות מגלים את הידיים שלהם, מזהים את הוריהם ומתחילים לראות פרטים על דברים. בהדרגה מתחיל השלב שבו הם מתחילים לתאם את הידיים והעיניים. הם מושיטים יד לגעת ולתפוס את מה שהם רוצים.

כל המיומנויות הללו ממשיכות להתפתח בחודשים הקרובים. כשהם בני ארבעה או שישה חודשים, תינוקות רואים צבעים ברורים מאוד.

כשהם בני שש, תינוקות כבר מגלים ניואנסים באותו צבע, ומראים זאת על ידי לקיחת חפץ בצבע אחד ולשים אותו ליד חפץ מאותו צבע. בגיל שבעה חודשים יש להם מבט קבוע, וניתן לראות אותם בוהים בריכוז בחפצים.

גם תפיסת עומק והיכולת לעקוב אחר אובייקטים מהירים יותר מתפתחות בהדרגה. בסביבות גיל שנה, הראייה שלהם מתפתחת באופן משמעותי.

"ברגע שהם עוזבים את הרחם, תינוקות יכולים לראות שינויים באור: בהירות, חושך והבזקים יותר מהכל."

אפליקציה לדעת איך תינוקות רואים

כמובן, יש אמהות ואבות חרדים שרוצים יותר מההסברים האלה. עבורם השיקה צ'יקו את Color Research, אפליקציה המדמה את העולם דרך עיניו של תינוק.

ה"משחק" הזה מורכב מזכוכית מגדלת שמזיזים על המסך כדי לראות מה תינוקות רואים. בתורה, לאפליקציה יש אפשרויות לכל שלב התפתחותי.

למרות שזה אולי לא לגמרי מדויק, זה עדיין מאוד מעניין, במיוחד עבור אלה שנמצאים במגע עם תינוקות או מטפלים בהם.

פופולריים