היתרונות של זחילה לתינוקות וכיצד לקדם זאת

היתרונות של זחילה לתינוקות ומתי הם מתחילים לעשות זאת
היתרונות של זחילה לתינוקות ומתי הם מתחילים לעשות זאת.
אינטליגנציה והתפתחות קוגניטיבית אצל תינוקך קשורות ליכולת שלו לנוע בחופשיות. זו הסיבה שזחילה היא כל כך חשובה.

התפתחות המוח של תינוקות תלויה בדרך כלל באופן שבו אנשים מגרים אותם. לפיכך, התפתחות מוטורית קשורה לאינטליגנציה של תינוקך. זו הסיבה שחופש התנועה כל כך הכרחי. היום, נדבר על היתרונות של זחילה לתינוקות.

זה עשוי להפתיע אותך לדעת שבכל פעם שהתינוק שלך זז, הוא או היא מתכוננים להתמודד עם שלבי ההתפתחות השונים שלו.

היתרונות של זחילה לתינוקות ומתי הם מתחילים לעשות זאת

כאשר תינוקות בני שישה או שבעה חודשים, הם מתחילים לנוע כשהבטן עדיין על הרצפה. פעולה זו ידועה כזחילה. למעשה, זהו אחד ההישגים החשובים ביותר בכל הנוגע לתנועתיות של תינוקות. כי כשהם מתחילים לעשות את זה, הם נעשים עצמאיים מהסביבה שלהם. מאותו רגע, הם לא צריכים אותך כדי להגיע לחפצים מסוימים או לחפש גירויים חדשים.

עם זאת, ברגע שנולדים תינוקות, הם מסוגלים להסתובב עם הפנים כלפי מטה כדי לזחול חזה. זהו אינסטינקט של יילודים יונקים לנוע לעבר הפטמה ולהיצמד אליה לצורך הנקה.

על מנת לעזור להם לפתח את האינסטינקט הזה, אפשר להניח אותם על משטח שטוח, כדי שיוכלו לנסות וללמוד לתאם את הרפלקסים שלהם. לאחר מכן, הרפלקסים הללו יהפכו לתנועות רצוניות. כתוצאה מכך, הם יתחילו לנוע בהדרגה.

אם אתה רוצה לעזור לתינוק שלך להתחיל לזחול, עליך לעשות זאת לפרקי זמן קצרים, והתינוק שלך צריך להיות נח היטב. בנוסף, עליכם לעורר בהם השראה במילים אוהבות. בהדרגה, הם יתחילו להגדיל את המרחק, והם יחזיקו את ראשם לפרקי זמן ארוכים יותר.

ילדים רבים מתחילים לזחול לפני שזוחלים. אל תדאג בקשר לזה! מכיוון שהתנועות האלה כל כך חשובות להם, תהיה להם הזדמנות שנייה כשיהיו בני שנתיים או שלוש וישחקו על הרצפה.

כמה יתרונות של זחילה לתינוקות

יותר חופש

היום, נדבר על היתרונות של זחילה לתינוקות
היום, נדבר על היתרונות של זחילה לתינוקות.

כאשר תינוקות מתחילים לזוז ללא עזרת אנשים אחרים, זה הופך לסימן הראשון של חופש וביטחון עצמי עבורם. לפיכך, הם מאושרים ובטוחים בעצמם, וזה חיוני כדי להיות עצמאיים. מכאן ואילך, הם מתחילים לחקור ללא גבולות.

זה מקדם צמיחת שרירים

דמיינו את המאמץ שהתינוק שלכם עושה כשהוא זוחל או זוחל. למעשה, הם מתאמצים יותר מאשר אנשים עושים כשהם הולכים. לכן, תרגיל זה מקדם את צמיחת השרירים ומשפר גידים ומפרקים. יתר על כן, זה עוזר להם לאזן את עמוד החוליה שלהם.

הזחילה מכינה אותם להליכה

הסנכרון הקצבי הנדרש לזחילה יכין את הגוף לאיזון ולקואורדינציה שהם יצטרכו כדי לעמוד.

יתרונות נוספים של זחילה לתינוקות

זה משפר את כישורי היד

המיקום הפתוח של הידיים והחיכוך בין הידיים לקרקע גורמים לתינוקות לסגור את ידיהם באופן אינסטינקטיבי. כתוצאה מכך, זה משפר את כישורי היד של התינוקות שלך לפעולות עתידיות.

הוא מפתח מיומנויות חזותיות ותהליכי קריאה

מכיוון שתינוקות מסתכלים על הידיים שלהם, הם לומדים להתמקד ממרחק קצר. לאחר מכן, הם מסתכלים על היעד שלהם. וכשהם זזים, הם מסתכלים לשני הכיוונים ללא הרף. לכן, הם מתחילים לאמן את השרירים השולטים בתנועות העיניים כדי לפתח שתי מיומנויות חזותיות:

  • התכנסות, המאפשרת לנו להסתכל על אובייקט קרוב בשתי העיניים במשך תקופה ארוכה. למשל, כשאנחנו קוראים.
  • לינה, המאפשרת לנו להסתכל מקרוב על משהו, ולהזיז במהירות את עינינו לנקודה רחוקה יותר. לדוגמה, כאשר תלמידים מעתיקים למחברות את מה שהם קוראים על הלוח.

זחילה עוזרת לבסס מערכת יחסים מרחב-זמן נכונה

סוג זה של תנועה, הכולל את הזרועות, עוזר להם לזהות את המרחק בין עצמים. על מנת לזהות זאת, הם יבססו זאת על כמות התנועות שהם צריכים לבצע, כדי להשיג את מבוקשם. אז, הם יוכלו לחשב את המרחק ולמצוא את עצמם בזמן.

חופש התנועה חשוב מאוד להתפתחות תקינה של תינוקות. לכן, ספק לתינוקך סביבה בטוחה, כדי שיוכל לנוע בחופשיות. וזכור להשתמש בחיזוק חיובי.

פופולריים