איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם?

עכשיו אתה יודע איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם וכיצד אתה יכול לעזור לווסת את המקצבים
עכשיו אתה יודע איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם וכיצד אתה יכול לעזור לווסת את המקצבים הצירקדיים שלהם.
איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים של גילם? במהלך שלב זה, השינה שלהם נוטה להיות די לא סדירה. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לווסת את מחזור השינה של הקטן שלך.

הגעת תינוק, במיוחד כשהיא הראשונה שלך, מייצרת שינויים גדולים בחיי ההורים - מצד אחד, בשל חוסר הניסיון ומצד שני, חוסר שינה. עם זאת בחשבון, אנחנו רוצים לדבר על איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים לחייהם, תקופה המאופיינת בדפוסי שינה לא סדירים.

במאמר שלהלן, נבחן כיצד תינוקות ישנים בגיל שלושה חודשים ומדוע הם מתעוררים לעתים קרובות כל כך. אנחנו גם נספר לכם מתי הם מתחילים לישון לפרקי זמן ארוכים יותר. המשיכו לקרוא כדי לגלות את כל זה ועוד.

איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם?

כל תינוק הוא ייחודי בכל הקשור לאופן השינה שלו - לכל אחד יש את הדפוס והקצב שלו. אם לתינוקות יש אחים, ייתכן שיש להם דפוס שינה שונה לחלוטין מזה של אחיהם הגדולים. לכל ילד יש מאפיינים ספציפיים וקצב משלו.

כל זה נאמר, לדרך שבה תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם יש מאפיינים כלליים מסוימים שנבחן בהמשך.

שינה מורכבת משני שלבים

במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם, שנת התינוקות מורכבת משני שלבים: שלב ה-REM והשלב הלא-REM. זה נורמלי שתינוקות מתעוררים לעתים קרובות בשלב זה. זה מונע מהם להפוך להיפוגליקמיה ובמקביל עוזר לשמור על אספקת החלב של האם.

איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם
איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם?

סיבה נוספת לכך שתינוקות מתעוררים לעתים קרובות כל כך היא יכולת הקיבה המופחתת שלהם. הבטן שלהם מתמלאת ומתרוקנת במהירות, ומסיבה זו הם צריכים לאכול כל כמה שעות. יתרה מכך, הזמן שהם מבלים ערים עוזר להם להכיר את הסביבה שלהם וממריץ את התפתחות המוח.

שינה מתחילה בשלב ה-REM

העובדה ששינה מתחילה משנת REM היא טובה מכיוון שהיא מאפשרת לתינוקות לנוח טוב יותר פיזית לאורך היום.

שינה היא בעיקר REM

במהלך שלב שינה זה, המוח משלב למידה, ובדרך זו, המוח מתפתח.

השינה היא אולטרהדיאנית

כשאנחנו אומרים שהשינה של תינוקות בשלושת החודשים הראשונים שלהם היא אולטרהדיאנית, אנחנו מתכוונים שהם לא מבדילים בין יום ללילה. לכן, ישנם תינוקות שישנים יותר במהלך היום, בעוד שאחרים ישנים יותר במהלך הלילה. זה נורמלי במהלך שלושת החודשים הראשונים.

השינה היא רב-רצף

השינה עשויה להתפזר לאורך היום או במספר רצפים. כמבוגרים, יש לנו שינה לא רציפה או דו רציפה. המשמעות היא שאנו ישנים בלילה ועשויים לנמנם קצר במהלך היום.

במהלך שלושת החודשים הראשונים לחייו של התינוק, אמהות מסתגלות לדפוסי השינה של הקטן שלהן. כך, כשהתינוק ישן, אמא יכולה גם לנוח קצת. זה חשוב כדי שלאמהות תהיה מספיק אנרגיה לטפל, להאכיל ולטפל בתינוקות שלהן.

כיצד תוכל לעזור לווסת את שנתו של תינוקך במהלך שלושת החודשים הראשונים לחייו?

מומחים רבים מסכימים שכאשר ילדים יונקים בלילה, האורות צריכים להיות עמומים והגירויים צריכים להיות מינימליים. זה יעזור לתינוקך לנוח ולא להתעורר באותה תדירות. להלן כמה טיפים נוספים לגבי איך לווסת את הקצב הצירקדי של ילדך.

  1. אם אתה מחליף את החיתול של תינוקך במהלך הלילה, עשה זאת בזהירות רבה כדי שתהיה כמה שפחות תנועה.
  2. אם אתה צריך אור במהלך האכלות לילה, השתמש באור רך מאוד או במנורת לילה.
  3. שמרו על שתיקה בזמן שאתם מאכילים את תינוקכם.
  4. השכיבו את תינוקכם בעריסה בזמן שהוא או היא ישנים (אם הוא או היא ישנים בעריסה).
  5. נסו שההאכלה האחרונה בלילה תהיה בסביבות השעה 11:00. כך תמתחו את תקופת השינה והיא תהיה בסביבות 5 או 6 בבוקר בפעם הבאה שהוא או היא יבקשו לינוק. זה עוזר להורים לנוח טוב יותר.
  6. במהלך היום, שמרו על גירוי של תינוקכם ואפשרו לו לראות אור שמש. שחקו עם תינוקכם ואל תמנעו מרעשים, מכיוון שהתינוק שלכם צריך להתרגל אליהם. כך תעזרו לקטן שלכם להתחיל להבחין בין יום ללילה.
  7. זה נורמלי שיילודים לא ישנים מיד כשאתה משכיב אותם. זה עשוי לקחת 30 עד 50 דקות לפני שהם נופלים לתוך שינה עמוקה. במהלך הזמן הזה, הם עשויים לבכות וצריכים להחזיק אותם ולחבק אותם. זה עוזר להם להרגיש בטוחים כדי שיוכלו להירגע ולהירדם.

מסקנות לגבי איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם

עכשיו אתה יודע איך תינוקות ישנים במהלך שלושת החודשים הראשונים שלהם וכיצד אתה יכול לעזור לווסת את המקצבים הצירקדיים שלהם. אם תפעלו לפי העצה הנ"ל, תוכלו לעזור לכולם לנוח בצורה יעילה יותר - גם ההורים וגם הילד. אין לך מה להפסיד!

פופולריים