התקווה שתינוקות הקשת מחזירים לנו

לידתו של תינוק קשת בענן היא גם דרך לכבד את ילד הכוכב
לידתו של תינוק קשת בענן היא גם דרך לכבד את ילד הכוכב.

תינוקות קשת הם ילדים המגיעים לעולם בריאים וחזקים לאחר שאם עברה הפלה טבעית או אובדן של תינוק.

התינוקות האלה מביאים לנו משהו יותר מאושר. הם מביאים לנו תקווה והתחלה חדשה נחוצה שבעזרתה משפחה יכולה להרכיב את עצמה מחדש לאחר אובדן של ילד.

נושא אחד שלא מדברים עליו לעתים קרובות הוא זה של הפלות, של מותם של תינוקות שטרם נולדו או אלה שעוזבים את כדור הארץ מוקדם מכל סיבה שהיא, כדי להפוך לילדים כוכבים שחיים לנצח במרכז לבם של הוריהם.

זה נושא מורכב ולרגעים אכזרי. אמהות רבות נאלצות להתמודד עם חוסר מודעות חברתית מסויימת, כי כפי שאומרים לא פעם, לאבד ילד בן 10 זה לא כמו לאבד תינוק שטרם פגשת, שעדיין לא התחיל לחיות.

נקודה אחת שעלינו להבהיר מההתחלה היא שכל הפסד חשוב. אי אפשר להשוות אחד לאחר וכל אחד מהם נחווה בצורה הרסנית.

הכאב של אובדן ילד, גם אם זה נובע מהפלה, נחווה במגוון דרכים. יהיו משפחות שיתמודדו עם אירוע כזה באומץ, ויהיו אמהות שנקלעות למצב של חוסר אונים עמוק עד כדי התפתחות דיכאון.

ילדי כוכבים, אותם תינוקות שנולדים ונפטרים בתוך האם הם יצורים שהיו קיימים, שנלחמו כדי לחיות ושרצו לגדול, אבל הגורל מנע מהם את ההזדמנות הזו.

משהו שמוכר היטב להורים של תינוקות קשת בענן, שיכולים להביא תקווה לאחר אובדן, הוא שהילדים האלה לא שם כדי להחליף את אחיהם האבוד.

הריון של ילד חדש לאחר אובדן ילד הכוכב נחווה אחרת
הריון של ילד חדש לאחר אובדן ילד הכוכב נחווה אחרת.

לכל ילד יש את מקומו בלב הוריו. כל תינוק הוא ותמיד יהיה ייחודי גם אם חייו יילקחו מוקדם.

תינוק הכוכב והסערה הפנימית שלנו

הפלה ואובדן תינוקות שכיחים יותר ממה שאנו חושבים. עד כדי כך שחיוני שיהיה פרוטוקול פסיכולוגי וסיוע לשירות משפחות ובעיקר אמהות שנפגעו ממנו.

  • כל אישה תחווה את האובדן הזה בדרכה שלה, אך עליה להיות מסוגלת לחיות את הכאב בצורה בטוחה, בליווי יקיריה, ובתמורה, בתמיכת אנשי המקצוע המתאימים.
  • עד היום, דבר שהולך ונהיה נפוץ יותר ויותר הוא שנשים רבות חוו ניסיונות כושלים להיכנס להריון. כשהם סוף סוף משיגים את זה, אפשר לעשות לא רק הפלה אחת, אלא כמה.
  • החוויה הזו יכולה להיות מאוד מסובכת. ילדי הכוכבים עוזבים אותנו ומאירים בשמיים כדי לתת לנו אור, אבל לזמן מה, האם תרגיש סערה בתוכה, חושך, ואפילו את התחושה המעצבנת ש"היא בעצמה אחראית" לאובדן הזה. יש להתייחס למחשבה הזו ולהפריך אותה.

תינוקות קשת בענן: תקווה בצורה ייחודית, אור בלב חזק

אבל על אובדן תינוק יכול להיות תהליך ארוך או קצר אך הוא תמיד יישא בלב.

זה כאב שאמהות רבות נושאות בפרטיות ושבאופן מסוים הן תמיד ישמרו בפנים. למרות שכן, הם ילמדו לחיות עם זה.

לזמן מה, משהו שמאוד נפוץ אצל זוגות הוא חוסר רצון לנסות שוב. הפחד קיים.

אולם, לאט לאט התקווה והתשוקה מתחזקים מהפחד, והרצון להיות הורים שוב הופך נס למציאות: תינוק קשת בענן, ילד שעולה מהסערה ומביא את השחר אחרי החשיכה.

לידת תינוק בריא ויקר מרפא, מנחם, ובו בזמן מרכיב מחדש את האם.

הילד הזה מאיר את הימים האפורים באלף גוונים, ונותן לנו אלף הזדמנויות לאמץ את החיים שוב יחד עם היצור השמנמן והוורוד הזה שמקבל את פנינו בעיניים בהירות ובלהיטות להתמודד עם העולם.

יחד עם זאת, כמה דברים ברורים מאוד לאמהות ולאבות של תינוקות קשת בענן:

  • תינוק הקשת בענן לא כאן כדי להחליף את ילד הכוכב.
  • לתינוק שמעולם לא נולד או שאיבדנו לפני זמנם תמיד יהיה מקום משלו בלב בני משפחתם ובנשמות הוריהם שתמיד ישמרו אותם בליבם; חוט הטבור הזה, זהוב וחזק, עדיין מחבר אותנו עם הילד שעזב את העולם הזה מוקדם.
  • הריון של ילד חדש לאחר אובדן ילד הכוכב נחווה אחרת. קיים פחד, ולעיתים נהוג לחוש בפאניקה, אך רגשות אלו נורמליים וצפויים. הדבר האידיאלי לעשות במצבים אלו הוא לשמור על תקשורת טובה בין בני הזוג לרופאיהם.
  • לידתו של תינוק קשת בענן היא גם דרך לכבד את ילד הכוכב. הילד הבריא והחזק יאפשר לנו להפגין את האהבה שיש לנו להציע, אותה השתוקקנו להציע לתינוק השני ואשר תבוא לידי ביטוי בטיפול שלנו באחיו.

נעשה כמיטב יכולתנו למען שניהם, למען זה שיש איתנו ומי שמביט מהכוכבים ומקומם במרכז ליבנו.

פופולריים