מדוע תינוקות נעים ברחם?

אז בואו נראה במה מדובר וכמה חשוב לתינוקות לנוע ברחם
אז בואו נראה במה מדובר וכמה חשוב לתינוקות לנוע ברחם.
תינוקות נעים ברחם כדי לעזור ליצור ולפתח את העצמות והסחוסים שלהם. לכן חשוב לדעת הכל.

אין דבר מרגש יותר עבור אמא במהלך ההריון מאשר להרגיש את התינוק מתחיל לזוז ברחם. זו דרך לדעת שהקטנה שלהם בסדר, שהם גדלים, ומתחזקים כדי להיות בקרוב בזרועותיה.

אבל כשהתינוק עובר, זה יותר מסתם להזכיר לנו שהם שם. למעשה, הם מגיבים לצורך בהתפתחות העובר לחיזוק העצמות והמפרקים שלהם. מחקר שפורסם בכתב העת Development מאשר זאת. אז בואו נראה במה מדובר וכמה חשוב לתינוקות לנוע ברחם.

באיזה שבוע ארגיש את התינוק שלי זז ברחם?

מהרגע שאישה יודעת שהיא מצפה לתינוק, היא לא יכולה להפסיק לחשוב מתי היא הולכת להרגיש אותם זזים. בדרך כלל, היא נוגעת בבטן בחיפוש אחר תחושה שמראה שהתינוק נמצא שם, בתוכה.

תנועות התינוק ברחם מתחילות בין שבועות 7 ל-15 להריון. הם מתונים מאוד והתינוק קטן מאוד, כך שקשה להבחין בהם. ואז, בסביבות שבוע 20, בין החודש הרביעי לחמישי, תרגישו את התינוק שלכם זז בפעם הראשונה.

תנועה זו ברחם שלך תהיה חלקה מאוד, כמו דגדוג או פרפרים. לאט לאט זה יהפוך לאינטנסיבי וקבוע יותר, עד שתרגיש אותם בועטים כשהם מסתובבים. כשהתינוק יהיה מבוגר יותר, תנועותיו יהפכו לאנרגטיות יותר. בנוסף, תגבירו את התפיסה שלכם ותכירו את השגרה ואת לוח השינה של התינוק.

בדרך כלל, כאשר אתה מרגיש את התינוק שלך זז, אתה מרגיש תנועות של ידיים ורגליים, תנועות הראש והלסת, יניקה ובליעה, שיהוקים, מגע יד-פנים, מתיחה, פיהוק וסיבוב. בנוסף, אולטרסאונד מודרני מראים שתינוקות יכולים לחייך, לבכות ולמצמץ בתוך הרחם.

תנועות אלו יהיו אינטנסיביות יותר בין השבועות 28 ל-34. לאחר שבוע זה הן יפחתו מעט עקב חוסר מקום ברחם שלך. כמובן שתמיד תרגישו אותם, במיוחד בעת דחיפה או מתיחה.

מדוע חשוב לתינוק שלך לנוע ברחם?

כפי שציינו, מחקר בכתב העת Development הראה שתנועת העובר מסיתה את המולקולות המנחות את התאים שייצרו את העצמות והמפרקים כך שיהפכו לרקמות חזקות ומתפקדות.

מדוע חשוב לתינוק שלך לנוע ברחם
מדוע חשוב לתינוק שלך לנוע ברחם?

במחקר שלהם, מדענים צפו בשינויים המולקולריים במפרקים של עוברי עוף ועכברים, שפועלים באותו אופן בכל המינים, תוך הערכת ההבדלים בין שתי קבוצות של עוברים. לקבוצה אחת יש תנועה חופשית וקבוצת ביקורת משותקת. בעוברים שלא זזו, היו מומים בעצמות ושינויים בתפקוד העצמות והמפרקים.

ד"ר פאולה מרפי, שהייתה אחראית על המחקר, הסבירה כי ללא תנועה "התאים שאמורים ליצור את הסחוס המפרק יוצרים עצם על ידי קבלת אות מולקולרי שגוי ".

זו הסיבה לכך שהתנועות של התינוק מופיעות כל כך מוקדם, באופן ספונטני באמצעות רפלקסים מחוט השדרה. לאחר מכן, כשהתינוק גדל, בסביבות שבוע 18, הם יכולים לבצע תנועות מכוונות שהן מורכבות ופונקציונליות יותר.

יחד עם זאת, מי השפיר, המקיפים את התינוק, הופכים את התנועות הללו לקלות וקלות יותר. כך, מערכת השרירים והשלד יכולה לצמוח כראוי.

בהריון, התינוק צריך לנוע ברחם על מנת:

  • חיזוק המערכת העצבית-שרירית
  • ליצור ולחזק את העצמות והמפרקים בצורה נאותה
  • תנו לנו להעריך את פעילות התינוק, מכיוון שזו דרך קלה לבדוק אותם
  • אשר מחדש את הקשר הרגשי בין האם, האב והתינוק

כיצד אוכל לעורר את תנועת התינוק שלי?

תינוקות פעילים בדרך כלל מאוד בשעות אחר הצהריים ובלילה, כאשר האם נחה. התנועות שלהם עשויות להיות קבועות יותר בזמנים ספציפיים. ככל שההריון שלך מתקדם, תתרגלו לקצב ולעוצמת התנועות שלהם ולבעיטות שלהם. למרות שהם יכולים להיות מעצבנים לפעמים, הם מודיעים לך שהתינוק שלך בסדר.

אם אתה מנסה לגרום להם לזוז, אתה יכול להעיר אותם ולעורר אותם על ידי התחשבות בהמלצות הבאות:

  • שב, תירגע ותיהנה מהחיבור. לאחר מכן, תוכל ללטף את הבטן ולדבר איתם, והם בטוח יגיבו.
  • קח פינוק מתוק או קצת שוקולד. הגלוקוז ממריץ את תנועותיהם.
  • שימו מוזיקה עדינה על הבטן, וזה יעודד את התינוק לנוע.
  • כלול את בן/בת הזוג שלך בטקס הזה. התינוק שלך יאהב לדעת שאמא ואבא רוצים להרגיש אותם זזים.

אחת הדרכים לבדוק את רווחתו של תינוקך במהלך השליש השלישי היא על ידי הערכת התנועות והבעיטות שלו לזמן מוגדר מספר פעמים ביום. אם לא מרגישים תנועה לאחר גירוי, כדאי לגשת בהקדם לרופא הנשים לעשות אולטרסאונד ולוודא שהכל כשורה כי התינוק שלך צריך לזוז ברחם.

פופולריים