בריאות הפה במהלך ההריון: מה כדאי לדעת

בריאות הפה במהלך ההריון: עששת
בריאות הפה במהלך ההריון: עששת.
חשוב מאוד למנוע בעיות שיניים במהלך ההריון.

במהלך ההריון, חשוב מאוד לדאוג לבריאות הפה שלך. הסיבה לכך היא שקיימים שינויים אורגניים רבים שעשויים להשפיע על חלל הפה. למעשה, שינויים אלו עלולים להוביל לעששת ובעיות חניכיים.

זו הסיבה שכל כך חשוב לשמור על בריאות הפה שלך. לשם כך, הרופא המיילד שלך צריך לייעץ לך ללכת לרופא השיניים.

כאשר לאמהות יש בריאות ירודה של הפה, ילדיהן נוטים לסבול מחורים רבים. לכן, על מנת לטפל היטב בבריאות הפה שלך, חשוב להקפיד על היגיינת פה נכונה ולהקפיד על תזונה מאוזנת.

בספרד, למשל, רק כ-12% מהנשים ההרות הולכות לרופא השיניים. זה בעיקר בגלל חוסר חינוך בריאותי, ובגלל שאנשים נוטים לחשוב שזה עלול להזיק לעובר.

בריאות הפה במהלך ההריון: עששת

מיתוס ידוע הוא שתינוקות מקבלים סידן משיני אמם, וזה מה שגורם לבעיות שיניים אצל נשים הרות. עם זאת, תינוקות מקבלים סידן מהתזונה של אמם. מיתוס נפוץ נוסף הוא שנשים רוכשות ילד ומאבדות שן.

המספר המוגבר של חללים במהלך ההריון קשור להיגיינה ירודה, מה שמוביל להצטברות רובד חיידקים. כתוצאה מכך, זה תוקף את האמייל ומייצר חללים. גם אם אינכם שמים לב לשינוי בהיגינת הפה שלכם, העובדה שאתם אוכלים יותר פעמים ביום ויותר ממתקים פירושה שאולי תצטרכו לשנות את שגרת ההיגיינה שלכם.

לפעמים, הקאות עשויות להתייחס להיווצרות של חללים. לאחר ההקאה, עליך לשטוף את הפה במים ולאחר מכן לצחצח שיניים.

דלקת החניכים

דלקת חניכיים היא מחלת חניכיים הגורמת לגירוי, אדמומיות ונפיחות. בנוסף, זה עלול לגרום לכאבים ולדימום. שינויים הורמונליים במהלך ההריון עלולים להוביל לגירוי חניכיים. שינויים אלו נוטים להופיע במהלך השליש השני ולהשתפר לאחר הלידה.

במהלך ההריון, חשוב מאוד לדאוג לבריאות הפה שלך
במהלך ההריון, חשוב מאוד לדאוג לבריאות הפה שלך.

אם כבר הייתה לך בעיה זו לפני הכניסה להריון, היא כנראה תחמיר לאחר מכן. במהלך ההיריון עלול להופיע בחניכיים נגע בצורת גוש. גרנולומה זו עלולה לדמם בקלות, ולרוב היא נעלמת לאחר הלידה.

טיפול ומניעה של בריאות הפה במהלך ההריון

במהלך ההריון, הדבר החשוב ביותר הוא מניעה, באמצעות שמירה על היגיינה ותזונה נכונה. עם היגיינה נכונה, תמנע מרמות גבוהות של חיידקים קריוגניים, כגון S. mutans ו- S. sobrinus.

ניתן לקבל טיפול שיניים במהלך ההריון. עם זאת, במהלך השליש הראשון, אנשי מקצוע ממליצים רק לקבל טיפולים הכרחיים לחלוטין.

השליש השני הוא הזמן הטוב ביותר לקבל כל סוג של טיפולי שיניים, כי אין שום בעיה להשתמש בהרדמה מקומית. אתה יכול גם לקבל צילומי רנטגן דנטליים, כל עוד הבטן מוגנת ויש כמות קטנה של קרינה מעורבת.

במהלך השליש האחרון, נשים בהריון לא צריכות לקבל טיפולי שיניים. הסיבה לכך היא שזה יכול להיות די מעצבן לשבת על כיסא רופא השיניים יותר מדי זמן. זה עלול גם לגרום לדחיסת הווריד הנבוב, מה שעלול להוביל ללחץ דם נמוך. מעבר לזה, אין בעיה אחרת.

יתרה מכך, השימוש בתחמוצת החנקן צריך להתבצע תוך ערנות ושימוש בכמויות מופחתות שלו. כמה מחקרים קובעים שזה יכול לעורר את הרחם ולגרום להתכווצויות. עדויות מדעיות חדשות מצביעות על כך ששימוש בחומרי איטום יעיל מאוד לנשים הרות הנוטות לחלל עששת.

מחקרים אחרים מצביעים על כך שמחלת חניכיים עשויה להתייחס לתינוקות עם משקל לידה נמוך, צירים מוקדמים ורעלת הריון.

לסיכום, חשוב מאוד להקפיד על היגיינת הפה במהלך ההריון. אם יש צורך, ניתן לקבל טיפולי שיניים, כל עוד אין סיכון. לבסוף, אתה תמיד יכול לשאול את הרופא המיילד שלך אם יש לך צורך לבקר רופא שיניים.