טיפים שיעזרו להימנע משפעת בהריון

מומחים מסכימים שהם עוזרים לנשים בהריון להתאושש מהר יותר
ירקות ופירות הדר חזקים בוויטמין C. מומחים מסכימים שהם עוזרים לנשים בהריון להתאושש מהר יותר.
ישנם כמה אמצעים יעילים מאוד למניעת שפעת בהריון. שפעת, באופן עקרוני, פוגעת רק באמהות, ואינה מסכנת את העובר. עם זאת, יש לעקוב באופן יסודי אחר בריאות האם.

בתקופות מסוימות של השנה, התנאים מתאימים יותר להידבקות בשפעת, ואם את בהריון זה מקור לדאגה. עם זאת, ניתן להימנע משפעת בהריון עם כמה אמצעי מניעה.

למרות שמדובר בתהליך ויראלי שמשפיע רק על האם, הוא עלול ליצור סיבוכים. בגלל זה, אנו מביאים לך כמה עצות מועילות שיעזרו לך להימנע מלהידבק בווירוס הזה.

הצטננות גורמת לנו אי נוחות רבה, וקוטעת את שגרת היום שלנו. תרופות קיימות עוזרות להקל על הסימפטומים, אך תהליך השפעת השכיח עדיין יכול להימשך כ-7 ימים לפני שהתסמינים שלה מתגלים במלואם.

במקרה של נשים בהריון, כדאי לזכור שכדי לא להשפיע על התינוק, ישנן תרופות מסוימות לשפעת שלא תוכלי לקחת. אל תיקח סיכונים ופעל לפי הנחיות הרופא שלך.

איך להימנע משפעת בהריון?

הריון צריך להיות זמן מהנה כשאתה עושה הכנות לקראת הגעתו של בן משפחה חדש. האם צריכה להיות במצב בריאותי טוב כדי שתהיה לה מספיק אנרגיה להתמודד. הטיפים הבאים מקלים על הימנעות משפעת במהלך ההריון.

1. קבל חיסון נגד שפעת

נשים בהריון הן אחת הקבוצות הפגיעות ביותר לשפעת, ומסיבה זו, עליהן לקבל חיסון נגד שפעת כדי להימנע ממחלה זו. חשוב להבהיר כי חיסון זה אינו מסכן את התינוק בשום צורה. כמו כן, זה יכול להינתן בכל שלב של ההריון.

2. התרחק מאנשים חולים

איך להימנע משפעת בהריון
איך להימנע משפעת בהריון?

שיתוף אזורים ומגע ישיר עם אנשים חולים מעודדים את התפשטות נגיף השפעת. כדאי להימנע מביקורים בבתי משפחה או חברים או אפילו מרכזי בריאות שבהם אתה יודע שהנגיף קיים.

לפעמים עדיף לבקש את עזרתו של צד שלישי כדי לבצע רכישות מסוימות או לבצע משימות מסוימות כדי להימנע ממגע זה. שפעת בהריון היא סיכון שכדאי לך לנסות להימנע ממנו.

3. לשמור ולשפר הרגלי היגיינה

גם היגיינה אישית וגם ניקיון ביתי מקבלים חשיבות רבה עוד יותר במהלך החודשים הללו. כדי להימנע משפעת בהריון, עליך תמיד לשטוף את הידיים במים וסבון בכל פעם שאתה מטפל בפריט שאנשים אחרים נגעו בו, גם אם הם לא מפגינים סימני שפעת (זכור את תקופת הדגירה של 7 ימים). זה חשוב במיוחד כשאתה חוזר הביתה לאחר שהיית בחוץ במקומות ציבוריים.

יש לנקות גם את כל הרהיטים והמסגרות הביתיות מדי יום. חיידקים וחלקיקים אחרים הגורמים למחלה יכולים להצטבר שם בקלות. אוורור טוב של הבית, למרות שעלול להיות קר, היא משימה חשובה נוספת.

4. אל תחשוף את עצמך לשינויי טמפרטורה

כולנו נהנים להיות נחמדים וחמים בבית עם החימום בחורף, ולעתים קרובות אנחנו מסתובבים בבית עם מעט מאוד בגדים. למרות שאנחנו נהנים מזה, זו טעות חמורה. כשאנחנו יוצאים החוצה, השינוי בטמפרטורה יכול להיות כל כך פתאומי עד שהוא יכול בקלות להעדיף לתפוס וירוסים.

5. מנוחה ואכילה בריאה

מערכת חיסונית חזקה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להימנע משפעת בהריון. שינה מספקת ושגרת אכילה עשירה בחומרים מזינים הם הכרחיים. נשים עם הרגלי אכילה מאוזנים יותר נוטות פחות לחלות.

איך להתמודד אם אישה בהריון כבר חלתה בשפעת?

לא מומלץ לאישה בהריון לקחת תרופה. היא צריכה לנסות להיות סבלנית ככל האפשר ולהתמודד עם התסמינים כמיטב יכולתה. הנה כמה טיפים בשבילך:

  • הידרציה. כדאי לשתות הרבה נוזלים כדי להימנע מהתייבשות שהשפעות הנגיף עלולות לגרום.
  • סרום פיזיולוגי. אחת אי הנוחות הגדולות ביותר היא חוסר היכולת לנשום בגלל אף סתום. הנחת כמה טיפות של סרום פיזיולוגי מנקה את הנחיריים ואינה מזיקה.
  • התאם את המיטה למנוחה טובה יותר. זה מועיל לישון עם הראש גבוה יותר משאר הגוף. הנחת יותר כריות מעודדת נשימה טובה.
  • אל תפסיק לאכול. תסמין שפעת תכוף הוא חוסר תיאבון. למרות שאין חשק לאכול, כדאי. זה ייתן לך את האנרגיה הדרושה לך כדי להילחם במחלה בצורה יעילה יותר.

מזון מומלץ לנשים בהריון עם שפעת

  • מרקים הם מזינים ומספקים הרבה ויטמינים. בנוסף, קל לבלוע אותם כאשר יש גירוי באזור הגרון.
  • ירקות ופירות הדר חזקים בוויטמין C. מומחים מסכימים שהם עוזרים לנשים בהריון להתאושש מהר יותר.
  • אתה צריך לבחור מזון וארוחות שקל לעיכול, ושאינם גורמים לכאב או אי נוחות.

כפי שאתה יכול לראות, למרות ששפעת בדרך כלל לא משפיעה על העובר בשום צורה, חשוב לאישה בהריון שתהיה לך הרבה אנרגיה במהלך ההריון.

פופולריים