14 דברים שאסור לאישה בהריון לעשות

אבל הן גם ברשימת 14 הדברים שאסור לאישה בהריון לעשות
אמבטיות חמות וסאונות הן בהחלט נעימות מאוד, אבל הן גם ברשימת 14 הדברים שאסור לאישה בהריון לעשות.
השינויים המתרחשים בגוף האישה במהלך ההריון מאלצים אותה לשנות את הרגליה. הנה 14 דברים שנשים בהריון לא צריכות לעשות.

במהלך ההיריון, השינויים המתרחשים בגוף האישה מחייבים שגרה מיוחדת. במילים אחרות, הם כרוכים בשינויי הרגלים מסוימים כדי להבטיח שהאם והילד יגיעו בריאים ללידה. לכן, חיוני לדעת את הדברים שאסור לאישה בהריון לעשות.

שינוי הרגלים מרמז כמובן על ניהול אורח חיים בריא. לכן, יש להשאיר פעולות ופעילויות מסוימות מאחור ואחרות פשוט חייבות למתן. לדוגמה, כשהולכים לים, האם לעתיד צריכה להיות זהירה יותר לגבי כמה זמן היא מבלה בחשיפה לשמש.

למה יש דברים שאישה בהריון לא צריכה לעשות?

כפי שציינו, חשוב להיות מודע להרגלים מסוימים על מנת להביא הריון לידי מימוש. ככל שתהיה אחראית יותר במהלך ההיריון, כך ייווצרו פחות סיבוכים.

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שחיי התינוק כפופים לחיי אמו. לכן, אם התינוק אמור להיות ילד בריא ומאושר מחר, יהיה צורך להבטיח את שלומו מהרגע הראשון בו הם מתחילים להתפתח ברחם.

1. אלכוהול, טבק וסמים

בראש הרשימה של דברים שאסור לאישה בהריון לעשות הוא השימוש באלכוהול, טבק וסמים. זה לא סוד שהחומרים הללו פוגעים הן בבריאות האם והן של התינוק. אפילו הוכח שכל התרופות הללו עלולות לגרום לתופעות הבאות בעובר:

  • תסמונת התמכרות
  • תסמונת התנזרות
  • מומים
  • מוות מוקדם

2. שימוש לרעה בקפאין ובתיאין

כל העודפים מזיקים לבריאות. לכן, חשוב לתרגל מתינות בנוגע לצריכה. צריכת יותר מדי קפאין במהלך ההריון עלולה להשפיע על התפתחות התינוק ועלולה גם להוביל לגורמים הבאים:

  • הפלה ספונטנית
  • לידה מוקדמת

יחד עם זאת, מחקרים עדכניים מראים שצריכת קפה מופרזת בהריון מעלה את הסיכון לדימום בחודשים הראשונים. לכן, מומחים ממליצים להפחית את צריכת הקפה ומוצרים אחרים המכילים קפאין כדי להפחית את הסיכונים.

3. דיאטה ללא השגחה רפואית

הנה 14 דברים שנשים בהריון לא צריכות לעשות
הנה 14 דברים שנשים בהריון לא צריכות לעשות.

דבר נוסף שאישה בהריון לא צריכה לעשות הוא לעקוב אחר כל סוג של דיאטה מבלי להתייעץ עם הרופא שלה. במיוחד אם זו דיאטה לירידה במשקל כי היא יכולה בקלות ליפול לפירוק של רכיבי תזונה בסיסיים ולחלות. ללא ניטור מתאים, ייתכן שהתינוק לא יקבל את אבות המזון הדרושים לו כדי לגדול ולחיות.

4. צריכת בשר לא מבושל

בשרים יש לאכול לפחות מבושל בינוני. בין היתר, כי בשר נא או חצי נא עלול להזדהם בחיידקים וטפילים הגורמים למחלות. סלמונלה וטוקסופלזמה הם שניים מהזיהומים שיכולים להיות מועברים על ידי אכילת מזון לא מבושל או מזון שטופל בהיגיינה לקויה.

5. חשיפה לטמפרטורות קיצוניות

דבר נוסף שאסור לאישה בהריון לעשות הוא לחשוף את עצמה לשמש לאורך זמן. במיוחד בשעות הקרינה הגדולה ביותר. חשוב לזכור שבתקופת ההריון העור הופך לרגיש הרבה יותר וחשוב להיעזר גם בקרם הגנה וגם בחשיפה מתונה.

אין ספק, השמש טובה לבריאותכם ומאפשרת לגוף לתפקד כראוי, אך אין צורך לחשוף את עצמכם עד כדי נגעים בעור או חווית מכת חום. אתה צריך לעשות שימוש טוב בהגנה מפני השמש.

6. סאונות

אמבטיות חמות וסאונות הן בהחלט נעימות מאוד, אבל הן גם ברשימת 14 הדברים שאסור לאישה בהריון לעשות. מים חמים מאוד אינם טובים כי הם מקדמים הרחבת כלי הדם. אצל נשים זה יכול לגרום לסחרחורת והתעלפות.

7. נסיעה למקומות המהווים סיכון בריאותי

היום, אתה צריך להיות זהיר במיוחד עם זיהומים מכל הסוגים. אבל, מעל לכל, אלה עם מחלות המועברות על ידי יתושים, שכן הם עלולים להשפיע קשות על העובר ואף לגרום למותו. כמה מהמחלות הנפוצות ביותר באזורי סיכון הן דנגי, זיקה וצ'יקונגוניה.

8. בצע צילומי רנטגן

יחד עם זאת, אלא אם הרופא המטפל ציין אחרת, יש להימנע מהקרינה הנפלטת ממכשירי רנטגן. באופן כללי, רופאים אינם מאשרים אותם אלא אם כן מדובר במקרה חירום.

9. כימיקלים רעילים

למרות שהשפעתם של כמה כימיקלים לא הוכחה, כאמצעי זהירות, לאישה בהריון אסור ליצור איתם מגע. הימנע מחשיפה ישירה לחומרי הדברה, קוטלי חרקים ומוצרי ניקוי נפוצים אחרים, כגון אמוניה מעורבת עם חומרי ניקוי וחומרי ניקוי אחרים.

10. תרגילים גופניים קיצוניים

פעילות גופנית בעלת השפעה רבה ושגרה של משך זמן לא מתאים עלולות אף להוביל למוות בטרם עת של העובר. כמו כן, אם האם עושה מאמצים מוגזמים, היא עלולה לגרום לפציעות שעלולות לדרוש התערבות כירורגית, כפי שקורה עם בקע.

11. אורח חיים בישיבה

כפי שציינו, קיצוניות מזיקה לבריאות. ובדיוק כפי שלא כדאי לבצע שגרות פעילות גופנית בעלות השפעה רבה ומשך זמן מופרז, גם לא כדאי ליפול לאורח חיים בישיבה. זה הכרחי לאמהות להישאר פעילות עם איזושהי פעילות גופנית עדינה ואם תרצו, בעלת אופי פנאי.

12. שימוש בחומרים משלשלים

למרות העובדה שעצירות היא מציאות נפוצה מאוד במהלך ההריון, חשוב להימנע משימוש בחומרים משלשלים ללא מרשם. למרות שזה נכון שיש הרבה מוצרים ללא מרשם שעוזרים לשפר את מעבר המעיים, כל אישה בהריון צריכה תמיד להתייעץ עם הרופא שלה.

בראש הרשימה של דברים שאסור לאישה בהריון לעשות הוא שימוש באלכוהול
בראש הרשימה של דברים שאסור לאישה בהריון לעשות הוא שימוש באלכוהול, טבק וסמים.

במקום לבחור בחומרים משלשלים, עדיף לאכול תזונה עשירה בסיבים, לשמור על לחות טובה ולנסות לעשות קצת פעילות גופנית יומית כדי לקדם יציאות.

13. תרופה עצמית

אנשים נוטלים לעתים קרובות תרופות שיש להם בבית בנוכחות מחלות קלות. עם זאת, נשים בהריון צריכות להימנע מנוהג זה בכל מחיר. רבות מהתרופות הקיימות בשוק מסוגלות לעבור דרך השליה ולגרום להשפעות שליליות על התינוק.

מינהל המזון והתרופות (FDA) סיווג תרופות על סמך בטיחותן בהריון. בדרך זו, נשים הרות צריכות לצרוך רק תרכובות השייכות לקטגוריות A או B, בעוד שיש להימנע מהשאר.

מסיבה זו, חשוב מאוד שכל הנשים ההרות יתייעצו עם מומחה לפני נטילת תרופה כלשהי, שכן ההשלכות על התינוק עלולות להיות חמורות.

14. ניקוי ארגז החול של החתול

חתולים הם הנשאים העיקריים של הטפיל האחראי לגרימת טוקסופלזמה. הצואה של בעלי חיים אלה מכילה אוציסטות, סוג של מחזור הרבייה של הטפיל המסוגל להדביק בני אדם. לטוקסופלזמה אין חשיבות גדולה בקרב האוכלוסייה הכללית, עם זאת, היא עלולה להמיט הרס על נשים הרות.

מחקרים מרובים מראים כי טוקסופלזמה יכולה להשפיע על העובר, ולגרום לנזק נוירולוגי קבוע ולעיוורון. עם זאת בחשבון, חשוב שנשים בהריון לא ינקו את ארגז החול של החתול כדי למנוע זיהום אפשרי. עם זאת, החיה עצמה אינה מהווה סכנה כלשהי, כך שאין צורך להיפטר מחיית המחמד האהובה שלך.

הדברים שאסור לאישה בהריון לעשות מהווים מדריך חשוב בכל הנוגע לביצוע הריון בריא ובעיקר ביצירת אחריות לגבי האופן בו אנו דואגים לעצמנו ולאחרים; או במקרה הזה: איך אנחנו דואגים לחייו של תינוק.

פופולריים