איזה סוג של פעילות גופנית אתה יכול לעשות אם אתה בהריון?

איזה סוג של פעילות גופנית אתה יכול לעשות אם אתה בהריון
איזה סוג של פעילות גופנית אתה יכול לעשות אם אתה בהריון?
איזה סוג של פעילות גופנית אתה יכול לעשות אם אתה בהריון? תרגילים כמו הליכה, שחייה או יוגה לא אפשריים רק במהלך ההריון, אלא מומלצים מאוד.

לפעילות גופנית יתרונות רבים לאורך כל שלבי החיים, כל עוד היא נעשית תוך התחשבות בתנאים של כל רגע. ופעילות גופנית חשובה לא פחות במהלך ההריון. איזה סוג של פעילות גופנית אתה יכול לעשות אם אתה בהריון? עובדה זו היא, ישנם סוגים רבים של פעילות גופנית שאתה יכול לעשות אם אתה בהריון. כמובן, כל עוד הרופא שלך לא אומר אחרת.

לכן, במקרה של פעילות גופנית במהלך ההריון, חשוב לזכור שהיתרונות הם לא רק לאם. שם גם לתינוק! יתרה מכך, היתרונות הם לטווח קצר, בינוני וארוך.

פעילות גופנית במהלך ההריון

על פי המהדורה השנייה של הנחיות הפעילות הגופנית של ה-Cdc, נשים בהריון צריכות לקבל לפחות 150 דקות של פעילות גופנית אירובית בעצימות בינונית בשבוע, רצוי לפרוס לאורך כל השבוע. בנוסף, נשים שכבר עוסקות בפעילות גופנית אירובית בעצימות גבוהה יכולות להמשיך לעשות זאת במהלך ואחרי ההריון.

עם זאת, אסור להפסיד את העובדה שכל זה חייב להיות בפיקוח רופא, שכן ישנם מצבי סיכון הדורשים מידה מסוימת של מנוחה או בהם פעילות גופנית אינה מומלצת לחלוטין.

איזה סוג של פעילות גופנית אני יכול לעשות אם אני בהריון?

זכור כי סוגים רבים של פעילות גופנית אפשריים אם אתה בהריון. דרך טובה לדעת מאיזה סוג של פעילות גופנית או ספורט כדאי להימנע היא ליישם כלל פשוט: נשים בהריון צריכות להימנע מכל פעילות גופנית שיש בה סיכון לנפילות, מכות, התנגשויות או פגיעות. יתרה מכך, ברוב המוחלט של המקרים, ימליץ הרופא להימנע מתרגילים הכרוכים בהשפעה (למעט במקרים מסוימים ובנסיבות מסוימות).

מבלי לאבד את זה מעיני, להלן סוגי הפעילות הגופנית המומלצים ביותר שתוכל לבצע אם את בהריון.

שחייה, התרגיל הכי טוב שאתה יכול לעשות אם אתה בהריון

שחייה היא בדרך כלל סוג מאוד מועיל של אימון לעשות במהלך ההריון. הסיבה לכך היא שאתה שוקל פחות במים, כך שתרגיש קל יותר וזריז יותר. בנוסף, טמפרטורת המים מסייעת להפחתת נפיחות ברגליים ולהפעלת זרימת הדם.

איזה סוג של פעילות גופנית אני יכול לעשות אם אני בהריון
איזה סוג של פעילות גופנית אני יכול לעשות אם אני בהריון?

בכל מקרה, כדאי לנהוג באמצעי זהירות, גם בבריכה וגם מחוצה לה. למשל, חשוב לשחות תמיד עם תמיכה להיאחזות בה במקרה הצורך (קיר הבריכה או לוח שעם). אתה גם צריך לדעת שיש מציל קשוב. מחוץ למים היזהרו לא להחליק, הן מסביב לבריכה והן בחדרי ההלבשה.

אם לא שחית בעבר, רצוי לחפש קבוצת שחייה או התעמלות ימית לנשים בהריון או במידת הצורך קבוצה בהנחיית איש מקצוע בעל הכישורים הדרושים לביצוע ההתאמות הנדרשות בכל שלב בהריון.

הליכה

הליכה היא אחד התרגילים שנשים צריכות לעשות על בסיס יומי במהלך ההריון. למעשה, אלא אם כן הרופא מציין מנוחה, אתה יכול ללכת עד היום האחרון לפני לידת ילדך.

בשלב זה, עלינו לציין שעדיף ללכת ברחוב או באזור הכפרי, ולא על הליכון, במיוחד עם התקדמות ההריון. הסיבה לכך היא שהליכה על הליכון טומנת בחובה סיכונים מסוימים שאינם קיימים בהליכה בחוץ. אפשר ללכת על הליכון, אך מבלי לאבד את הבעיות שעלולות להתעורר במקרה של האצה מקרית או אובדן שיווי משקל.

סגלגל

אפשרות בטוחה הרבה יותר עבור נשים בהריון שרוצות לעשות אימון אירובי בתוך הבית היא מאמן אליפטי. ההבדל הוא שהאליפטיקל לא זז מעצמו, בעוד שההליכון כן. בנוסף, יש לו יתרון של עבודה גם על פלג הגוף העליון תוך מתן תמיכת אחיזה.

בכל מקרה, אתה צריך להיות זהיר מאוד לעלות ולרדת מהמכונה. אז אל תהססו לבקש עזרה, במיוחד כאשר אתם שמים לב שגודל הבטן מתחיל להיראות גדול. ואם אתה לא יכול לראות את הרגליים שלך כשאתה מסתכל למטה, אל תהסס לרגע.

יוגה

יוגה היא עוד סוג של פעילות גופנית שתהיה שימושית במהלך ההריון, אבל עם שינויים, במיוחד אם מעולם לא תרגלת אותה לפני כן. ישנן תוכניות יוגה לפני לידה המותאמות לכל שלב בהריון. הם מתמקדים בעידוד מתיחות, מיקוד נפשי ונשימה מרוכזת.

בכל מקרה, יש לזכור כי עמדות איזון מסוימות עשויות להוות סיכון משמעותי. גם אם עשית אותם בעבר, היו מודעים לכך שמרכז הכובד שלך משתנה יחד עם הגוף שלך עם הגיל.

פופולריים