דיאטה בהריון: האם זה בטוח?

דיאטה בהריון
דיאטה בהריון: אם יש לך ספקות, התייעצי עם הדיאטנית-תזונאית או הגינקולוג שלך.
האם חשבת על דיאטה בהריון? למרות שזה לא מומלץ, יש חריגים וזה בטוח תחת פיקוח רפואי.

כ-45% מהנשים ההרות סובלות מעודף משקל, מה שמהווה סיכון מוגבר לסיבוכים. מסיבה זו, ייתכן ששקלת לרדת במשקל. עם זאת, דיאטה במהלך ההריון אינה מומלצת. אתה רוצה לדעת למה? האם זה בטוח עבורך ועבור תינוקך העתידי?

באופן אידיאלי, כדאי לתכנן את ההריון ולעשות דיאטה לפני כן. אבל זה לא תמיד אפשרי. בנוסף, זה נורמלי לעלות במשקל כשאתה מצפה. עלייה זו נעה בדרך כלל בין עשרה ל-16 ק"ג. אבל הדבר החשוב הוא לעקוב אחר העלייה במשקל שלך כדי לוודא שהיא פחותה. איך אתה יכול להשיג זאת? על ידי הקפדה על דיאטה טובה, כפי שתראה להלן. זה זמן מושלם לדאוג לעצמך!

תזונה טובה במהלך ההריון

הצרכים התזונתיים גדלים לאורך תשעת החודשים הללו כתוצאה משינויים הורמונליים ומטבוליים, שכן הם מאפשרים לתינוקך להתפתח היטב. לכן, חיוני לפגוש אותם.

חומצה פולית, יוד וברזל בולטים בין רכיבי התזונה החיוניים במהלך ההריון. אחרים, כגון סיבים ומגנזיום, מפחיתים כמה תסמינים. גם הידרציה חשובה, אז שתו מים או הכינו מרק או פירה. וכלול פירות כמו אבטיח, מלון או אננס.

אם אתם רוצים להישאר בריאים ולהימנע מעלייה עודפת במשקל, ביססו את התזונה שלכם על ירקות, במיוחד עלים ירוקים. כלול קטניות, דגים, בשר לבן וביצים. אגוזים וזרעים הם השלמה טובה, ואל תשכח שמן זית כתית לבישול! זכור לכלול פירות הדר ופלפלים בארוחות העיקריות שלך. למה? הם מקלים על ספיגת הברזל ומסייעים להפחית את העייפות שלך.

ואם יש לך ספקות, שוחח עליהם עם דיאטנית. הם אפילו יסבירו לך אילו מזונות לא מומלצים בגלל הסיכון לרעילות. זה כולל דגים שמנים גדולים וגבינות לא מפוסטרות. במקום זאת, עיין בתפריטים האידיאליים הללו עבור השליש השני.

דיאטה בהריון

למרות שדיאטה ככזו אינה מומלצת במהלך ההריון, ישנם חריגים מסוימים המאפשרים זאת, כל עוד היא נעשית בפיקוח רפואי.

עם זהירות והשגחה

מאז 2009, המכון לרפואה (IOM) ממליץ לעלות 5-9 קילו באנשים עם השמנת יתר. זה לא מזכיר שום דבר על ירידה במשקל. עם זאת, יש לנו עדויות הן ליתרונות והן לחסרונות של דיאטה. מצד אחד, זה מפחית את הסיכון למקרוזומיה (משקל לידה גדול מ-4-4,5 קילוגרם). זה גם עוזר למנוע ניתוחים קיסריים.

דיאטה בהריון
דיאטה בהריון.

מצד שני, הילד עלול להיוולד עם משקל לידה נמוך אצל נשים עם אינדקס מסת גוף גבוה מ-40. הדבר נצפה לאחר יצירת גופי קטון בדם. אלה מובילים לחמצת קטומית עם מוות עוברי. לכן , התוצאות שנויות במחלוקת ויש צורך במחקר נוסף. חשוב גם לעשות דיאטה רק בפיקוח של איש מקצוע. הם יתאימו את המשטר שלך כך שיכלול את כל אבות המזון שאתה צריך. בנוסף, הם יבצעו מעקב כדי להבטיח שההפסד שלך מתקדם.

דיאטה בהריון: אם יש לך ספקות, התייעצי עם הדיאטן-תזונאי או הגינקולוג שלך

לאחר שדיברת עם הרופא שלך, עקוב אחר ההנחיות שלו. הם יעריכו את המקרה שלך וייעצו לך לגבי ההגבלה הקלורית המתאימה. זה עניין שתמשיך לאכול בלי שום גירעון ותוודא שזה לא ישפיע על חיי היום יום שלך. הם אפילו ייעץ לך כיצד להקל על אצירת נוזלים ועייפות.

אם יש לך ספק, התקשר אליהם או בקש לקבוע פגישה - הם ישמחו לעזור לך! הימנע מלקבל החלטות נמהרות ולהעמיד את עצמך בסיכון. אנו ממליצים לך להימנע כביכול "דיאטות פלא" כי הן חסרות. כדאי גם להתרחק מצריכת חליטות בגלל ההשפעות השליליות.

נצל את ההזדמנות לשפר את הרגלי האכילה שלך במקום לעשות דיאטה בהריון

לבסוף, זכור את הדברים הבאים:

"הריון הוא זמן לחשוב על אורח החיים, ההרגלים והתזונה שלך, וכיצד הם ישפיעו עליך וגם על ילדך. זה הזמן לשקול אם את רוצה לאמץ הרגלים בריאים שיועילו לך ולתינוק שלך. קדימה. אף פעם לא מאוחר מדי לעשות את הבחירות הנכונות".

-ארגון הבריאות העולמי-

במקום לעשות דיאטה, עדיף לאכול בריא יותר. התחל בהפחתת צריכת מוצרים מתוקים מכיוון שהם תורמים לעלייה במשקל. עשה את אותו הדבר עם מזון מטוגן ומוכה. במקומם, נסו לאכול הרבה ירקות עלים ירוקים. כמו כן, נסו להוסיף כמה שפחות מלח לארוחות שלכם והחליפו אותו בתבלינים. לבסוף, נסו לאכול מגוון מאכלים ובישול בריא.

בקיצור, הרעיון הוא שאתה בקושי עולה במשקל. בנוסף לדיאטה, אתה יכול להתאמן. כמובן, תמיד בפיקוח רפואי על ידי פנייה למאמן אישי. יהיו כמה תנועות שלא תוכל לבצע והמאמן שלך ילמד אותך איך לעשות אותן אחרת.