מהן ההשלכות של משקל לידה נמוך?

להלן תמצא רשימה של כמה מההשלכות העיקריות של משקל לידה נמוך
להלן תמצא רשימה של כמה מההשלכות העיקריות של משקל לידה נמוך.

משקל לידה נמוך נפוץ למדי בקרב ילדים מכל העולם. מחקרים שונים מצביעים על גורמים אפשריים לבעיה זו ומבקשים לזהות את ההשלכות העיקריות.

משקל לידה נמוך קשור במיוחד לתמותת תינוקות. אחת הסיבות המוכרות למצב זה היא לידה מוקדמת.

תינוק נחשב לתת משקל כאשר הוא נולד במשקל של פחות מ-2500 גרם (2 ק"ג, 8 גרם). במקרים מסוימים הסיבה לכך היא שהם נולדו לפני הזמן, ותינוקות אלה נקראים בדרך כלל פגים.

במקרים אחרים זה יכול לנבוע מעצירת גדילה בתוך רחם האם עקב תזונה לא מספקת או בעיות טרום לידתיות אחרות.

סיבות אפשריות למשקל לידה נמוך

משקל לידה נמוך יכול להיגרם מגורמים פנימיים וחיצוניים כאחד, כמו גם מגורמי סיכון הקשורים להריון . למרות שרוב המקרים קשורים לטיפול באם במהלך ההריון, לפעמים זה נגרם מבעיות מולדות.

בין גורמי הסיכון למשקל לידה נמוך, אלו הם כמה מהגורמים העיקריים:

  • סיבות אימהיות: תת תזונה, אנמיה, התמכרות לסמים, אלכוהוליזם, שימוש בטבק, לחץ דם גבוה
  • בעיות מולדות: היפרדות שליה, העובר לא מקבל מספיק חמצן, זרימת דם לא מספקת, זיהום
  • טיפול לא הולם: תזונה לא נכונה, חוסר טיפול טרום לידתי, מתח
  • סיבות טבעיות: האם מתחת לגיל 17 או מעל גיל 35

השפעות של משקל לידה נמוך ביילודים

לתינוק בתת משקל עלולים להיות סיבוכים: ככל שהמשקל נמוך יותר, הסיכונים גבוהים יותר. קודם כל, הגוף שלהם לא קשוח כמו זה של ילד עם משקל תקין. עלולות להיות להם בעיות בתזונה ובנשימה. כמו כן, בגלל שאין להם הרבה שומן בגופם, שמירה על טמפרטורת הגוף שלהם קשה.

להלן תמצא רשימה של כמה מההשלכות העיקריות של משקל לידה נמוך:

בעיות נשימה

סיבות אפשריות למשקל לידה נמוך
סיבות אפשריות למשקל לידה נמוך.

זה נפוץ עבור תינוקות שנולדו לפני השבוע ה-34 להריון. מצוקה נשימתית, כפי שמצוין בשמה, היא מחלה נשימתית הנגרמת על ידי ריאות לא מפותחות. הסיבה לכך היא שלתינוק אין חלבון הנקרא "חומר פעיל שטח", המונע את התרוקנות שקי האוויר בריאות. הם עשויים להזדקק לחמצן או טיפולי נשימה אחרים על מנת שהריאות שלהם יוכלו לתפקד.

בעיות נוירולוגיות

דימום במוח הוא הסיכון העיקרי ברמה הנוירולוגית. זה יכול להשפיע על תינוקות בתת משקל בשלושת הימים הראשונים של הלידה. רוב הדימום הוא קל. עם זאת, כאשר היא חמורה מאוד, היא עלולה לגרום ללחץ במוחו של היילוד, ולגרום להצטברות נוזלים שעלולה לגרום לנזק מוחי.

בעיות במערכת העיכול

במקרה זה, מחלת מעיים חמורה הוכחה שכיחה אצל פגים, דלקת אנטירוקוליטיס נמק. זה יכול להיות מסוכן מאוד מכיוון שהוא יכול לגרום לדלקת בקיבה.

חוסר יכולת לשמור על טמפרטורת הגוף

כפי שהוזכר קודם לכן, תינוקות בתת משקל לא נולדים עם מספיק שומן בגוף כדי לשמור על טמפרטורה מתאימה. זה יכול לגרום לשינויים כימיים בדם ולצמיחה איטית.

רטינופתיה של פגים

בעיה זו משפיעה על כלי הדם של העין. ברוב המקרים ניתן לרפא ללא אובדן ראייה או עם מעט מאוד אובדן. ובכל זאת, יש צורך לשמור על טיפול כדי לא לאבד לחלוטין את הראייה. זה מתרחש אצל תינוקות שנולדו לפני השבוע ה-32.

  • חוסר בשלות בכבד: זוהי חוסר בשלות של הכבד, שעלולה לגרום לבעיות מכיוון שהוא אינו מתפקד כראוי.
  • חוסר בשלות של מערכת החיסון: התינוק נמצא בסיכון להידבק בזיהומים, ולכן עלולים להיות סיבוכים מוגברים.

תסמונת מוות בעריסה

רוב הילודים שנולדו בתת משקל זקוקים לטיפול מיוחד ביחידה לטיפול נמרץ בילודים. זו יכולה להיות בעיה רצינית, ולכן יש למצוא דרך לתינוק לעלות במשקל.

פופולריים