כיצד להציג מזון לתינוקות בבטחה?

כיצד להציג מזון לתינוקות
כיצד להציג מזון לתינוקות.
האם אתה מודאג לגבי איך להציג מזון לתינוקות? במאמר הבא נספר לכם כיצד לפעול בבטחה.

מומחים ממליצים להורים להציג מזון לתינוקות מרגע שהתינוק מגיע לגיל 6 חודשים. הסיבה לכך היא שמערכת העיכול שלהם כבר מפותחת לחלוטין וכבר יש להם את הכישורים המוטוריים לאכול בעצמם.

כיצד להציג מזון לתינוקות

הדבר החשוב ביותר הוא שאתה תמיד יושב מול התינוק שלך בזמן שהוא אוכל כדי להבטיח את שלומו. בדרך כלל, רפלקס האקסטרוזיה מול סכנת החנק נעלם.

כהורים, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: פירה או גמילה מתינוק. שני הסגנונות מומלצים, אם כי עליך להבטיח את הדברים הבאים לפני שתתחיל:

  • הילד שלך יכול לשבת ולהחזיק את ראשו זקוף.
  • יש להם תיאום יד, עין ופה כדי לראות את האוכל, לאחוז בו בידיים או בכפית ולאכול אותו.
  • הם יכולים להתפלש באוכל מבלי לירוק אותו החוצה (אם תבחרו בשיטת הגמילה של התינוק).

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא לחכות לפחות 3-4 ימים כדי להציג מזון חדש כדי לראות אם ילדכם מציג תגובה אלרגית כלשהי. מצד שני, הסדר שבו אתה מציג מאכלים שונים הוא לא כל כך חשוב. זה אולי נשמע קצת מוזר, אבל חקירות מדעיות רבות לאורך זמן הגיעו למסקנה שהעדפות מסוג זה הן בעיקר תרבותיות.

יתר על כן, בהתייחס למניעת אלרגיה, אין יתרון לילדים בסיכון למחלת צליאק, אבל כן במקרה של בוטנים וביצים. עד כה, ידוע כי החשיפה המוקדמת והגדולה יותר (מנות יומיות קטנות) מפחיתה את השכיחות בילדים עם היסטוריה משפחתית וסיכון מוגבר.

טיפים להקדמת מזון בטוח

קודם כל, אל תסיח את דעתו של תינוקך או תצחיק אותו, והימנע מלהציע אוכל נוסף לפני שהוא מסיים את מה שיש לו בפה. כך תפחית את הסיכון לחנק. שנית, זכרו להימנע מהמזונות הבאים עד גיל 12-24 חודשים:

  • דגים שמנים גדולים, בגלל תכולת הכספית הגבוהה שלהם. אלה הם טונה, פייק, כריש כחול וכו'.
  • תרד ומנגולד, בגלל תכולת החנקות שלהם.
  • מוצרי חלב.
  • דבש (בגלל בוטוליזם).
  • סוכר (ומוצרים המכילים אותו).
  • מלח.
  • מאכלים עגולים וקשים שלמים.
מומחים ממליצים להורים להציג מזון לתינוקות מרגע שהתינוק מגיע לגיל 6 חודשים
מומחים ממליצים להורים להציג מזון לתינוקות מרגע שהתינוק מגיע לגיל 6 חודשים.

קחו בחשבון שאם אתם רוצים להציע להם אגוזים, יש לכתוש אותם או לטחון אותם כמרכיב של מנה כלשהי. מגיל 3 ניתן לאכול אותם שלמים, שכן יש להם את כל השיניים ויכולת ללעוס מספיק.

כמו כן, אנו ממליצים לך להתחיל עם המאכלים בעלי הטעם המתון וכאלה שאכלת בזמן הנקה, מכיוון שהם בדרך כלל נותנים לחלב טעם מסוים. זו הסיבה שפירות, ירקות ודגנים מוצעים תמיד ראשונים.

אם תבחרו להציג מזון לתינוקות באופן מסורתי, אז שטפו, קלפו ורסקו היטב את הפירות. אתה יכול גם לבשל מאכלים מסוימים, כמו ירקות, אך וודא שהם רכים. עם זאת, אם אתם מעדיפים גמילה מתינוקות, חתכו אותו לחתיכות גדולות מספיק כדי שתוכלו להחזיק בידיהם.

לגבי הקטניות, הסירו את הקליפה כדי שיהיו קלות יותר לעיכול ולא יפיקו גזים. כמו כן, לטהר אותם או למעוך אותם עם מזלג. קטנטנים יכולים לאכול אותם עם כפית או שתמרח אותם על פרוסת לחם ללא קרום או עובש. לבסוף, באשר לבשר ודגים, הסר את כל העצמות לפני כן.

דוגמה לתפריט מגוון ובטוח

ארוחת בוקר: שיבולת שועל עם חתיכות בננה או תותים

אמצע הבוקר: חלב אם או שייק פירות יער

ארוחת צהריים: קישואים וגזר מעוכים או מוקפצים עם עוף או דג (מאהי מאהי, אמנון, סול, דג אווז, סרדינים)

חטיף: פרוסת לחם אחת עם ממרח אגוזים 100% או אפונה מרוסקת עם שמן זית

ארוחת ערב: פירה או קוביות דלעת ותפוחי אדמה, או אורז, וביצה קצוצה מתובלת בשמן זית

לפני השינה: חלב אם

לבסוף, הכניסו מזון לתינוקות בהדרגה, הגדילו את הכמות והמגוון בהתאם לסובלנות שלכם, והישארו קרובים כל הזמן. כך תבטיחו את הבטיחות והאוטונומיה שלהם.

פופולריים