רכיבי תזונה בסיסיים להריון בריא

רכיבי תזונה בסיסיים להריון בריא
רכיבי תזונה בסיסיים להריון בריא.
האם את מכירה את רכיבי התזונה הבסיסיים להריון בריא? למד עוד עליהם וכיצד להוסיף חומרים מזינים אלה לתזונה שלך.

הריון הוא שלב בחיים שגורם להרבה שינויים בגוף האישה. שינויים אלו מסייעים בהתפתחות התינוק העתידי. לכן, יש צורך לצרוך את רכיבי התזונה הבסיסיים הנכונים להריון בריא.

ראשית, שינויים פיזיולוגיים ואנטומיים אחראים לעלייה בצרכים התזונתיים. עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך לאכול פי שניים. במקום זאת, ההתמקדות שלך צריכה להיות בהשגת כל אבות המזון הבסיסיים הללו. כך תוכלו להימנע ממומים בעובר, משקל לידה נמוך ולידה מוקדמת.

רכיבי תזונה בסיסיים להריון בריא

אחד המפתחות להריון טוב הוא אכילה בריאה ככל האפשר. רכיבי התזונה החיוניים העיקריים הם יוד וחומצה פולית. לכן, אנו ממליצים ליטול תוסף של 150 מיקרוגרם ו-400 מיקרוגרם מדי יום, בהתאמה.

יוד

אתה צריך לקבל את הרכיב התזונתי הזה מתוסף כמו גם דרך התזונה שלך. אתה יכול להשיג את זה מדגים, אצות, מלח יוד ומוצרי חלב. זה עוזר להפחית את הסיכון ללקות נפשית ולהאט את הצמיחה של ילדך העתידי. בנוסף, זה חלק מהורמוני בלוטת התריס שלך, שאחראים על ויסות חילוף החומרים.

חומצה פולית (ויטמין b9) וחומצה פולית

הגוף שלך זקוק ליותר מהחומר התזונתי הזה מכיוון שהוא עוזר לצמיחת רקמת האם. כמו כן, זה עוזר למנוע פגמים בצינור העצבי, מה שמפחית את הסיכון לספינה ביפידה ולהתפתחות מוחית לקויה.

בנוסף, היא מאפשרת לסנתז חלבונים חדשים, בעיקר אלו שבשיער ובציפורניים. אתה יכול להשיג את זה מירקות עלים ירוקים כמו מנגולד, סלרי, תרד וכו'.

ברזל

אנמיה, שהיא חוסר בברזל, עלולה לגרום ללידה מוקדמת, משקל לידה נמוך ולעלייה בתמותה. מינרל זה עוזר לשליה ולתינוק ליצור בצורה נכונה, והוא גם עוזר להובלת חמצן בדם. אתה יכול בדרך כלל להשיג את זה מבשר, דגים ורכיכות. בנוסף, זה בקטניות, אגוזים ודגנים מלאים, כמו אורז, שיבולת שועל מגולגלת.

רכיבי תזונה בסיסיים נוספים להריון בריא
רכיבי תזונה בסיסיים נוספים להריון בריא.

אם אתה רוצה להגביר את הספיגה שלך של מינרל זה, אתה צריך לאכול אותו עם מזונות שיש בהם ויטמין C, כמו פירות הדר ופלפלים. כשמדובר בקטניות ושיבולת שועל, כדאי להשרות אותן לפחות 24 שעות לפני הבישול. הם יכולים אפילו לנבוט.

בנוסף, כדאי להפריד בין צריכת התה, הקפה ומוצרי החלב. מזונות אלה מעכבים את ספיגת הברזל שלך.

רכיבי תזונה בסיסיים נוספים להריון בריא

במהלך ההיריון, את עלולה לחוות הרבה תסמיני עיכול מעצבנים. התזונה שלך יכולה לעזור לשלוט בתסמינים הללו, כפי שתראה להלן.

סיב

סיבים מסייעים בהפחתת עצירות, המופיעה לעתים קרובות בשליש השלישי. כמו כן, זה עוזר לך להרגיש מלא יותר. אז איך אתה יכול להוסיף עוד ממנו לתזונה שלך? אכלו פירות וירקות, כמו גם 100% אורז מלא, פסטה ולחם. בנוסף, כדאי לצרוך קטניות 3 פעמים בשבוע וחופן אגוזים או כף זרעים מדי יום.

מים

כמו כן, אתה צריך לשתות הרבה מים וחליטות. אלה יעזרו לסלק רעלים מגופך ויסייעו במעבר העיכול.

שמן זית כתית

השתמש בשמן לבישול ולתבל תבשילים מכיוון שהוא עוזר להקל על יציאות. אנו ממליצים לצרוך לפחות 2-3 כפות ביום.

בחילות, הקאות וריפלוקס

כדי לעזור במצבים אלה, עליך לאכול מזונות שקל לעיכול ושאינם מעוררים יותר מדי הפרשת מיץ קיבה. ראשית, כדאי להימנע ממזונות המדיפים ריחות חזקים וממזונות חריפים. בנוסף, כדאי להפחית בצריכת מזונות חומציים, כמו עגבניות ותפוזים. כדאי אפילו להימנע משוקולד, משקאות מוגזים, מזונות מטוגנים ומזונות עתירי שומן.

כמו כן, אנו ממליצים להישאר בישיבה עד לאחר סיום האכילה, ולאכול את האוכל לאט לאט.

לסיכום, למזון שאת אוכלת במהלך ההריון יש תפקיד חשוב בהתפתחות התקינה של תינוקך העתידי. בגלל זה, אתה צריך להקדיש תשומת לב מיוחדת לצריכה של חומרים מזינים מסוימים. זה יעזור להפחית את הסימפטומים האופייניים להריון, כמו גם לעזור להבטיח שהתינוק שלך נולד בריא וללא סיבוכים.