ספורט במהלך ההריון: מה כדאי לדעת

על מנת לבחור את הספורט המתאים לעסוק במהלך ההריון
על מנת לבחור את הספורט המתאים לעסוק במהלך ההריון, עליך לזכור כמה היבטים חשובים.
ספורט במהלך ההריון הוא לא רק פעולה חיובית! אנחנו מאמינים שזה צריך להיות חובה. שוחח על כך עם הרופא שלך ולמד כיצד לשנות את השגרה שלך.

אנשים רבים מאמינים שנשים לא צריכות לעשות ספורט במהלך ההריון. עם זאת, הם צריכים לשנות את דעתם בעניין זה! אם אתה חושב שאתה חלק מקבוצת האנשים הזו, נסה לשנות את הלך הרוח שלך, ומצא דרכים להישאר פעילים בתקופה זו.

לא ניתן לאסור פעילות גופנית במהלך הריון בריא. למעשה, אנשי מקצוע אפילו ממליצים על זה. ספורט ופעילות גופנית מועילים לך ולתינוק שלך. חוץ מזה, אתה יכול לשנות תרגילים מסוימים, כדי להתאים את הספורט למצב הנוכחי שלך.

ספורט במהלך ההריון

במהלך ההריון, הגוף שלך עובר מצב מיוחד וסובל שינויים רבים. זה הגיוני כי תינוק גדל בתוכך. עם זאת, זה לעולם לא צריך להיות תירוץ לקדם אורח חיים בישיבה.

לכן, חשוב מאוד שתהיי פעילה במהלך ההיריון, על מנת לשמור על כושר. יתרה מכך, זכרו שתזונה בריאה והרגלים בריאים אחרים חייבים להיות חלק מהשגרה שלכם גם כן.

מה חשוב לקחת בחשבון כשעוסקים בספורט?

על מנת לבחור את הספורט המתאים לעסוק במהלך ההריון, עליך לזכור כמה היבטים חשובים. לכן, למרות שרצוי לעסוק בספורט בשלב זה, עליך לתכנן זאת בקפידה ולדבר תחילה עם הרופא שלך.

שוחח עם הרופא שלך

קודם כל, לפני עיסוק בספורט כלשהו, בקשו את אישור הרופא שלכם. בתנאים רגילים, עליך לבקר את הרופא שלך באופן קבוע.

ברגע שנכנסת להריון, ביקורים אלו הופכים תכופים והכרחיים יותר. הסיבה לכך היא שהרופא חייב לפקח גם על בריאותך וגם על בריאות התינוק, במיוחד אם אתה מתכנן לעסוק בספורט בשלב זה. אז, הרופא המיילד שלך ייתן לך סט של המלצות ושלבים שעליך לבצע.

הימנע מספורט בעל השפעה רבה

בתוך עולם הספורט, ישנן אפשרויות רבות לבחירה. עם זאת, לא כל ענפי הספורט מתאימים לנשים בהריון. לכן, חשוב לך לקחת זאת בחשבון, במיוחד אם אתה חושב על עיסוק בספורט רב השפעה.

ספורט במהלך ההריון
ספורט במהלך ההריון.

ספורט מגע אסור לחלוטין. זה לא משנה אם נהגת לתרגל אותם לפני הכניסה להריון או לא. במהלך תקופה זו, עליך לעצור ולחפש אפשרויות אחרות.

כמה אתה בכושר?

כל אדם הוא שונה ועובר תהליך שונה במהלך חייו. אם נהגת להתאמן בספורט לפני הכניסה להריון, זה יהיה שונה עבורך. אם לא התאמנת בשום ספורט לפני הכניסה להריון, כנראה שזה יהיה קשה יותר.

מכיוון שספורט דורש תקופת הסתגלות, יהיה קל יותר אם תתרגל אותם בעבר.

חוץ מזה, זה לא יהיה כל כך טראומטי עבור הגוף שלך לחוות שינויים חדשים. למעשה, זו החשיבות של מצב גופני טוב בעבר. להיפך, אם אתם מתכננים להתחיל לעסוק בכל סוג של ספורט, התחילו לאט.

אילו ענפי ספורט בטוחים במהלך ההריון?

כבר דיברנו על ענפי ספורט שאת לא אמורה לעסוק בהריון, כמו ספורט רב השפעה ומגע. הסיבה לכך היא שאתה עלול לקחת את הסיכון לסבול מפציעה או שאתה עלול אפילו להזיק לתינוק שלך.

אז, איזה ספורט בטוח במהלך ההריון? אנשי מקצוע יוכלו לייעץ לך בענפי ספורט לא תובעניים מדי. ענפי ספורט אלה עשויים לכלול:

  • הליכה: למרות שזה לא ספורט כשלעצמו, הליכה היא הפעילות הטובה ביותר עבור אישה בהריון. זה בגלל שאתה תניע את הגוף שלך, תעדיף זרימת דם וחיטוב.
  • שחייה: זהו אחד מענפי הספורט הטובים ביותר לתרגל, בין אם את בהריון ובין אם לא. הסיבה לכך היא שמשקל הגוף שלך מופחת על ידי המים, אין פגיעה במפרקים וזה די מועיל לך ולעובר.
  • יוגה: תרגילי הנשימה והתנוחות השונות מומלצות בהחלט במהלך ההריון. בדרך זו, תהיה לך זרימת דם טובה יותר בכל הגוף שלך.

חשוב מאוד לציין שישנן תוכניות ספורט רבות המיועדות במיוחד לנשים בהריון. לכן, כדאי לחפש אותם ולבחור את זה שאתם הכי אוהבים. הם יבקשו את אישור הרופא שלך, בדיקה רפואית, והם כנראה יבדקו את מצבך הגופני. זכרו שכל זה רצוי, על מנת לבצע תהליך תקין.

מצא את האפשרות הטובה ביותר לעסוק בספורט במהלך ההריון

לא משנה באיזה ספורט תבחר, וודא שאתה נהנה ממנו, בזמן שהוא מתאים למצבך הנוכחי. אל תעשה שום דבר שלא תהנה ממנו.

לסיכום, השלם מחקר ממצה על כל האפשרויות שלך לפני שתבחר. אם יש לך משפחה, חברים או בן זוג, בקש מהם להצטרף אליך, כדי להפוך את התהליך למהנה יותר. לבסוף, אל תשכח שזה אמור להיות טוב לך ולילד שלך. חשוב להבין מה אתה עושה ואיך אתה הולך לעשות את זה.

פופולריים