תרגילי נשימה לילדים: עצות מועילות

זכור כי תרגילי נשימה אלה יכולים לעזור להרגיע את ילדיך ולשלוט בהתקפי פאניקה
זכור כי תרגילי נשימה אלה יכולים לעזור להרגיע את ילדיך ולשלוט בהתקפי פאניקה.
נשימה יכולה להיות המפתח להרגעה ולשליטה בילדים שלך. מסיבה זו, בחרנו כמה תרגילי נשימה שתוכלו לנסות איתם.

במאמר זה, נבחן כמה מתרגילי הנשימה הטובים ביותר לילדים. ללמד את ילדיך טכניקות נשימה נכונות היא אסטרטגיה פשוטה אך יעילה להאטת דברים נפשית ופיזית. זה יעזור להם לשים לב איך הם מרגישים, איך להירגע ואיך לשלוט ברגשות שלהם.

נשימה מודעת מאפשרת לילדים לשלוט ברגשותיהם ולשפר את תחושת הרווחה הנפשית והפיזית שלהם. בדרך זו, זה זהה לכל הרגל בריא אחר.

עם זאת בחשבון, מומלץ לעזור להם לקחת הפסקות קבועות כדי לתרגל נשימה מודעת. הראה להם כיצד תרגילי הנשימה הללו יכולים להשפיע על האופן שבו הם מרגישים, חושבים ומתנהגים.

תרגילי הנשימה הטובים ביותר לילדים

1. נשימה של פרחים

הראשון מבין תרגילי הנשימה הללו דורש קצת דמיון. כדי להתחיל, הילדים שלכם צריכים לשבת על הרצפה עם רגליים משוכלות או על עקבים. לאחר מכן, הם עוצמים את עיניהם ומתכווננים לקול הנשימה שלהם. בשלב זה, הם צריכים לדמיין שהם מחזיקים פרח.

לאחר מכן, הם נושמים עמוק כאילו הם מריחים את הפרח. ואז, הם נושפים, מעמידים פנים שהם מרכינים את עלי הכותרת. עליהם לחזור על מחזור שאיפה עמוקה ונשיפה רכה למשך מספר דקות. טכניקת נשימה זו היא דרך פשוטה לעזור לילדים להיות מודעים יותר למעשה הבלתי רצוני הזה.

2. נשימות בטן עמוקות

כדי לתרגל צורה זו של נשימה עמוקה, ילדך צריך לבחור תנוחה זקופה נוחה. יש להניח את יד ימין על הבטן, עם יד שמאל על החזה.

נשמו עמוק ארבע פעמים ואז נשפו דרך האף, עם הפה סגור. תרגיל זה יאפשר לילד להרגיש את העלייה והירידה של הבטן שלו.

נשימות בטן עמוקות אמורות להימשך מספר דקות. זה מאפשר לילדים להירגע ולחשוב על דברים שונים במהלך התהליך. סביר להניח שאחרי כמה מפגשים, ילדכם ירגיש בנוח עוד לפני שאתם מצפים.

3. נשימת פיל

זהו אחד מתרגילי הנשימה המשעשעים ביותר לילדים. בנוסף, זה קל מאוד לביצוע ומאפשר לילדים ליהנות בזמן שהם עושים את זה. הם צריכים להתחיל בעמידה, עם רגליהם פשוקות.

תרגילי הנשימה הטובים ביותר לילדים
תרגילי הנשימה הטובים ביותר לילדים.

לאחר מכן, הם מניחים את זרועותיהם מולם ומניחים את כפות ידיהם על הקרקע, כמו פיל. לאחר מכן, עליהם לשאוף דרך אפם ולהרים את זרועותיהם מעל ראשיהם.

כשהם נושפים דרך הפה, הם מורידים את כפות ידיהם בחזרה לקרקע. אנו ממליצים לחזור על התרגיל שלוש פעמים.

" נשימה מודעת מאפשרת לילדים לשלוט ברגשותיהם ולשפר את תחושת הרווחה הנפשית והפיזית שלהם."

4. נשימת בלון אוויר חם

אפשרות זו מרגיעה ילדים תוך שהיא מאפשרת להם להשתמש בדמיון שלהם. פשוט אמור לילדך לשבת בנוחות עם רגליו שלובות וידיו מול פיו.

לאחר מכן, ילדכם צריך לשאוף עמוק דרך האף ולנשוף דרך הפה כפי שהוא או היא פוצצו בלון אוויר חם עצום. כשהוא או היא נושפים לחלוטין, אמור לילדך לנשום לאט, להתפעל מהבלון הדמיוני כשהוא צף באוויר.

5. נשימות ארנב

הנה עוד תרגיל מהנה ופשוט שיעזור לילדים שלך לנשום טוב יותר. הזמינו אותם להעמיד פנים שהם ארנבים, מריחים את האוויר בחיפוש אחר ארנבות אחרות, גזרים או מקלטים בטוחים. כדי לעשות זאת, כל מה שהם צריכים לעשות הוא לשאוף ולנשוף דרך האף.

ללא ספק, זהו אחד מתרגילי הנשימה הטובים ביותר כאשר ילדים מוטרדים ואינם יכולים לעסוק בנשימה נכונה. טכניקה זו תאפשר להם להתחבר לנשיפה שלהם, לנשום במקום לזוז.

זכור כי תרגילי נשימה אלו יכולים לעזור להרגיע את ילדיך ולשלוט בהתקפי פאניקה. עם זאת, עליך להיות סבלני ולהשקיע מעט זמן ללמד אותם את הווריאציות השונות. אל תחמיצו את ההזדמנות הזו לתת להם כלים לעזור לרווחתם שלהם.