5 תוספי מזון שאתה יכול לקחת במהלך ההריון

להלן 5 תוספי מזון שאתה יכול לקחת במהלך ההריון כדי להזין את הבריאות שלך ושל תינוקך
להלן 5 תוספי מזון שאתה יכול לקחת במהלך ההריון כדי להזין את הבריאות שלך ושל תינוקך.
במהלך ההיריון, גוף האישה זקוק לתוספי מזון כדי לפצות על מחסור ברכיבים תזונתיים. במאמר הבא נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת. אז, תתכוננו ושימו לב!

הריון הוא ללא ספק אחת החוויות המרגשות והיפות בחיי האישה. עם זאת, זה יכול להיות גם רגע מבלבל וסוחף. במהלך תקופה זו, כדאי לדעת אילו תוספי מזון את יכולה לקחת במהלך ההריון, ותמיד בהנחיית איש מקצוע, כמובן.

כדי להבהיר ספקות קודמים, במאמר זה נדבר על כמה מהתוספים שניתן ליטול במהלך ההריון. רק אל תשכח לבדוק עם הרופא שלך קודם!

החשיבות של תזונה נכונה במהלך ההריון היא חיונית. לא רק שהוא חיוני לבריאות האם, אלא גם להתפתחותו ולרווחתו הכללית של התינוק.

זו הסיבה מדוע צריכת תוספי מזון במהלך ההריון היא בסיסית. גם נשים בהריון צריכות לטפח את הקטנים שלהן. למעשה, במהלך תקופה זו, הדרישה התזונתית של האם עולה באופן משמעותי.

כדאי גם לדעת שחלק מהנשים יכולות לענות על הדרישה ההולכת וגוברת זו באמצעות תזונה מתוכננת היטב ועשירה בחומרים מזינים. עם זאת, אתה יכול גם לקחת תוספי מזון כדי לפצות על המחסור ברכיבים תזונתיים שנגרמו מהריון.

למעשה, אתה יכול להשיג תוספי מזון מסוג זה ברוב בתי המרקחת, הסופרמרקטים והחנויות המתמחות, ואפילו הרופא הכללי שלך יכול לרשום אותם.

5 תוספי מזון שאתה יכול לקחת במהלך ההריון

להלן 5 תוספי מזון שאתה יכול לקחת במהלך ההריון כדי להזין את הבריאות שלך ושל תינוקך.

1. ברזל

הצורך לאכול יותר מזונות המכילים ברזל עולה משמעותית במהלך ההריון. בעוד מינרל זה הכרחי עבור מגוון רחב של פונקציות ביולוגיות, ברזל בדרך כלל נחוץ כדי לתמוך בצמיחה והתפתחות של העובר ושל השליה במהלך ההריון.

חוץ מזה, אתה גם צריך לענות על הביקוש המוגבר לתאי דם אדומים להובלת חמצן. כתוצאה מכך, אם רמת הברזל בדם שלך יורדת, הרופא עשוי להמליץ ליטול תוספי מזון.

ברזל משפר את הגדילה וההתפתחות של התינוק, וכאילו לא די בכך, הוא גם עוזר למנוע אנמיה, מצב שבו בדם יש מספר נמוך של תאי דם אדומים בריאים, דבר שכיח מאוד במהלך ההריון.

2. מגנזיום

סוגים אלה של תוספי מזון יכולים גם לעזור עם עצירות שחלק מהנשים עשויות לחוות במהלך ההריון
סוגים אלה של תוספי מזון יכולים גם לעזור עם עצירות שחלק מהנשים עשויות לחוות במהלך ההריון.

למרות שאנחנו לא מבינים זאת, לרוב האנשים יש מחסור במגנזיום כי קשה להשיג כמות בת קיימא ממזון. אין ספק שמגנזיום חשוב במיוחד במהלך ההיריון מכיוון שהוא מציע לאם ולתינוק יתרונות רבים.

זה חיוני לתמיכה בצמיחת רקמות, מה שמאפשר לתינוק לקבל יותר תזונה דרך השליה. זה גם עוזר לתפקודים אימונולוגיים, שרירים ועצביים.

3. ויטמין D

במהלך ההיריון עלול להתפתח מחסור או אי ספיקה של ויטמין D. הגוף מייצר ויטמין D במהלך חשיפה לאור השמש. עם זאת, אתה יכול למצוא אותו גם בכמה דגים שומניים, ביצים ומוצרי מזון מועשרים.

תוספת ויטמין D במהלך ההריון משפרת את רווחתה של האם ועלולה להפחית את הסיכון לרעלת הריון, משקל לידה נמוך ולידה מוקדמת.

4. פרוביוטיקה

סוגים אלה של תוספי מזון יכולים גם לעזור עם עצירות שחלק מהנשים עשויות לחוות במהלך ההריון. נטילת פרוביוטיקה מגבירה את חסינות הגוף, ולכן היא מועילה לאם ומועילה כאשר היא מחליטה להתחיל להניק.

כאשר נוטלים פרוביוטיקה, יש לוודא שהתינוק מקבל כמות טובה של חיידקים מועילים. נטילת תוספי פרוביוטיקה יכולה לעזור לתינוק להיחשף ליותר חיידקים, מה שיכול להשפיע לכל החיים על חסינות הילד ובריאותו.

5. מולטי ויטמינים לפני לידה

לבסוף, מולטי ויטמינים לפני לידה הם תוסף פנטסטי המספק לאם את התזונה המתאימה לה כדי לשמור על הריון בריא.

למעשה, מומלץ ליטול ויטמינים טרום לידתיים במהלך ההריון, מכיוון שהם מכילים ויטמינים ומינרלים רבים. הוויטמינים יעזרו לך לעמוד בביקוש המוגבר למיקרו-נוטריינטים במהלך ההריון.

לסיום, אנו מזכירים לך שברוב המקרים אכילת תזונה מגוונת ובריאה במהלך ההריון תעזור לך לקבל את רוב הויטמינים והמינרלים הדרושים לך.

כמו בכל תרופה, תוספי צמחים חייבים באישור ובפיקוח של הרופא כדי לוודא שהם אכן נחוצים. היזהר תמיד וקחו אותם בכמויות בטוחות.

פופולריים