הסיכונים באכילת סלט בהריון

הסיכונים באכילת סלט בהריון
הסיכונים באכילת סלט בהריון.
נשים רבות אינן מודעות לכך שסלטים יכולים להזיק באמת אם הפירות והירקות לא נשטפים כראוי. היום אנחנו רוצים להציע כמה טיפים שיעזרו לך לטפל בבריאות שלך ושל תינוקך.

בעוד שסלטים הם בדרך כלל בריאים מאוד, אכילת סלט בהריון מהווה סיכונים מסוימים. הכל תלוי במרכיבים המרכיבים את הסלט, ובאופן הכנתם.

מזונות רבים פשוט אינם בטוחים לאכילה במהלך ההריון. היום נסביר כמה פרטים על הסכנות שבאכילת סלט בהריון.

הסיכונים באכילת סלט בהריון

רוב הנשים מנסות להקפיד במיוחד על התזונה שלהן במהלך תשעת חודשי ההריון. עם זאת, אנשים רבים אינם מודעים עד כמה מזונות מסוימים יכולים להיות מסוכנים לנשים בהריון ולתינוקות שלהן. לכן, חשוב מאוד להתעדכן בנושא.

במובן זה, נשים אינן דואגות לעתים קרובות מאכילת סלטים בגלל המוניטין שלהן כאופציה בריאה. עם זאת, כאשר מדובר בהריון, ישנם סיכונים מסוימים שאתה צריך להיות מודע אליהם.

אכילת סלט בהריון עלולה לגרום למגוון בעיות, עליהן נדון להלן:

סלמונלה

כשאנחנו שומעים על סלמונלה, אנחנו בדרך כלל חושבים על זה כעל סיכון הקשור באכילת ביצים, מוצרי חלב ובשרים. עם זאת, מומחים גילו שגם פירות וירקות יכולים לגרום לזיהום חיידקי זה.

לכן, חשוב תמיד לשטוף את הפירות והירקות בזהירות לפני שאוכלים אותם. התסמינים של סלמונלה כוללים חום ודלקת קיבה.

אי קולי

הידוע יותר בשם E. coli, חיידק זה יכול להיות מסוכן מאוד במהלך ההריון. זה מתחיל בשיכון במעיים, והתסמינים נעים בין שלשול לדלקת שלפוחית השתן. אי לשטוף פירות וירקות כראוי יכול בקלות להוביל לזיהום .

טוקסופלזמה

מחלה זו יכולה להתפשט באמצעות ביצים גולמיות, כמו גם בשר נא או מבושל לא מספיק. קיים גם סיכון לטוקסופלזמה כאשר נשים בהריון צורכות פירות וירקות שלא נשטפו כראוי. התסמינים העיקריים של טוקסופלזמה כוללים כאבי ראש, חום וכאבי שרירים.

אניסקיאזיס

היום נסביר כמה פרטים על הסכנות שבאכילת סלט בהריון
היום נסביר כמה פרטים על הסכנות שבאכילת סלט בהריון.

זיהום טפילי זה יכול להתפשט על ידי אכילת מזון לא מבושל או שטוף בצורה גרועה. התסמינים הראשוניים של אניסקיאזיס כוללים בחילות, הקאות וכאבי בטן, אך התסמינים משתנים בהתאם למיקומם של הטפילים. הזיהום ניתן לטיפול, אך עליך להתייעץ עם הרופא שלך.

"עדיף להימנע מהכנת סלטים עם דג מעושן, בהתחשב בכך שהכנת מזון מסוג זה עלולה להיות כרוכה בזיהום על ידי טפיל אניסקיס"

נקיטת אמצעי זהירות נאותים למניעת מחלות

אמצעי הזהירות הראשון שאתה צריך לנקוט הוא אחד שכבר הזכרנו לעיל. כדי להימנע מכל מחלה הקשורה לאכילת סלט בהריון, עליך תמיד לשטוף את החומרים שבהם תשתמש.

גם אם על האריזה כתוב שהתכולה נשטפה בעבר, תמיד כדאי לשטוף אותה שוב לכל מקרה.

דרכים אחרות שבהן אתה יכול להגן על עצמך מפני מחלות בעת אכילת סלט בהריון כוללות את הדברים הבאים:

  • בכל פעם שאתם כוללים מרכיב בסלט, ודאו שהוא ברמה תעשייתית. הקפידו גם לשמור אותו במקרר.
  • חשוב לציין את החשיבות שבהימנעות מסלטים שלא הכנתם בבית. כשאוכלים במסעדות, אין לך דרך להיות בטוחה שמי שהכין את הסלט שטף את החומרים כמו שצריך.
  • שימוש במרכיבים כשלעצמם אינם מסוכנים במהלך ההריון הוא קריטי. לדוגמה, כדאי להתרחק מבשרים מעדניות, בשר נא, דג נא ומרכיבים מעושנים.
  • שוב, חשוב לזכור שאתה תמיד חייב לשטוף היטב את כל המרכיבים שבהם תשתמש. זה חשוב גם לבריאות שלך וגם לבריאות של תינוקך. אתה יכול לחפש אקונומיקה בטוחה למזון בסופרמרקט שלך.

פירות שכדאי להימנע מהם במהלך ההריון

נשים בהריון לא צריכות רק לאכול הרבה ירקות. חשוב גם לנשים לכלול הרבה פירות בתזונה שלהן כדי להישאר בריאות. עם זאת, ישנם אמצעי זהירות מסוימים שאתה צריך לנקוט בכל הנוגע לפירות שאתה מכניס לסלטים שלך.

חלק מהפירות עלולים להזיק במהלך תהליך ההיריון. לדוגמה:

  • פירות לא אורגניים: למרבה הצער, אין הרבה מידע זמין לגבי הסכנות של פירות לא אורגניים. עם זאת, אנו כן יודעים שהפירות המכילים את הכמויות הגדולות ביותר של חומרי הדברה הם אפרסקים, תותים, תפוחים, אוכמניות, נקטרינות, דובדבנים, ענבים ואגסים.
  • מיצים לא מפוסטרים : משקאות פירות שלא עברו את תהליך הפסטור עלולים לגרום למחלות כמו סלמונלה, cryptosporidium ו-E. coli.
  • פירות חומציים: בעוד שסוגי פירות אלה אינם מהווים סכנה רצינית לנשים בהריון, הם יכולים להגביר תסמינים של צרבת וריפלוקס חומצי. לכן, אם אתם מתמודדים עם בעיות אלו, כדאי להגביל את צריכת הפירות חומציים.

סלטים הם אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לאכול במהלך ההריון. עם זאת, חשוב להימנע ממרכיבים שאינם במצב טוב או שלא הוכנו כראוי.

זכור, אכילת פירות וירקות לא רחוצים לא רק מסכנת את בריאותך, אלא גם את בריאותך שטרם נולד.

פופולריים