השבוע ה-21 להריון

בשבוע ה-21 להריון
בשבוע ה-21 להריון, רוב הנשים ההרות יבחינו בתנועות התינוק שלהן.

בשבוע ה-21 להריון, רוב הנשים ההרות יבחינו בתנועות התינוק שלהן. כעת הוא או היא ימדדו בסביבות 25 ס"מ וישקלו בסביבות 300 גרם.

בנוסף, על פי מחקרים רפואיים, התינוק כבר פעיל מאוד, נע 50 פעמים בכל שעה. תנועות אלו, חלקן רפלקסים, נועדו לעורר את התפתחותן הפיזית והנפשית.

בנוסף, המוח המתפתח שלהם יתחיל לקלוט אותות חשמליים מגופם. אותות אלו יהיו קשורים בעיקר לתחושות כמו לחץ, כאב, אור או טמפרטורה.

אבולוציה של התינוק בשבוע ה-21 להריון

בשלב זה מערכת העיכול מתחילה להתפתח ולהתבגר. הוא מאפשר לתינוק לבלוע מי שפיר ולספוג חלק מחומרי הזנה שלו במעי הדק. שאר התוכן יעבור למעי הגס. עם זאת, הוא עדיין יקבל את רוב אבות המזון מהנוזלים המקיפים אותו.

בנוסף, מח העצם מתחיל ליצור תאי דם אדומים. עד כה, פונקציה זו בוצעה על ידי הכבד והטחול. גם ציפורניים מתחילות לצמוח, למרות שהן עדיין לא התקשו. עובדה זו, יחד עם נוכחות הוורמיקס - חומר שעווה המכסה את התינוק - מונעת ממנו לשרוט ולפגוע בעצמו.

אצל בנים, האשכים יורדים מהאגן לשק האשכים, ואילו אצל בנות מתחיל להיווצר הנרתיק. מהשבוע ה-21 להריון ניתן כעת לברר את מין התינוק, אם הוא ממוקם היטב בעת ביצוע האולטרסאונד.

שינויים באמא

יש לנו חדשות טובות, כי בשלב זה של ההריון, האם המצפה בדרך כלל מרגישה הרבה יותר טוב. האורגניזם כבר הסתגל לשינויים ההורמונליים הפתאומיים. אי הנוחות האופייניות לשליש הראשון נעלמו, ואי הנוחות והכובד של סוף ההריון עדיין לא הגיעו.

בשבוע 21 הרחם ממשיך לגדול, וגודלו כ-20 סנטימטרים. זה יכול להוביל לשינויים מסוימים, שלא בהכרח משפיעים על כל הנשים ההרות באותו אופן:

  • שרירי הבטן והרקטום יכולים להיפרד וליצור דיאסטזה של פי הטבעת, אשר תופיע כבליטה מוארכת במרכז הבטן.
  • סימני מתיחה עשויים להופיע, מכיוון שהעור נמתח כדי להתאים את צמיחת הרחם.
  • ייתכן גם שהטבור יקפוץ החוצה. זה בדרך כלל זמני והוא יחזור למקומו המקורי לאחר הלידה.
  • בנוסף, בתקופה זו ישנה אגירת נוזלים גדולה יותר ולרוב יהיו הפרשות נרתיקיות יותר מהרגיל. אלה בדרך כלל שקופים ולא אמורים להריח חזק מדי. מלבד הפרשות אלו, ייתכנו איבודים של שתן בעת שיעול או צחוק, למשל.

ייעוץ וטיפול לשבוע 21

אחת הדרכים הטובות ביותר להפחית אי נוחות, מתח ולישון טוב יותר, היא ליהנות מעיסוי טוב.

אבולוציה של התינוק בשבוע ה-21 להריון
אבולוציה של התינוק בשבוע ה-21 להריון.

זה זמן טוב להתחיל לקחת ויטמינים. בהתאם לעצת הרופא שלך, אתה יכול לקחת תוספים וויטמינים, כגון ויטמינים C, D או ברזל. בשילוב עם תזונה מאוזנת ומגוונת, הם יספקו את אבות המזון הדרושים לחיזוק האם והתינוק.

אם הופעת סימני מתיחה היא דאגה, אתה יכול לנסות להילחם נגדם. לשם כך, רצוי לשמור על לחות העור ולצרוך מזונות עשירים בויטמינים a, C ו-E. רכיבי תזונה אלו הכרחיים לסינתזה של קולגן בעור.

לבסוף, אחת הדרכים הטובות ביותר להפחית אי נוחות, מתח ולישון טוב יותר, היא ליהנות מעיסוי טוב. בנוסף להרגעתך, ולהקלה על אי הנוחות של ההריון, זה ימריץ את מחזור הדם.

בקרת הריון: אולטרסאונד מורפולוגי

אם זה לא בוצע בעבר, שבוע 21 הוא הזמן לבצע את האולטרסאונד המורפולוגי. בתהליך זה, בנוסף ללקיחת המדידות של התינוק, מתבצעת בדיקה מפורטת של המורפולוגיה שלו.

עם אולטרסאונד זה, אתה יכול לראות אם יש חריגות כלשהן בהתפתחות העובר. כך ניתן היה לאבחן מומים אפשריים, והרופאים יראו האם יש צורך לבצע בדיקות נוספות. אלה עשויים לכלול יותר אולטרסאונד, בדיקות דם או שתן, בדיקת מי שפיר או תהודה מגנטית, למשל.

האולטרסאונד המורפולוגי הוא בעל חשיבות רבה מכיוון שהוא מאפשר זיהוי מוקדם מאוד של אנומליות. הודות להתקדמות הרפואית, ניתן לטפל ואף לפתור חלק מהבעיות הללו.

במקרים מסוימים הפתרון הוא שינוי בתזונה או תרופות ותוספי תזונה. עם זאת, באחרים יהיה צורך לפנות לניתוח טרום לידתי, ואולטרסאונד אבחנתי זה חיוני על מנת לסייע בכך.

פופולריים