החשיבות של בדיקות שתן במהלך ההריון

בדיקות שתן במהלך ההריון הן בדיקות חשובות המתקיימות באופן קבוע במהלך ההיריון
בדיקות שתן במהלך ההריון הן בדיקות חשובות המתקיימות באופן קבוע במהלך ההיריון.
בדיקות שתן במהלך ההריון הן בדיקות חשובות המתקיימות באופן קבוע במהלך ההיריון. המטרה היא למנוע בעיות וסיבוכים שעלולים לסכן את האם והתינוק כאחד.

בדיקות שתן במהלך ההריון מאפשרות לזהות בעיות שעלולות לסכן את בריאות האם והתינוק כאחד. זוהי דרך פשוטה להשיג את השקט הנפשי שאתה צריך כדי ליהנות מהריון שמח ולהיות בטוח שהכל מתקדם היטב.

בדיקות שתן במהלך ההריון: ניתוח חיוני

בדיקת שתן היא אחד הניתוחים החיוניים שחייבים להתבצע במהלך ההריון. שתן של אישה בהריון מספק מידע חשוב על בעיות אפשריות שיכולות להשפיע על התפתחותו התקינה של העובר. בדיקות שתן הן גם אחת הדרכים לאיתור הריון מלכתחילה. אז, כפי שאתה יכול לראות, הם מהווים שליטה חיונית כבר מתחילת ההריון.

זיהומים בשתן, בעיות בכליות וסוכרת ניתנים לזיהוי בקלות באמצעות בדיקת שתן. הבדיקה מאפשרת מדידת רמות חלבון, סוכר וחיידקים. הם גם מודדים מינרלים, הורמונים וחומרים אחרים שעשויים להצביע על כך שמשהו כבוי.

בדיקות שתן שגרתיות במהלך ההריון

בדיקות שתן במהלך ההריון יכולות להתבצע בכל שעה ביום. עם זאת, תמיד עדיף לעשות אותם דבר ראשון בבוקר. הם חלק מבדיקות שגרתיות הכוללות איסוף שתן במיכל סטרילי.

בדיקה אחת לשליש

בכל שליש, יש צורך לנשים בהריון לעבור בדיקת שתן. במהלך השליש הראשון, טכנאי מעבדה לוקחים דגימות מתרבויות. המטרה היא לזהות חיידקים שיכולים להשפיע על דרכי השתן ולהגיע לרחם דרך הנרתיק .

לאחר מכן, במהלך השליש השני, זיהוי החלבונים מאפשר לרופאים להתמודד עם כל עלייה בלחץ העורקי המשפיעה על הכליות. שליטה זו חשובה מאוד במהלך ההריון.

היגיינה נכונה לפני איסוף דגימת שתן חיונית כדי למנוע בלבולים. נקה את איברי המין שלך עם מגבת מראש כדי למנוע זיהום הדגימה. כמו כן, לזרוק את פיסת השתן הראשונה שיוצאת החוצה. כך אתה מבטל חיידקים והפרשות שיכולים לשנות את התוצאות.

ניתוח לאיתור סוכרת הריונית

ניתוח זה כולל רצועות בדיקה שעברו טיפול כימי. היא מאפשרת לזהות נוכחות של גלוקוז בשתן, המהווה אינדיקציה לכך שאם סובלת מסוכרת הריון.

בדיקות שתן שגרתיות במהלך ההריון
בדיקות שתן שגרתיות במהלך ההריון.

זוהי מחלה שתוקפת אנשים הסובלים מעודף משקל או צורכים ממתקים מוגזמים, אך גם כאלה בהריון. אם לאישה יש היסטוריה משפחתית של סוכרת או שהיו לה בעיות במהלך ההריון הקודם, אז היא בסיכון גבוה יותר. הטיפול חייב להתבצע במהלך כל ההריון. רופאים עשויים להזמין בדיקות נוספות אם הם רואים בכך צורך.

חלבונים ורעלת הריון

בדיקות שתן במהלך ההריון מאפשרות גם לזהות נוכחות של חלבון, בעיקר אלבומין. זוהי עדות לבעיה בכליות, זיהום או אפילו לחץ דם גבוה. רעלת הריון, סיבוך עדין מאוד במהלך ההריון, קשורה לנוכחות חלבון בשתן. ביטוייה מופיעים בדרך כלל בשליש השלישי להריון או ממש לפני הלידה.

רעלת הריון היא עלייה בלחץ העורקי הניתנת לשליטה במקרה של גילוי מוקדם. ההשלכות הן על האם והן על התינוק יכולות להיות חמורות מאוד.

לידה מוקדמת היא אחת מהן, אך רעלת הריון עלולה למעשה להיות קטלנית הן לאם והן לתינוק. לכן, בדיקת שתן קפדנית וקבועה במהלך ההריון היא מהותית לחלוטין.

קטונים וחיידקים בשתן

קטונים בשתן הם אינדיקציה לכך שהגוף שורף שומן ומשתמש בו כמקור אנרגיה עקב מחסור בפחמימות. נוכחות מתונה או גבוהה של קטונים יכולה גם להוות אינדיקציה לסוכרת הריונית.

בדיקת שתן במהלך ההריון מגלה גם נוכחות של חיידקים הגורמים לזיהומים בשתן. זיהומים אלה פוגעים לעתים קרובות בכליות האישה עם השלכות עדינות. יתר על כן, דלקת שתן שלא טופלה עלולה לגרום לתינוקות לתת משקל ולהוביל ללידה מוקדמת.

במקרה של חריגה, הרופאים יפעילו את הטיפול הדרוש כדי לעזור לאם ולתינוק ליהנות מהריון מלא טווח שמח ובריא. לרופאים יש את כל המידע הדרוש להם כדי לטפל בצורה נכונה בכל אי הנוחות שעלולה להתעורר.

לסיכום, בדיקות שתן במהלך ההריון הן שגרתיות, אך הכרחיות בהחלט. נשים בהריון צריכות לעבור כל בדיקה שהרופא שלהן יורה ולפעול לפי המלצות הרופא על מנת לשמור על בעיות בשליטה.

פופולריים