פקק הריר בהריון: 5 שאלות ותשובות

פקק הריר שקוף ומכיל מעט דם או ללא דם
פקק הריר שקוף ומכיל מעט דם או ללא דם, בעוד שמראה דמי הוא תערובת של דם וליר.
אם אתה בהריון ואינך יודע מהו פקק הריר, קרא את המאמר הזה כדי ללמוד עליו הכל.

פקק הריר במהלך ההריון הוא משהו נורמלי. לכן, אתה צריך לדעת מה זה, ואתה צריך להיות מסוגל לזהות אותו. לפעמים, נשים רואות את פקק הריר ומדאיגות אותו, כי הן לא יודעות מה זה. פעמים אחרות, הם לא יודעים מה זה יכול להיות לאבד את זה מוקדם מדי. לבסוף, ייתכן שחלק מהנשים אפילו לא מבינות שפקק הריר נפרק לתוך הנרתיק.

במאמר זה, נדבר על פקק הריר כדי לעזור לך להבין שזה חלק מתהליך ההריון ומההכנה ללידה. אנחנו גם אגיד לך מה עליך לעשות במקרה שזה ישוחרר. לאחר קריאת השאלות והתשובות הללו, תהיה לך הבנה טובה יותר על מה אנחנו מדברים.

1. מהו פקק הריר בהריון?

את כבר יודעת מה זה הרחם, העובר והשליה. אבל, מהו פקק הריר ומה הוא עושה בדיוק? לדברי ד"ר מיטשל קרמר, יו"ר המיילדות והגינקולוגיה בבית החולים הנטינגטון בלונג איילנד, "פקק הריר הוא חותם ריר הפועל כמחסום בין הסביבה הנרתיקית המכילה חיידקים לבין הסביבה הסטרילית בתוך הרחם שבו שק ההריון העובר מתגורר."

הריר הזה מגן על ההריון והעובר מפני חיידקים שאינם שייכים פנימה, והוא באמת פועל כמו "פקק" כדי להרחיק חיידקים מזיקים מהרחם.

לכן, הוא ממלא תפקיד חשוב מאוד במהלך ההריון, מכיוון שהוא מגן על התינוק המתפתח.

2. מתי ואיך זה נושר?

קודם כל, פקק הריר לא תמיד נופל מהגוף ונוחת בתחתונים. זה יכול לקרות, אבל לא לכל אישה. לדברי ד"ר קרמר, כאשר מטופל נמצא בלידה, 37 שבועות או מעבר להריון, כאשר צוואר הרחם משתנה (מתרכך ומדלדל), פקק הריר נושר.

פקק הריר במהלך ההריון הוא משהו נורמלי
פקק הריר במהלך ההריון הוא משהו נורמלי.

זה יכול לקרות במהלך או לפני הלידה. עם זאת, אם אישה עוברת את פקק הריר, זה לא בהכרח אומר שהיא בלידה.

3. אם פקק הריר נושר, האם אפשר לא להיות בלידה?

צירים יכולים להתרחש לפני איבוד פקק הריר או מרחוק לאחר מכן. זה לא מסוכן לפרוק את פקק הריר לפני הלידה. זה רק אומר שלא ייקח יותר מדי זמן עד שזה יקרה. פקק הריר במהלך ההריון הוא בדרך כלל חומר אפרפר, חום דמוי ג'לי שיוצא מהנרתיק שלך. לפעמים, הוא עשוי להכיל בו גוונים של דם.

פקק הריר עלול שלא ליפול בבת אחת. זה יכול ליפול בחתיכות וחתיכות לאורך תקופה. רוב הנשים מאבדות את פקק הריר שלהן לפני שהמים שלהן נשברים. אם המים שלך נשברים או שאתה מדליף נוזל, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי.

חשוב לזכור שעצם העובדה שאתה מאבד את פקק הריר שלך, זה לא אומר שאתה נכנס ללידה. אז אם זה יקרה, אתה לא צריך לפחד. עם זאת, אם יש לך שאלות או מרגישים תסמינים מוזרים, בקר ברופא המיילד שלך.

4. האם אתה יכול להסיר את פקק הריר שלך?

לעולם אל תוציא את פקק הריר שלך, כי אתה עלול לגרום לזיהום. פשוט תן לטבע לעשות את שלו. אתה לא צריך למהר דברים כשזה מגיע לצירים. הטבע חכם, אז תדע מתי יגיע הזמן.

5. האם פקק הריר זהה ל"מופע הדמים"?

אפשר לבלבל את פקק הריר עם "מופע הדמים", שעלול לגרום לנשים לדאוג. עם זאת, הם לא אותו דבר. לפי חדשות מדיקל היום, ההופעה המדממת (הפרשות נרתיקיות עבות, המכילות ריר ודם מצוואר הרחם) מתרחשת בסוף ההריון, כשהגוף מתכונן ללידה.

לבסוף, מראה עקוב מדם ואיבוד פקק הריר הם אירועים הקשורים זה לזה, אבל הם לא אותו דבר. פקק הריר שקוף ומכיל מעט דם או ללא דם, בעוד שמראה דמי הוא תערובת של דם וריר.