מה לעשות כשהמים נשברים?

אם המים שלך נשברים
אם המים שלך נשברים, אתה צריך להישאר רגוע, לאסוף את הדברים שלך וללכת לבית החולים בהקדם האפשרי.

אם המים שלך נשברים, אתה צריך להישאר רגוע, לאסוף את הדברים שלך וללכת לבית החולים בהקדם האפשרי.

השקית הזו, המלאה במי שפיר, מצפה את תינוקכם במשך חודשים, ומגינה עליו מפני הלם וזיהום, לכן חשוב לפנות בהקדם למרכז בריאות. שם יעזרו לכם להביא את ילדכם לעולם בצורה הטובה ביותר.

מי השפיר הם סטריליים, והם גם מתחדשים לעתים קרובות למדי מכיוון שהתינוק בולע אותם, מסנן אותם דרך הכליות שלו ופולש אותם דרך שלפוחית השתן.

נוזל זה גדל בנפח גם בשבועות 34-36 להריון, כאשר הוא מגיע לליטר אחד בערך. הנוזל יוצא דרך הנרתיק שלך כאשר התיק ששומר על תינוקך בטמפרטורה נוחה נשבר.

ידוע כי רק 10% מהנשים נשברו להן מים לפני תחילת הצירים, מה שמסמן שהלידה החלה.

אם זה קורה לכם, נסו להישאר רגועים, גמרו לארוז את המזוודה וחכו שמישהו ילווה אתכם לבית החולים או למרפאה שבחרתם להביא את תינוקכם לעולם.

לפני שהולכים לבית החולים כשהמים נשברים

אם נשברו לכם המים ואתם רוצים להתקלח, תוכלו לעשות זאת ללא בעיה.

אתה רק צריך להיזהר ששום נוזל או חפץ לא יכנסו לנרתיק שלך, כי השקית שמכילה את מי השפיר היא קרום שמגן על התינוק שלך מזיהומים.

אתה יכול להשתמש במגבת, חיתול או כמה רפידות כדי לעזור לך לאסוף את הנוזל שיוצא מהשקית.

קחו בחשבון שהמים שיוצאים מהבטן יכולים להיות כמות גדולה, כאילו כד מים מתרוקן בין הרגליים. זה יכול גם לזרום החוצה לאט לאט.

למעשה, אתה עלול לשים לב שאתה רטוב ולחשוב שעשית פיפי. עם זאת, צבעם של מי השפיר הוא בעל צבע בהיר בהרבה ועקביות שונה מזו של שתן.

לידה היא הדייט העיוור היחיד בו תפגשו את אהבת חייכם.

-לא ידוע-

לפני שהולכים לבית החולים כשהמים נשברים
לפני שהולכים לבית החולים כשהמים נשברים.

אפשר גם לאכול ארוחה קלה. זה אידיאלי להימנע משומנים ולאכול מעט גלוקוז, שיהפוך לאנרגיה שאתה צריך כדי להתמודד עם הלידה שלך בכוח.

למרות שלפעמים קשה להישאר רגוע, אתה חייב לנסות להירגע ברגע זה. לדוגמה, אתה יכול לשכב על צד שמאל אם כבר יש לך צירים או ללכת כדי לעזור לתינוק להגיע למצב טוב לבוא לעולם.

לידה לאחר הפסקת מים

לאחר הגעתך לבית החולים, המומחים בתחום יסייעו לך להמשיך בתהליך הלידה הרגיל.

במקרה כזה, אם כבר יש לך צירים, ככל שיעברו הדקות תרגישי אותם יותר ויותר ממושכים ואינטנסיביים, ואלה ייפסקו עם הלידה.

אם אין לך צירים, סביר מאוד שבית החולים יתן אוקסיטוצין כדי לגרום ללידה.

יתכן מאוד שילדכם לא ייוולד עוד 12-24 שעות, ובמהלכן יש צורך בהחלט שגם אם נשברו לכם המים, תשמרו על קור רוח ותחשבו שהכל יהיה בסדר, שהתינוק שלכם ייוולד. בריא ורגוע.

גישה טובה עושה הכל טוב יותר, כי זה גם עוזר למומחים לפעול במהירות וביעילות.

חשוב מאוד שתשים לב לצבע המים. זכור שהצבע שלו צריך להיות שקוף, אז אם אתה רואה שהוא ירקרק, עליך לספר לרופא הנשים שלך בהקדם האפשרי. היא תדע מה לעשות במקרה שהתינוק צריך משהו לפני הלידה.

גם צבע הנוזל עשוי להיות שקוף אך עם פסים אדומים או חומים. זה קורה כי בנוסף להוצאת המים, יוצא גם פקק הריר שסוגר את צוואר הרחם.

עם זאת, כדאי להיזהר אם את מדממת הרבה, כי דימום שדומה לווסת נחשב למקרה חירום רפואי, מה שמבדיל אותו באופן אקספוננציאלי למים שבורים.

כשהמים שלך נשברים ונראים נורמליים, זה לא מקרה חירום; זה פשוט אומר שהמשלוח שלך התחיל בצורה אחרת.