3 המלצות למניעת סוכרת הריונית

ידוע כי תינוקות שנולדו לאמהות עם סוכרת הריונית נוטים יותר לסבול ממחלות בעתיד
כמו כן, ידוע כי תינוקות שנולדו לאמהות עם סוכרת הריונית נוטים יותר לסבול ממחלות בעתיד.

סוכרת הריונית מתרחשת עקב שינוי במטבוליזם של גלוקוז במהלך ההיריון. זהו סוג של סוכרת שמתרחשת רק במהלך ההריון, ומונעת מהאינסולין לפעול כהלכה. נוצר חוסר איזון בוויסות רמות הגלוקוז בדם.

מחלה זו שכיחה במידה מסוימת, שכן בין 1% ל-4% מהנשים ההרות סובלות ממנה. זה קשור בעיקר לגנים של האישה, אז זה משפיע על קבוצה מסוימת.

מומלץ לנשים עם נטייה למצב זה, או עם קרובי משפחה שעברו אותו, לעבור בדיקה שנתית, במיוחד אם הן מצפות. מחלה זו מזוהה באמצעות בדיקת O'Sullivan, המורכבת מניתוח דם כדי לוודא שרמות האינסולין מתאימות.

מהם התסמינים של סוכרת הריונית?

מצב זה אינו מאופיין בתסמינים כלשהם. לכן, נשים בהריון עושות בדיקת סבילות לגלוקוז בין השבועות ה-24 לשבוע ה-28 להריון.

לנשים שאובחנו עם סוכרת הריונית יש בדרך כלל תינוקות בריאים. זה יהיה תלוי במידת השליטה ברמות הגלוקוז בדם, מכיוון שהתינוק יכול להיוולד עם השמנת יתר או להאכיל יתר על המידה.

מצדן, נשים הסובלות מסוכרת כרונית קיימת צריכות להגביר את הוויסות שלהן בהריון. מקרים אלו אינם נקראים סוכרת הריונית, הפעילה רק במהלך ההריון.

אם אישה מתחילה לסבול מבעיה זו במהלך ההיריון, היא תחזור לשגרה לאחר הלידה.

גורמי סיכון לסוכרת הריונית

כאשר רמות הגלוקוז בדם נשלטות, אין לראות בהריון בסיכון גבוה. עם זאת, נדרשת דיאטה קפדנית ובדיקות קבועות.

התינוק יכול גם לפתח היפוגליקמיה, המתייחסת לרמת סוכר נמוכה בדם. לכן, רצוי להתחיל להניק במהירות לאחר לידת התינוק. כמו כן, ידוע כי תינוקות שנולדו לאמהות עם סוכרת הריונית נוטים יותר לסבול ממחלות בעתיד.

גורמים מסוימים מגבירים את הסבירות לפתח סוכרת הריונית. הנפוצים ביותר הם:

  • השמנה
  • סוכרת קיימת
  • קרובי משפחה עם סוכרת
  • סוכר בשתן
  • לחץ דם גבוה
  • להיות בן 35 ומעלה

חשוב לחיות אורח חיים בריא לפני הכניסה להריון. הסיכון ללקות במחלה זו יכול לרדת על ידי טיפול בגופך מראש. שמירה על משקל תקין ופעילות גופנית מתונה הם גורמים מכריעים לבריאותה של כל אישה שרוצה להיכנס להריון.

כיצד למנוע סוכרת הריונית

כדי למנוע סוכרת הריונית, מומלץ לבצע את הצעדים הבאים:

  • תרגיל. קיום שגרה יומית של פעילות גופנית מתונה עוזרת לאם לשלוט במשקלה. בנוסף, זה משפר את האנרגיה ומפחית כאבי גב. אפשרות אחת היא ללכת, לשחות או לעשות יוגה במשך 30 דקות.
  • לך לרופא. שליטה במהלך ההריון שלך חשובה מאוד כדי שתוכל להרגיע את כל הפחדים שלך. הרופא שלך יבצע בדיקות כדי לעקוב אחר רמות הגלוקוז שלך בדם.
  • אכלו תזונה בריאה. שמירה על תזונה מאוזנת חשובה מאוד לבריאות האם והילד כאחד. התזונה תלויה במשקל היולדת, גובהה ורמת הפעילות. התזונה צריכה להיות מורכבת ממגוון מזונות ולהיות מותאמת לכל הריון. תזונה מאוזנת היא הדרך הטובה ביותר למנוע מצב זה.

פופולריים