12 דרכים למנוע מהילד שלך להתקרר

חשוב שהורים ידעו דרכים למנוע מהילד שלהם להתקרר
חשוב שהורים ידעו דרכים למנוע מהילד שלהם להתקרר.

הצטננות היא פגיעה במערכת הנשימה הנגרמת על ידי וירוס. הם נפוצים מאוד בקרב ילדים ותינוקות, בעיקר בתקופות הקרות של השנה. בממוצע ילד צונן בין 3 ל-8 פעמים בשנה ומשך כל הצטננות הוא כשבוע.

הצטננות מדבקת מאוד בין ילדים לתינוקות מכיוון שהיא נגרמת ממגע. במילים אחרות, הם יכולים להיות מדבקים באמצעות מגע עם הידיים או דרך הפה כאשר הם משתעלים או מתעטשים.

הנגיף חודר דרך הנחיריים לאחר התקררות קרום הריר כשהוא קר ומשם הם מסתובבים באורגניזם שלנו.

למרות שרוב ההצטננות נגרמת על ידי וירוסים, לפעמים הצטננות עלולה להסתבך אם חיידקים מנצלים את ההגנות הנמוכות של מערכת החיסון באותה תקופה. זה יכול לגרום לסיבוכים מסוימים אצל תינוקות כגון ברונקוויטיס ודלקת ריאות. בילדים, ברונקוויטיס היא סיבוך שכיח יותר מאשר דלקת ריאות.

חשוב שהורים ידעו דרכים למנוע מהילד שלהם להתקרר.

כיצד למנוע הצטננות בילדים?

כפי שציינו לעיל, הצטננות היא אחת התופעות הבריאותיות הנפוצות ביותר שמהן סובלים ילדים. קשה למנוע הצטננות לחלוטין. עם זאת, אתה יכול להפחית את כמות ההדבקות שילדך בא איתם במגע, מה שגם יפחית את כמות ההצטננות מהן הוא סובל מדי שנה.

ההמלצות הבאות יהיו שימושיות:

שמרו על ידיהם נקיות

הידיים הן בין המעבירים העיקריים של נגיף ההצטננות במגע. לפיכך, חשוב מאוד ללמד ילדים כיצד לשטוף את ידיהם כראוי. כמו כן, חשוב לארגן עבורם שגרה על מנת להזכיר להם לשטוף ידיים לעיתים קרובות. כל זה מאפשר שיפור היגיינה ומונע חיידקים.

כסו את פיכם

באותו אופן שאנו מלמדים את ילדינו לשטוף ידיים, ההורים צריכים גם ללמד אותם לכסות את הפה שלהם במטפחת או בזרוע. הם צריכים לזכור לעשות זאת כשהם מתעטשים או משתעלים. אין זה חכם לכסות את פיהם בידיהם מהסיבות שצוינו קודם לכן. אם הם מכסים את פיהם בידיהם, עליהם לשטוף אותם מיד.

שמור על הצעצועים שלהם נקיים

יש לנקות צעצועים באופן קבוע מכיוון שהם יכולים להיות גם אמצעי העברה לווירוסים. חפצים אלו נמצאים תמיד בקשר עם ילדינו שלפעמים נוהגים לשים אותם קרוב לפה.

למנוע עשן סיגריות וחללים סגורים

הורים שמעשנים לעולם לא צריכים לעשות זאת קרוב לילדיהם. כמו כן, מומלץ לוודא שמעשנים אחרים מתרחקים מילדיכם. שמור את החללים שבהם הם משחקים מאווררים היטב. חלק ממכשירי האדים יכולים לחולל פלאים.

הצטננות מתרבה בלחות

הצטננות היא אחת התופעות הבריאותיות הנפוצות ביותר שמהן סובלים ילדים
כפי שציינו לעיל, הצטננות היא אחת התופעות הבריאותיות הנפוצות ביותר שמהן סובלים ילדים.

סביבה לחה מדי אינה מתאימה לילדים, גם סביבה יבשה מדי. אתה יכול להשתמש במכשיר אדים על מנת לשמור על החלל עם כמות הלחות הנכונה שהיא מושלמת למערכת הנשימה.

הידרציה

חשוב מאוד לתת להם לשתות הרבה. הידרציה טובה מסייעת במניעת הצטננות. הפוך למנהג לתת לעתים קרובות לקטן שלך מים לשתות.

לווסת את הטמפרטורה

חשוב למנוע שינויים מהירים בטמפרטורה. כאשר הגוף עובר במהירות מטמפרטורה אחת לאחרת, ההסתברות להצטננות עולה. זה קורה בדרך כלל אצל ילדים.

ויטמין C נגד קור

שלבו ויטמין C בתזונה של ילדכם. הכניסו מזונות המכילים אותו, כמו: תפוזים, לימונים, קיווי. חלק מרופאי ילדים ממליצים גם על תוספי ויטמין C. ויטמין C מחזק את המערכת החיסונית.

לשמור על חום רגליהם

ודא שהם שומרים על חום רגליהם. המלצה אחת היא לשים עליהם גרביים לפני השינה ולשמור על כפות רגליהם מוגנות במהלך היום. מנע מכפות רגליהם לשמור על מגע ממושך עם הרצפה הקרה.

זהירות עם קמינים וחימום

מומחים אומרים כי ארובות ורדיאטורים יכולים לייבש את הסביבה. אתה יכול להשתמש במכשיר אדים כדי לשמור על הלחות ברמה המושלמת.

אוורור נכון

שמירה על אוורור הבית מומלצת מאוד. זה מונע ריכוז והתפשטות של וירוסים בחלל סגור. במקרה שאתה צריך להשתמש בארובה או בתנור חימום כדי לשמור על חום הבית שלך, אוורור נכון חשוב מאוד כדי למנוע יצירת סביבה סטטית ויבשה.

לשחק בחוץ

גם כשקר בחוץ, יש לתת לילדים קצת זמן לשחק בחוץ כדי לשאוב אוויר צח. פעילות גופנית חשובה מאוד לשמירה על בריאות הגוף. משחק באוויר צח מפחית את הסיכוי לחלות בריכוז גבוה של וירוסים בגוף. צריך לאפשר להם לשחק בפארקים וליהנות מהטבע.

פופולריים