הוויטמינים המומלצים ביותר לסתיו

את הויטמינים המומלצים לסתיו ניתן להשיג באמצעות תזונה מגוונת
כפי שניתן לראות, את הויטמינים המומלצים לסתיו ניתן להשיג באמצעות תזונה מגוונת, בריאה ומאוזנת.
כשהסתיו מגיע וההגנות של הגוף יורדות, אנחנו יכולים לפצות על ידי אימוץ כמה הרגלים טובים. פעילות גופנית סדירה, תזונה מאוזנת והוויטמינים הנכונים יכולים לעזור לך לבנות כוח להתמודד עם הקור.

בסתיו, הסיכוי שלך לחלות בשפעת גבוה יותר. הקור, סוג הלחות והצורך לשהות בחללים סגורים מעלים את הסיכוי שנתפוס משהו. מסיבה זו, אנו ממליצים להכיר את הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך, ולקחת את הויטמינים הנכונים לסתיו.

בסופו של יום, יש לנו רק את המערכת החיסונית שלנו כדי להגן עלינו מפני הפתוגנים שעלולים לגרום לנו לחלות. במובן זה, עלינו לזכור כי טמפרטורות נמוכות תורמות לירידה בתאי הדם הלבנים. ההימור הטוב ביותר שלך הוא לחזק את ההגנות שלך, וויטמינים יכולים לעזור.

ויטמין C: מערכת חיסון חיונית

הוויטמין העיקרי שאחראי לקידום בריאות המערכת החיסונית הוא ויטמין C. כיום, אנו יודעים שהפלזמה שלנו נמוכה במידה ניכרת בחומר זה כאשר אנו חולים.

אנו גם יודעים שוויטמין C תורם ליצירת פגוציטים. אלו תאי דם לבנים שסופגים מיקרואורגניזמים מזיקים ומייצרים אנזימים המשמידים אותם. בינתיים, החומר הוא גם נוגד חמצון יעיל.

ההשפעה של ויטמין זה חשובה מאוד למלחמה במיקרואורגניזמים המגיבים לחמצן. אלה מתרבים בתוך גופנו בכל פעם שאנו חולים.

למרבה המזל, אנו יכולים לקבל את החומר הזה מרוב פירות ההדר. תפוזים, קלמנטינות ולימונים כולם עשירים בוויטמין C. גם תותים וקיווי מכילים אותו.

ויטמינים מומלצים לסתיו: ויטמין א

לוויטמין A, המורכב בעיקר מרטינול וקרוטנואידים אחרים, יש השפעה יוצאת דופן על ההגנות שלנו. תרומתו קשורה גם ליכולת של הגוף שלנו לייצר תאי דם לבנים.

איננו צריכים לקחת תוספים מיוחדים כדי לקבל ויטמין A. מזונות כמו בשר, חלב וירקות ירוקים כולם עשירים ברטינול. באופן דומה, תרד וגזר מכילים גם כמויות גבוהות של רכיב זה.

ויטמין D: מגביר את ספירת תאי הדם הלבנים שלך

ויטמינים מומלצים לסתיו: ויטמין א
ויטמינים מומלצים לסתיו: ויטמין א.

ויטמין D אינו משפיע ישירות על ייצור תאי הדם הלבנים. עם זאת, הוא ממלא תפקיד מהותי בהגדלת ספירת תאי הדם הלבנים שלך. בעיקרון, רכיב זה מעכב את הרס שלהם בתוך הגוף. הודות להשפעתם, תוחלת החיים של הפגוציטים גדלה.

החדשות הטובות הן שזהו ויטמין זמין באופן חופשי. אתה רק צריך לבלות כמה דקות בשמש כדי שהעור שלך יספוג אותו. כמובן, זה מסביר חלקית מדוע מזג אוויר קר וגשום מחליש את ההגנות שלנו.

"אנחנו צריכים לזכור שטמפרטורות נמוכות תורמות לירידה בתאי הדם הלבנים. ההימור הטוב ביותר שלך הוא לחזק את ההגנות שלך".

ויטמינים B ו-E: משחקים את חלקיהם

ויטמיני B משפיעים על התהליכים המטבוליים של הגוף. למרות שהם אינם קשורים ישירות לייצור תאי דם לבנים, הם ממלאים תפקיד כללי בקידום ההגנות שלך.

באופן ספציפי, ויטמין B משפיע על היווצרות חלבונים. בתורם, אלה חיוניים למערכת החיסונית שלך. בנוסף, ללא תזונה נכונה, זה רק הגיוני שההגנה שלך נחלשת. ללא ספק, ויטמינים מסוג B הם רעיון טוב בסתיו.

בינתיים, ויטמין E מכיל נוגדי חמצון המגנים על התאים. למרות שכבר מזמן יודעים שיש לו השפעה חיובית על העור, החומר עובד גם פנימי. בנוסף, מאמינים שזה עובד בשילוב עם ויטמין C.

חומצה פולית: מומלץ גם

חומצה פולית היא לא רק לנשים בהריון. מינרל זה מקדם את הייצור של סוג מסוים של תאי דם לבנים הידועים בשם נויטרופילים. לכן, אי הכללת זה בתזונה שלך גורם לך להיות מועד יותר לכל מיני זיהומים.

ניתן למצוא חומצה פולית בכמה מזונות נפוצים מאוד, כולל אורז, ברוקולי, לחמים ודגנים.

ירקות עליים ירוקים ופירות הדר מכילים גם הם עשירים בחומצה פולית. כפי שניתן לראות, את הויטמינים המומלצים לסתיו ניתן להשיג באמצעות תזונה מגוונת, בריאה ומאוזנת.

בינתיים, ישנם גם כמה תוספי מזון ומוצרים רפואיים שיכולים לעזור לך לקבל את הויטמינים שאתה צריך. ויטמינים B, C ו-E זמינים בצורת טבליות ובתמיסות להזרקה. חומצה פולית נמכרת גם במוצרים זמינים מסחרית. בידיעת כל זה, תהיו בטוחים שתהיו מוכנים למזג האוויר הסתיו.

פופולריים