הנזל וגריטל, אחד הסיפורים הגדולים בכל הזמנים

הנזל וגרטל הוא סיפור קלאסי מגרמניה שהאחים גרים כתבו
הנזל וגרטל הוא סיפור קלאסי מגרמניה שהאחים גרים כתבו.
זה לא רק סיפור מהנה. הסיפור על הנזל וגרטל מלמד ערכים רבים אפילו את הילדים הצעירים ביותר. זה סיפור נפלא שכל הילדים צריכים להכיר.

יש סיפורים שעומדים במבחן הזמן. אחד הידועים שבהם הוא הנזל וגריטל. זה סיפור פופולרי מאוד בספרות ילדים, במיוחד בגלל כל המוסר שהוא מלמד.

הנזל וגרטל הוא סיפור קלאסי מגרמניה שהאחים גרים כתבו. הם היו אחראים על יצירת סיפור רך ונחמד יותר מהמקורי שהתאים לילדים.

הנזל וגריטל: סיכום קצר של הסיפור

הסיפור הוא על חוטב עצים ביער שחי עם אשתו ושני ילדיו. היו להם חיים קשים כי לא היה להם הרבה מה לאכול.

יום אחד, הנזל וגרטל החליטו לעזוב את ביתם כדי לחפש מזון. כשרצו לחזור הביתה, הם אבדו באמצע היער.

הם הלכו והלכו עד שמצאו קרחת יער נוספת שבה היה בית קטן עשוי זנגביל וממתקים. הם היו כל כך רעבים שהם רצו לעברו והתחילו לאכול.

לפתע יצאה אישה זקנה ובחיוך ידידותי מאוד הזמינה אותם פנימה. הנזל וגרטל אכלו עד ששבעו.

לאחר מכן, הזקנה סידרה את מיטותיהן והכניסה אותן פנימה. עם זאת, אישה זו הייתה למעשה מכשפה רעה שברור שהיו לה תוכניות אחרות עבור הילדים.

המכשפה רצתה שהילדים יעבדו עבורה. גרטל הייתה אחראית על הבישול והניקיון, והנזל היה עושה עבודת כפיים. עם זאת, מכיוון שהוא היה מאוד רזה וחלש, המכשפה נעלה אותו בכלוב כדי לפטם אותו.

יום אחד, למכשפה נמאס לחכות שהנזל יתנפח והחליטה להוציא אותו. זה היה כאשר הנזל וגרטל ידעו שהגיע הזמן לברוח.

הבריחה של הנזל וגרטל

מכיוון שזה היה היום שבו הכינו לחם, המכשפה הורתה לגרטל לחמם גם את התנור. הילדה ידעה שאם מכשפות ישאפו עשן טיליה שהן ייעלמו. לכן, היא ביקשה מהמכשפה לבדוק כדי לוודא שהתנור בסדר.

כשהתנור נפתח יצא עשן והמכשפה הפכה לאפר. לפני הבריחה, הילדים העמיסו אוכל לטיול. בנוסף, הם מצאו תיבה מלאה בזהב וכסף!

הנזל וגריטל: סיכום קצר של הסיפור
הנזל וגריטל: סיכום קצר של הסיפור.

הילדים נמלטו. כשהם הגיעו לאגם, ברבור לבן ענק הציע להעביר אותם. שם הם נפגשו עם אביהם. כולם התרגשו להיות בבית ולהתאחד מחדש.

סיפורים וערכים

סיפורים הם אחת הדרכים היעילות והמשעשעות ביותר ללמד ילדים קטנים ערכים. גם סיפורים קלאסיים ומודרניים מכילים מוסר השכל. בדרך כלל, הם מלמדים ילדים איך להתמודד עם מצבים אמיתיים שהם יתמודדו איתם מתישהו בחיים.

תורתו של הנזל וגריטל: סיפור שאין כמותו

הסיפור של הנזל וגרטל מדבר בעיקר על מערכת היחסים בין אחים. הם עובדים יחד כדי לחשוב על אסטרטגיה להציל את עצמם ממצב רע.

האחים האלה מוכיחים לעולם ולעצמם שיחד, הם יכולים לתקן את הבעיה שהייתה להם. כלומר, הוא מלמד את החשיבות של עבודה משותפת כדי להתגבר על מכשולים.

"גם סיפורים קלאסיים ומודרניים מכילים מוסר השכל. באופן כללי, הם מלמדים ילדים איך להתמודד עם מצבים אמיתיים שהם יתמודדו איתם מתישהו בחיים".

מוסר השכל נוסף שמלמדים הנזל וגרטל הוא שלא תמיד צריך לשפוט ספר לפי הכריכה שלו, כי מראה יכול להטעות. איך מישהו נראה לא קשור לאינטליגנציה או לכישורים שלו. לא הכל טוב כמו שזה נראה, בדיוק כמו עם המכשפה.

בנוסף, אתה תמיד צריך להיות אסיר תודה על האוכל, הבית, ומעל הכל, המשפחה. לאהוב את המשפחה שלך חשובה לרווחה רגשית. כמו כן, חשוב לקבל תמיכה כאשר יש בעיה או משבר כלשהו.

לסיכום, הנזל וגריטל הוא סיפור שכדאי לכלול בסיפורי הילדים שלכם. זה לא רק משעשע, אלא גם עוזר לילדים ללמוד על נושאים שהם בוודאי יתקלו בהם בשלב מסוים בחייהם.