הטיפים של קן רובינסון לפיתוח יצירתיות אצל ילדים

משמעת ועבודה הם חלק מהמפתחות של קן רובינסון לפיתוח יצירתיות
חופש, משמעת ועבודה הם חלק מהמפתחות של קן רובינסון לפיתוח יצירתיות.
יצירתיות היא המרכיב שישנה את חייהם של אנשים.

חופש, משמעת ועבודה הם חלק מהמפתחות של קן רובינסון לפיתוח יצירתיות. מגן זה של יכולת יצירתית טבעית, במיוחד אצל ילדים, מכיר ביצירתיות כהזדמנות לחקור דרכים חדשות, להתמודד עם אתגרים ולפתור בעיות.

איך לפתח יצירתיות: תשוקה היא האלמנט

קן רובינסון מגדיר יצירתיות כתהליך ליצירת רעיונות בעלי ערך. לפי התיאוריות שלו, הצעד הראשון לפיתוח יצירתיות הוא למצוא את מה שאתה באמת נלהב ממנו. מעל הכל, זה מה שהוא מגדיר כמרכיב שישנה את חייהם של אנשים ולמה יופנו האשליות והאנרגיה שלהם.

הטיפים של קן רובינסון לפיתוח האינטליגנציה שלך

ילדים זקוקים לעזרה בחיפוש אחר התשוקה שלהם, מבלי להטיל עליהם או להשפיע עליהם. לדוגמה, קן מציע להורים ומורים לא להיסחף עם מה שהם יודעים, אלא לחפש מה מעורר השראה, מניע ומושך את עיניהם של הקטנים. יחד עם זאת, הם יראו מה הם לא אוהבים.

כאשר ילדים מוצאים את האלמנט, השלב הבא הוא לתת לו ערך וחשיבות. בנוסף, העדיפות צריכה להיות תהליך הלמידה עצמו, ולא לתת לספקות וחוסר ביטחון לנצח אותם.

מהפכה חינוכית

סר קן רובינסון הוא סופר בריטי, נואם ויועץ בינלאומי בנושאי יצירתיות ומעורבותה בתהליכי למידה. בדוח רובינסון שלו הוא מצביע על חוסר היצירתיות במערכת החינוך הנוכחית.

הביקורת הבונה שלו על מערכת החינוך כוללת מילות מפתח כמו פוטנציאל וסקרנות של ילדים. הוא גם מתייחס לאמנויות, למנהיגות וללמידה כמרכיבים בסיסיים בהתפתחותם של ילדים ובני נוער.

חינוך ויצירתיות, תהליכים מקבילים

רובינסון מציע גם תהליכים מקבילים לפיתוח יצירתיות, ולכן, ללמוד. הוא רואה בהם מושגים קשורים כי מי שיפתח את היכולת היצירתית שלו יהיה יותר רצון ללמוד.

האנין המפורסם הזה של למידה של ילדים מבטיח לנו שלא ניתן לפתח יכולת יצירתית כאשר אנשים לומדים מושגים בסיסיים בנושאים שונים שלמדו במהלך שנות הלמידה שלהם.

"קן רובינסון מגדיר יצירתיות כתהליך ליצירת רעיונות בעלי ערך; הצעד הראשון לפיתוח זה הוא למצוא את מה שאנו באמת נלהבים ממנו."

תיאבון לגילוי

רובינסון מציע גם תהליכים מקבילים לפיתוח יצירתיות
רובינסון מציע גם תהליכים מקבילים לפיתוח יצירתיות, ולכן, ללמוד.

מה שסר רובינסון מגדיר כתאבון לגילוי הוא הרצון ללמוד. לגבי זה הוא אומר כי "ככל שהאדם יותר יצירתי, כך גדל הרצון שלו ללמוד. ככל שילמד יותר, כך הוא יהיה יותר יצירתי".

המחבר מזמין את ההורים והמורים להגביר את התיאבון הזה לגילוי. באופן דומה, הם יכולים לעשות זאת באמצעות מוטיבציה והבנה של היתרונות של יצירתיות. אל תכפה דבר על הילד. רובינסון מאמין שילד עם ניצוץ של יצירתיות ילמד מהר.

רובינסון גם מזמין את המורים לבדוק אם הם עושים דברים כמו שצריך ולהעריך אם תהליך ההוראה הולך כשורה. האופן שבו אתה מטיל משמעת בילד, הבנה שיצירתיות וכאוס הם לא אותם דברים, הוא היבט מפתח נוסף עבור רובינסון.

זכרו תמיד שילדים חייבים להיות חופשיים לפתח את היצירתיות שלהם. עם זאת, זה חייב להיות ממוקד סביב דינמיקת עבודה אמיתית.

כחלק מהתיאוריות שלו, רובינסון פוסל בתי ספר שמעניקים את היכולות הללו בנושאים שונים, אך אינם מעודדים יצירתיות. כך ילדים מתייאשים ומבזבזים את היכולות החדשניות והכישרון שלהם.

גישה נוספת לעזור לילדים היא לא לפחד לטעות. תן להם להבין שכדי להיות חדשניים ויצירתיים, הם צריכים לאבד את הפחד. רובינסון מצטער על כך שמערכת בית הספר מטילה סטיגמה על טעויות והורגת את היצירתיות.

בתי ספר מחנכים רק את המוח, לא את הדמיון שלהם. זה מלמד ילדים איך לעבוד, לא לשגשג באמצעות הכישרונות והיצירתיות שלהם. רובינסון מטיל ספק בעובדה שבתי ספר לא מעריכים אינטליגנציה, רק שהתלמידים מצטיינים במקצועות.

המהפכה החינוכית לפיתוח יצירתיות

בקיצור, רובינסון מציע מהפכה חינוכית כדי לפסול רעיונות מוקדמים וללמד תהליכים ליניאריים. הוא טוען ש"שינויים שטחיים לא יספיקו, החינוך צריך להפוך למשהו אחר, לפתח את היכולות של אנשים".

לדברי החוקר, האתגר הגדול ביותר הוא לשנות את הגדרת האינטליגנציה של בתי ספר, שצריכה להיות אינטראקטיבית, דינמית וייחודית. מה שהוא מציע הוא שאנשים ימצאו את הכישרון הייחודי שלהם ויפתחו אותו.

עבור רובינסון, האמנויות חשובות כי הן יכולות לגעת בליבו של ילד. הוא מדגיש את העובדה שילדים הם לומדים טבעיים; מערכת החינוך הנוכחית לא מצליחה לטפח את הכישרונות והיכולות המולדות שלהם.

מפתחות אלו לפיתוח יצירתיות יסייעו ביצירת דורות של ילדים עם כישרון ואינטליגנציה. כמו כן, הבנת המפתחות הללו כתרומה לצמיחה הרוחנית והחינוכית של ילדים היא כמעט חובה.