4 המזונות המייצרים ביותר גזים במהלך ההריון

אנחנו הולכים לספר לך מהם המזונות המייצרים ביותר גזים במהלך ההריון
היום, אנחנו הולכים לספר לך מהם המזונות המייצרים ביותר גזים במהלך ההריון, כדי שתוכל למתן את נוכחותם בתזונה שלך.
ישנם מספר מזונות המייצרים גזים הגורמים לבעיות במהלך ההריון. הצריכה שלהם יכולה להיות מוגבלת כדי למנוע אי נוחות.

במהלך ההריון, אפשר לחוות יותר גזים מהרגיל. לפעמים זה גורם לאי נוחות ולכאבים, לכן מומלץ להתאים את התזונה כדי להפחית את אי הנוחות. היום, אנחנו הולכים לספר לך מהם המזונות המייצרים ביותר גזים במהלך ההריון, כדי שתוכל למתן את נוכחותם בתזונה שלך.

ראשית עלינו להדגיש כי יש לשקול תזונה מגוונת ומעט היפרקלורית במהלך ההריון על מנת להבטיח התפתחות תקינה של העובר. לכן, אתה צריך לעמוד בדרישות התזונתיות היומיות כדי לא לשנות את ההומאוסטזיס בסביבה הפנימית וליצור בעיות בריאותיות בעתיד.

אילו מזונות גורמים לגזים במהלך ההריון

כאן, נדון באילו מזונות מייצרים הכי הרבה גזים במהלך ההריון. אין צורך להימנע מהם לחלוטין, אלא למתן את הצריכה שלהם. בנוסף, בחלק מהמקרים, ישנם אפילו טריקים מסוימים כדי למזער את השפעת ייצור הגז שלהם, ואנחנו הולכים לחשוף אותם בפניכם. המשך לקרוא!

1. חומוס ושאר קטניות

קטניות הן ירקות שמייצרים הרבה גזים, שכן הם תוססים במערכת העיכול במידה רבה. עם זאת, הם מוצרים מועילים מאוד לבריאות, במיוחד עבור תכולת הסיבים הגבוהה שלהם. חומר זה הוכח כמפחית עצירות וממריץ מעבר מעיים, דבר מועיל מאוד לנשים בהריון.

עם זאת, יש טריק לעשות קטניות פחות גזים, וזה לבשל אותן במשך זמן רב ועל אש נמוכה. כך מתרככים הסיבים שהם מכילים, מה שמפחית את התסיסה העתידית במעי. כמו כן, יש לקחת בחשבון שלא כל הנשים ירגישו אותו הדבר, שכן תהליך זה יהיה תלוי בהרכב המיקרוביוטה שלהן.

2. ברוקולי

ברוקולי ושאר ירקות המצליבים יכולים גם להגביר את ייצור הגזים במהלך ההריון. מסיבה זו, יש להגביל את נוכחותם בתזונה. למרות זאת, כשהם מבושלים מספיק ונשארים רכים, הבעיה מצטמצמת משמעותית.

הפחת את צריכת המזונות המייצרים גז במהלך ההריון
הפחת את צריכת המזונות המייצרים גז במהלך ההריון.

חשוב לציין כי ירקות ממשפחת המצליבים צריכים להופיע בתזונה בתדירות מסוימת, מכיוון שהם מכילים כמות גדולה של חומרים ביו-אקטיביים החיוניים לבריאות. לדוגמה, מספר סוגים של נוגדי חמצון מנטרלים את ייצור הרדיקלים החופשיים. למעשה, צריכה קבועה של ברוקולי קשורה לסיכון נמוך יותר לסרטן, כך עולה ממחקר שפורסם ב- Journal of oral and maxillofacial pathology.

3. חסה

חסה היא עוד ירק אחד מהמזונות המייצרים גזים שכדאי להיזהר מהם במהלך ההריון. במקרה זה, אנו מדברים על מזון המספק כמות משמעותית של סיבים, מה שמוביל לתסיסה וגזים. למרות שהוא מכיל גם נוגדי חמצון, ייתכן שיהיה צורך להגביל את נוכחותו בתזונה במהלך ההריון.

ישנן חלופות אחרות להבטחת צריכת פיטוכימיקלים ללא צורך להיעזר בחסה. לדוגמה, תבשילים של מנגולד או ירקות עלים ירוקים מבושלים יהיו הרבה יותר קלים, כמו גם מזינים.

4. ארטישוק

ארטישוק ידוע בהשפעתם המיטיבה בהגנה על בריאות הכבד. עם זאת, הם מסוגלים להגביר גזים במעיים כאשר הם צורכים בכמות מוגזמת או אפילו באנשים בעלי נטייה. במובן זה, יש להגביל את צריכתם במהלך ההריון כדי למנוע אי נוחות.

אם אתה סובל מבעיות הקשורות לכבד, אתה יכול להגביר את הצריכה של תרכובות אחרות בעלות פעילות נוגדת חמצון, כמו פירות יער. אלה מכילים כמות גדולה של ויטמין C ופלבונואידים, המשמשים להפחתת היווצרות רדיקלים חופשיים ולשיפור מצב הבריאות.

הפחת את צריכת המזונות המייצרים גז במהלך ההריון

כפי שראית, ישנם מזונות מסוימים שעלולים לגרום לגזים במהלך ההריון, ולכן יש להפחית את צריכתם כדי לא לגרום לכאב או אי נוחות. כמובן, זה יהיה תלוי בכל אישה, שכן ישנם מספר גורמים בודדים המווסתים את התסיסה ברמת המעיים.

אם הגזים הופכים לבעיה רצינית או למטרד המשפיע על אורח החיים שלך, אולי עדיף להתייעץ עם מומחה. ישנן תרופות מסוימות שמותר ליטול בהריון שמקלות את התחושה הזו ומעדיפות עיכול קל ופחות כואב.

פופולריים