5 תנוחות שינה לנשים בהריון

נשים הרות רבות מנסות להשתמש בזה כתנוחת השינה המועדפת במהלך ההריון
נשים הרות רבות מנסות להשתמש בזה כתנוחת השינה המועדפת במהלך ההריון.

להיות בהריון היא אחת החוויות הטובות ביותר שיכולה להיות לאישה. אבל עבור אמהות בפעם הראשונה, זה בדרך כלל זמן מלא בדאגות. אחד החששות הנפוצים ביותר קשור לאילו תנוחות שינה הן הטובות ביותר.

ככל שהתינוק גדל בתוך הרחם, שעות השינה מצטמצמות. קיימת אי הוודאות באיזו תנוחה מתאימה למנוחה מבלי לפגוע בילד.

בנוסף לכך, בחילות, חרדה וצרבת הופכים מנוחה במהלך ההריון לכמעט בלתי אפשרית. לכן יש צורך לבקש המלצות על תנוחות השינה הטובות ביותר במהלך ההריון.

תנוחות שינה לנשים בהריון

1. בצד שמאל

מומחים רפואיים ממליצים לישון על צד שמאל. זה עוזר לזרימת הדם וחומרי הזנה לרחם ולתינוק. זה גם מעודד את הכליות לסלק בקלות פסולת.

2. בצד עם כרית

תנוחת הצד עם כרית בין הרגליים שומרת על עמוד השדרה ישר ונמנעת מהטלת משקל על רגל אחת לעומת אחרת. אם יש לך כריות ארוכות, אפילו טוב יותר. כך אתה יכול לתמוך בבטן שלך ולקבל יותר ביטחון.

3. חצי יושב

תנוחה זו מתאימה אם יש לך אי נוחות בבטן או עיכול לקוי. כרית טובה מציעה תמיכה לעמדה זו כך שתושג יציבה הרבה יותר נוחה.

4. פלג גוף עליון מוגבה

עוד אחת מתנוחות השינה הנוחות ביותר היא הרמה של פלג גוף עליון. זוהי דרך השינה המומלצת ביותר אם יש לך גודש באף, תחושת חנק או צרבת.

מספר כריות או כריות משמשות לתמיכה והגבהה של הגב. זה מפחית סחרחורות ומרגיע את הגוף לאחר שמירה על מיקום אופקי במשך זמן רב.

ככל שהתינוק גדל ברחם, שעות השינה מצטמצמות, מה שמוסיף בחילות ואי נוחות לאי הוודאות באיזו תנוחה היא הטובה ביותר עבור התינוק.

5. רגליים מורמות

במקרה של סבל מתמשך מהתכווצויות, זרימת דם לקויה או נפיחות ברגליים או בקרסוליים, המיקום המומלץ הוא לשמור על רגליים מורמות עם כריות או כריות.

זה מונע הופעת דליות, חוסר תחושה והתכווצויות.

תנוחות שינה לנשים בהריון
תנוחות שינה לנשים בהריון.

עם תנוחה זו, ניתן להרגיע גם את הגוף וגם את הנפש. תמיד יש צורך בכמה שעות שינה כדי לנוח את משקל הגוף. בנוסף, התינוק יוכל להתפתח כראוי.

תנוחות שינה לא מומלצות להריון

כשם שיש תנוחות שינה אידאליות עבור התינוק והאם במהלך ההריון, ישנן גם כאלו שכדאי להימנע מהן בתקופה זו. אלה כמה מהם:

1. על הגב

זה הכי פחות מומלץ, מכיוון שהוא מייצר עיכול וזרימת דם גרועים. הסיבה לכך היא שמשקל הרחם והמעיים נופל על הגב.

תנוחה זו יכולה להביא גם לבעיות נשימה, כאבי גב וטחורים. והכי מסוכן, זה יכול לגרום לירידה במחזור הדם בלב התינוק.

2. הפנים כלפי מטה

לשינה על הבטן אין סיכון אם ההריון רק מתחיל. עם זאת, כאשר היא מתקדמת, רצוי שלא לאמץ עמדה זו.

נשים הרות רבות מנסות להשתמש בזה כתנוחת השינה המועדפת במהלך ההריון. עם זאת, ייתכן שלא יומלץ בהתאם לשלב ההיריון.

אם קשה מאוד ללכת בלי העמדה הזו, מומלץ להשתמש בכרית בצורת סופגנייה או לערום כריות ליצירת מעין אזור חלול כדי לא למעוך את הבטן.

המלצות להירדם

שינה טובה חשובה מאוד בהריון, בדיוק כמו בכל שלב בחיים. עם זאת, היכולת לעשות זאת בצורה נעימה יכולה לפעמים להיות בעיה. להלן מספר המלצות להשגת מטרה זו:

  • אכלו ארוחה קלה ועשירה בחומצות אמינו בלילה. אלה נמצאים בדגנים, דגים, חלב, ביצים וחסה.
  • לישון לפחות 8 שעות ביום. לגבי תנומות, באופן אידיאלי הן לא יעלו על 25 דקות, שכן תנומות ארוכות יותר יכולות למנוע ממך להירדם בלילה.
  • הימנע מקפה או שוקו אחרי הצהריים. אל תשתה יותר מדי מים לאחר ארוחת הערב כדי שלא תקום לעתים קרובות מדי כדי ללכת לשירותים.
  • התאם את החדר כך שיתאים למנוחה. זה צריך להיות מאוורר, קריר וללא רעש או אורות עזים. המצעים צריכים להיות עשויים מבד כותנה או משי, ממש כמו פיג'מה.
  • אלכוהול וסיגריות מזיקים להריון, לא רק בגלל שהם פוגעים בתינוק, אלא גם בגלל שהם מונעים מהאם לישון טוב.

טיפים נוספים שכדאי לקחת בחשבון

מצד שני, לא מומלץ להתאמן בסוף היום. הסיבה היא שהגוף נשאר מאוד אנרגטי ונסער לאחר פעילות גופנית. זה מקשה על הרפיה ומפריע למחזור השינה.

בניגוד לכך, תרגול טכניקות הרפיה כמו מדיטציה או יוגה נוחים מאוד כאשר מנסים להרגיע את הגוף לשינה. כמו כן, כרית טובה תמיד תהיה בעלת הברית הטובה ביותר במהלך ההריון.

שינה טובה תעזור לך לנהל הריון בריא, הן לאם והן לתינוק. יש להשיג רק את היציבה הנוחה והמרגיעה ביותר שעוזרת לאם לנוח בצורה רגועה ומסבירת פנים.

פופולריים