עובדות מעניינות על השבוע ה-18 להריון

במהלך השבוע ה-18 להריון
במהלך השבוע ה-18 להריון, אמהות עלולות לחוות כאבי גב - במיוחד בגב התחתון.

עם קצת מזל, כמה אמהות מסוגלות לגלות את מין התינוק שלהן השבוע. אם התינוק הוא ילדה, איברי הרבייה שלה כבר נוצרו. באשר לבנים, איברי המין שלהם כבר גלויים אם הילד נמצא במצב הנכון במהלך אולטרסאונד.

תינוקות בשבוע 18 להריון

עד השבוע ה-18 להריון, העובר מגיע ל-14 סנטימטרים בערך ומשקלו כ-6,5 או 7 גרם. תנועותיו של התינוק הזעיר יותר ויותר נמרצות.

במהלך בדיקת אולטרסאונד, ניתן לצפות בתינוק מתמתח ומכווץ את ידיו ורגליו. אתה יכול גם לראות את העובר פותח וסוגר את פיו כשהוא או היא לומדים לבלוע.

כמה מומחים ממליצים לנגן מוזיקה כדי לעורר את התינוק. יש גם אמהות שבוחרות לדבר עם הקטנים שלהן. תאמינו או לא, זה יכול לעזור להרגיע ולהרגיע את תינוקכם.

בגלל השקיפות של עור התינוק, כלי הדם שלו נראים לעין. גם ריסים וגבות מתחילים להופיע ועיניו ואוזניו של הילד תופסות את מיקומן הקבוע. בבדיקת אולטרסאונד, ההורים עשויים לקבל הזדמנות לראות את התינוק שלהם מוצץ את אצבעותיו.

גם עובר בן 18 שבועות מפהק ועושה פרצופים. חלקם אפילו חווים שיהוקים במהלך ההריון. כאשר לעובר יש שיהוקים, הוא או היא עלולים אפילו לקפוץ בתוך הרחם.

גוף האם בשבוע 18 להריון

ללא ספק, הגיע הזמן שהאמא תשתמש בבגדי הריון. היא כבר לא יכולה להסתיר את בטנה הגדלה. במהלך השבוע ה-18 להריון, אמהות עלולות לחוות כאבי גב - במיוחד בגב התחתון.

במהלך השבוע ה-18 להריון
במהלך השבוע ה-18 להריון, התינוקות מגיעים לגודל של פרי בינוני.

הסיבה לכך היא שהרחם גדל יותר ויותר, מה שהופך את בטנה של האישה לכבדה יותר ויותר. משקל נוסף זה גורם לעומס מוגבר על הגב.

אי נוחות עשויה להימשך גם אל תוך הלילה. נשים רבות בשלב זה כבר מתקשות למצוא תנוחה נוחה לישון בה בלילה. העמדה הטובה ביותר לנשים בהריון היא לישון על צדה השמאלי. כך היא תמנע מהפעלת לחץ על הווריד הנבוב שלה, ובכך תתרום להזרמת החמצן לתינוק.

הנחת כרית בין הרגליים או מתחת לירך יכולה לעזור להפחית את כאבי הגב. גודל הרחם גם מפעיל לחץ על שלפוחית השתן של האם. כתוצאה מכך, נשים בהריון מרגישות צורך להטיל שתן לעתים קרובות, במיוחד בלילה.

תסמינים אופייניים נוספים של שבוע 18 להריון של האם כוללים חוסר ריכוז. נשים בהריון עלולות להרגיש מבולבלים ודעתם מוסחת. יש המתארים תחושה שראשיהם מלאים במים. זה נובע מכל השינויים ההורמונליים המתרחשים בגוף האישה.

חלק מהנשים חוות סיוטים או הפרעות שינה. לאחרים עשויים להיות שינויים קיצוניים במצב הרוח ולהיות רגישים יותר מהרגיל.

כדי למזער את ההשפעות של תסמינים אלה, חשוב מאוד לנשים הרות להישאר פעילות. התרגילים מגבירים את זרימת החמצן למוח ובכך מפחיתים חרדה ומתח.

איך לטפל בעצמך בשבוע 18

התיאבון של האם המצפה נוטה לעלות במהלך השבוע ה-18. יתר על כן, נשים מתחילות לחוות את התשוקות הידועות להריון.

עם זאת, חשוב לשמור על תזונה נכונה בשלב זה של ההריון. זה לא רק חשוב עבור התינוק שלך, אלא גם כדי להימנע מלהעלות יותר מדי משקל בהריון.

כדי להימנע מלהפוך לאנמיה, נשים בהריון צריכות להגביר את צריכת בשר אדום, אגוזים וקטניות. מזונות אלו עוזרים להעלות את רמות הברזל. ובדיוק כמו בשבועות הקודמים, חשוב לאמהות לעתיד לשמור על לחות. המשמעות היא שתיית לפחות 8 כוסות מים ביום.

יתר על כן, נשים בהריון צריכות ליטול תוספי ויטמין ותוספי סידן המצוינים על ידי OB/GYN.

הריון אבהי

גברים רבים מתלוננים גם על תסמינים מסוימים במהלך ההריון של בן הזוג. תסמינים אלו יכולים להיות מגוונים למדי. אבות לעתיד עשויים לחוות תסמינים פיזיים כמו בחילות, כמו גם תסמינים רגשיים כמו שינויים במצב הרוח ורגישות יתר.

פופולריים