שעונים ביולוגיים לנשים

המיתוס הנפוץ ביותר לגבי שעונים ביולוגיים לנשים הוא שהרצון להביא ילדים לעולם מתחיל כשהם מתבגרים
המיתוס הנפוץ ביותר לגבי שעונים ביולוגיים לנשים הוא שהרצון להביא ילדים לעולם מתחיל כשהם מתבגרים.
השעון הביולוגי שלך אחראי ליותר מסתם התעוררות והרדמה. זה גם קובע מתי נשים מסוגלות להרות. גלה עוד על מיתוסים נפוצים סביב "שעונים ביולוגיים" במאמר זה.

המיתוס הנפוץ ביותר לגבי שעונים ביולוגיים לנשים הוא שהרצון ללדת ילדים מתחיל כשהם מתבגרים. עם זאת, אין ראיות המצביעות על כך שנשים נולדות צריכות להביא ילדים לעולם. אין סיבה ביולוגית ל"קדחת תינוקות".

השעונים הביולוגיים של נשים קובעים את הפוריות שלהן לאחר גיל 35. היכולת שלהם להביא ילד לעולם מתחילה לרדת. הסיבה לכך היא שמספר הביצים ואיכותן יורדים ככל שהן מתבגרות. נשים מתחילות להיות פחות ופחות פוריות.

עם זאת, ישנם מקומות רבים המציעים טיפולי פוריות ועוזרים לנשים להיכנס להריון שמתקשות להרות.

שעונים ביולוגיים לנשים

הדבר הראשון שכדאי לדעת הוא שהגיל היצרני של נשים מתחיל במחזור החודשי הראשון שלהן, שבדרך כלל קורה בסביבות גיל 12. הוא נמשך עד למחזור האחרון שלהן, כארבעה עשורים לאחר מכן.

כמה דברים שונים גורמים לפוריות של נשים להתחיל לרדת בשנות ה-20 וה-30 לחייהן. הפוריות יורדת משמעותית לאחר גיל 35.

הסיכוי להיכנס להריון נמוך בהרבה אצל נשים בגילאי 30 עד 40. עם זאת, עליך לזכור את הגורמים שמרחיבים את השעון הביולוגי שלך.

הקשר בין גיל לפוריות

האמת היא שאין ספק שהגיל משפיע על הפוריות. לאחר גיל ההתבגרות, פוריות האישה עולה. ואז, ככל שאישה מתבגרת, יש סיכון גבוה יותר לא להיות מסוגל להרות.

שעונים ביולוגיים לנשים
שעונים ביולוגיים לנשים.

בדרך כלל, נשים עוקבות אחר ציר הזמן הזה לגבי הקשר בין גיל ופוריות:

  • שיא בתחילת ואמצע שנות ה-20. לאחר מכן, הפוריות מתחילה לרדת לאט.
  • נפילה דרמטית יותר בסביבות גיל 35.
  • הפסקת הווסת, או גיל המעבר, המתרחשת בדרך כלל בין הגילאים 40 ל-50.
  • גיל המעבר מסמן את סופה של הפוריות, אם כי אי פוריות מהזדקנות עלולה להתרחש לפני תאריך זה.

נשים בנות 35 ומעלה צריכות לדעת שלגיל יש הרבה קשר לפוריות. למעשה, ההסתברות ללדת ילד יורדת בהדרגה החל משנות ה-20 שלך ויורדת במהירות לאחר שתגיע לגיל 40. אין ספק, ישנם כמה גורמים המשפיעים גם על פוריות האישה.

"השעונים הביולוגיים של נשים קובעים את הפוריות שלהן לאחר גיל 35. היכולת שלהן להביא ילד לעולם מתחילה לרדת. עם זאת, יש הרבה מקומות שמציעים טיפולי פוריות".

גורמים משפיעים בשעונים הביולוגיים של נשים

בריאותה של אישה לפני ההריון משפיעה הן על סיכוייה להרות והן על סיכוייה לבצע הריון בריא. עישון, שתיית אלכוהול מתונה או מופרזת ובעיות משקל מקשות על הכניסה להריון.

מצד שני, מצבים רפואיים אחרים כמו לחץ דם גבוה או סוכרת משפיעים על הסיכויים להצליח בהריון. אתה צריך גם לזכור את ההיסטוריה המשפחתית שלך אם מישהו סבל ממצבים אלה.

גנטיקה משפיעה מאוד על מתי נשים יפסיקו לשחרר ביציות. כתוצאה מכך, הם יפסיקו את המחזורים שלהם.

כמו כן, הבריאות הכללית של בני הזוג משפיעה גם על האפשרויות להיכנס להריון. למעשה, אתה יכול להאריך את הפוריות על ידי התייחסות לסיכונים בריאותיים שאתה מסוגל לשלוט בהם.

לבסוף, אנחנו רוצים להזכיר לכם שהמיתוס של השעון הביולוגי של אישה הוא בדיוק זה - מיתוס. ההנחה שזה "טיימר שאומר שאת חייבת להיכנס להריון לפני גיל 35" היא רק דרך אחת שבה החברה מבינה את האימהות ואת פוריות הנשים.

את לא צריכה להרגיש שום סוג של לחץ להיות אמא לפני שאת מוכנה.

כדאי לדעת שהטרנד הנוכחי הוא להביא ילדים בגיל מבוגר יותר. גם האימהות בקרב נשים מעל גיל 40 צומחת. זה יכול להיות בגלל טיפולי פוריות חדשים שעוזרים להתגבר על אי פוריות טבעית.