6 מזונות עשירים בברזל לנשים בהריון

אל תשכחו שמזונות עשירים בברזל לנשים בהריון תואמים את המוח המתפתח של התינוק ומסייעים בשמירה על אספקת חמצן
לכן, אל תשכחו שמזונות עשירים בברזל לנשים בהריון תואמים את המוח המתפתח של התינוק ומסייעים בשמירה על אספקת חמצן תקינה בדם.
נשים צריכות לאכול מזונות עשירים בברזל במהלך ההריון. אנו נשתף רשימה של דוגמאות במאמר זה, אז שים לב וכלול אותן בתזונה שלך!

מזון עשיר בברזל חיוני לנשים בהריון. למעשה, גופה של אישה בהריון זקוק לכמות כפולה של ברזל מאחר והוא חיוני לתאי הדם האדומים הנוספים שהגוף יוצר עבור התינוק. אלה אחראים על הובלת חמצן לאיברים ורקמות, כמו גם לעובר.

אין ספק, ברזל חשוב במהלך ההריון, אם כי הוא חיוני עוד יותר בשליש הראשון והשלישי. הסיבה לכך היא שהגוף שלך למעשה לא מייצר ברזל וחייב לקבל אותו בעיקר מהמזון.

ישנם שני סוגים של ברזל: heme ו-non heme. הראשון נמצא רק במקורות מן החי וקל יותר לגוף לקלוט אותו. מצד שני, ברזל לא-heme נמצא בצמחים, במזונות מועשרים בברזל ובתוספי מזון.

כמו כן, בשר אדום, עופות ודגים הם חלק מהמקורות הטובים ביותר לברזל. אם התזונה שלך לא כוללת חלבון מהחי, אתה יכול לקבל ברזל מקטניות, ירקות ודגנים.

למה צריך ברזל בהריון?

הנה כמה סיבות מדוע אתה צריך ברזל במהלך ההריון:

  • חיוני לייצר המוגלובין, החלבון בתאי דם אדומים המוביל חמצן לתאים אחרים.
  • ברזל הוא מרכיב חשוב של מיוגלובין, קולגן ואנזימים רבים.
  • זה עוזר לשמור על מערכת חיסון בריאה.
  • כמות הדם בגופך עולה במהלך ההריון, עד שיש לך כמעט 50% יותר דם מהרגיל. כתוצאה מכך, יש צורך בתוספת ברזל כדי לייצר יותר המוגלובין.
  • דרוש ברזל נוסף לתינוק הגדל ולשליה, במיוחד בשליש השני והשלישי.
  • אנמיה במהלך ההריון קשורה ללידה מוקדמת ומשקל לידה נמוך.

6 מזונות עשירים בברזל לנשים בהריון

כדי לטפל במחסור בברזל באופן טבעי במהלך ההריון, הנה כמה אפשרויות מזון:

1. אגוזים

אגוזים מספקים מקור מדהים של ברזל לא-heme, שכן הם עוזרים להעלות את הרמות בגוף בקלות וביעילות. פיסטוקים, קשיו, צנוברים, אגוזי לוז, בוטנים, שקדים קלויים ואגוזי משמש הם חלק מהמקורות הטובים ביותר לברזל שתוכלו למצוא בשוק.

2. תרד

מזונות עשירים בברזל לנשים בהריון
מזונות עשירים בברזל לנשים בהריון.

תרד הוא אחד הירקות המזינים ביותר. הוא עמוס בברזל לא-heme ובנוטריינטים חיוניים רבים אחרים לבריאות. כאחד המקורות הצמחיים העיקריים לברזל, תרד טעים גולמי או מבושל.

3. סרדינים

סרדינים כנראה ידועים בעיקר בזכות הריכוז הגבוה של אומגה 3 וויטמין D. עם זאת, הם גם מספקים מקור חשוב לברזל heme.

"חיוני לייצר המוגלובין, החלבון בתאי דם אדומים המוביל חמצן לתאים אחרים".

4. שוקולד מריר

כשאתה קונה שוקולד מריר באיכות גבוהה, אתה לא רק משביע את התשוקה שלך, אלא שאתה גם נותן לגוף שלך מנה משמעותית של ברזל לא-heme. בנוסף, הוא מכיל רכיבים תזונתיים נוספים כמו מגנזיום, סידן, זרחן ואשלגן. זוהי אפשרות קינוח בריא מושלם וטעים!

5. עדשים

עדשים הן אחד המאכלים הידועים ביותר בתרומה הנוספת של ברזל. לקטניות מסוג זה יש כמות ממש מרשימה של ברזל לא-heme.

בנוסף לאספקה הגבוהה של חומרים מזינים, זהו מזון מאוד חסכוני, רב תכליתי ובסיסי להתפתחות גופנית ונפשית טובה.

6. ספירולינה

ספירולינה היא אחד המאכלים העשירים בברזל לנשים בהריון שאסור שלא יעברו מעיניהם. זוהי אצה ירקרקה הידועה בטעמה העז ובפרופיל התזונתי העוצמתי שלה.

כשמדובר במקורות ברזל צמחוניים שאינם צמחוניים, הספירולינה היא ללא ספק אחת הבולטים ביותר. בנוסף, הוא גם עשיר בחומצות אמינו חיוניות, חלבונים וויטמינים B, C, D ו-E.

לבסוף, זכור כי ברזל הוא מינרל חשוב לכלול בדיאטה ההריון שלך. לכן, אל תשכחו שמזונות עשירים בברזל לנשים בהריון תואמים את המוח המתפתח של התינוק ומסייעים בשמירה על אספקת חמצן תקינה בדם.