איך להיות הריון בטוח אחרי גיל 30?

כאשר אנו מדברים על הריון בטוח לאחר גיל 30
כאשר אנו מדברים על הריון בטוח לאחר גיל 30, יש צורך להתייחס לנושא פוריות האישה.

כאשר אנו מדברים על הריון בטוח לאחר גיל 30, יש צורך להתייחס לסוגיית פוריות האישה. נאמר רבות על כמה קשה להרות ילד בגיל הזה.

אבל האם ידעת שרבות מהסטטיסטיקות הללו מצוטטות ממחקרים מיושנים בעליל?

למרות שחלוף הזמן משנה את אופן תפקוד הגוף הנשי והגברי כאחד, סוגיית הפוריות אינה משתנה באופן דרסטי כפי שמאמינים.

לפני עשרות שנים נאמר שלנשים בשנות ה-30 לחייהן נדרש זמן רב עד להרות. עם זאת, הנתונים הנוכחיים מצביעים על כך שרוב הנשים יכולות להיכנס להריון תוך פחות משנה.

הריון בטוח לאחר 30: טיפול טרום לידתי

 • בחר רופא שאתה מרגיש איתו בנוח ושיש לו ניסיון קודם עם נשים במצבך. תקשורת בין הרופא למטופל היא הבסיסית לתהליך מוצלח.
 • אם אתה או בן הזוג שלך נוהגים להשתמש בטבק, הגיע הזמן להפסיק. לניקוטין יש השפעה שלילית על הגוף, ואחד ההיבטים המושפעים הוא פוריות. עישון מגביר את הסיכון להפלות ספונטניות ולידות מוקדמות. זה קשור גם למומים מולדים ולירידה במשקל של התינוק.
 • עודף משקל הוא היבט נוסף שיש לתקן כדי שההריון יהיה בטוח. השמנת יתר והפרעות אכילה מעכבות את תהליך ההתעברות. במהלך ההריון, המשקל הנוסף גורם לחוסר נוחות גדול לבריאות שלך ושל התינוק.
 • בקשו מהרופא המטפל להמליץ על בדיקה גופנית מלאה. חשוב שתדאג למנוע ולתקן מצבים כמו לחץ דם גבוה וסוכרת. אם אתה זקוק לטיפול, הרופא שלך ימליץ על תרופות שאינן מפריעות להריון.
 • שתף את ההיסטוריה הרפואית המשפחתית שלך עם אנשי מקצוע הבריאות שלך. בעזרת אמצעי מניעה זה, אתה יכול לזהות מצבים גנטיים לא רצויים ולנטרל אותם מיידית. אם היה מצב בריאותי במשפחתך שיכול להיות מועבר, זה הזמן הנכון לזהות אותו.

תזונה בריאה היא חלק חשוב מאורח חיים בריא בכל עת, אך היא חיונית במיוחד אם את בהריון או מתכננת הריון.

זה כלי נהדר לעזור לך להשיג הריון בטוח בשנות ה-30 שלך
זה כלי נהדר לעזור לך להשיג הריון בטוח בשנות ה-30 שלך.

-שירות הבריאות הלאומי-

במהלך ההריון

 • שמור רישום מפורט של כל הפגישות הרפואיות שלך לטיפול ושליטה טרום לידתי.
 • ברגע שתחליט להיכנס להריון, עזוב את כל ההרגלים המזיקים שעלולים להשפיע על בריאותך. זה גם חיוני שתתחיל לאכול טוב. תזונה נכונה מבטיחה שגופך יהיה במצב הטוב ביותר כדי להכיל את התינוק במהלך ההריון.
 • המלצה כללית בקרב הרופאים היא לצרוך ויטמין טרום לידתי הולם. תרגול טוב נוסף הוא לקחת תוסף חומצה פולית.
 • הימנע מתרופות עצמיות. לפני צריכת כל משכך כאבים או תרופות ללא מרשם, התייעץ עם הרופא שלך.
 • שגרת אימונים טובה תעניק לך את הכוח וההתנגדות השרירים להסתגל לשינויים שיעבור הגוף שלך. פעילות גופנית גם עוזרת להפחית כאבים, לשפר את זרימת הדם ולהחזיר את הגזרה לאחר ההריון. זה כלי נהדר לעזור לך להשיג הריון בטוח בשנות ה-30 שלך.
 • הקפידו על מנוחה מספקת, במיוחד במהלך השליש הראשון של ההריון. תנו תנומה, הקדישו מעט זמן לתחביבים שלכם, עצרו במהלך שגרת היום שלכם וכו'. טכניקות נשימה, יוגה, מתיחות ועיסויים טובים לטיפוח הגוף.
 • הפחת את צריכת הקפאין. לקפאין אין ערך תזונתי וגורם לגוף לא לספוג ברזל כראוי. בנוסף, השפעתו המגרה מקשה על ההירדמות בלילה.

אם החלטת להפוך לאמא אחרי שמלאו לך 30, את יכולה להיות רגועה. למרות שישנם גורמים שאתה חייב לטפל בהם מבחינת הגוף שלך, אפשר להיות הריון בטוח אחרי 30.

למעשה, ישנם יתרונות רבים הקשורים לאמהות מאוחרת הן לאמהות והן לתינוקות.

הגיל לא באמת משנה: מה שבאמת עושה את ההבדל הוא שיש לך תהליך להתעברות והריון אחראיים.

פופולריים