מחשבות שליליות במהלך ההריון

המחשבות השליליות הנפוצות ביותר במהלך ההריון הן
המחשבות השליליות הנפוצות ביותר במהלך ההריון הן.
מה יקרה אם משהו יקרה לתינוק, או אם הלידה תהיה ממש כואבת, או שהזוגיות שלכם תסבול... אלו הן כמה מהמחשבות השליליות הנפוצות ביותר במהלך ההריון. למד לשלוט בהם כשהם מופיעים.

כשאתה מגלה שאתה מצפה לתינוק, רגשות רבים פולשים אליך. מלבד הרגשות היפים, יש הרבה מחשבות שליליות נפוצות גם במהלך ההריון.

אתה לא היחיד שהיה לו אותם, אז אל תדאג. נדבר על הנפוצים ביותר במאמר זה, כמו גם על דרכים לעזור להתמודד איתם.

מחשבות שליליות במהלך ההריון

במהלך ההריון זה נורמלי להרגיש פחד, לחשוב שאת לא מוכנה להיות אמא, או שאין לך מושג קלוש איך לגדל תינוק. נשים רבות מאמינות שמחשבות שליליות במהלך ההריון הן סימן לכך שהן הולכות להיות "אמהות רעות" כבר מההתחלה. אבל שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת!

למרות שהאנשים סביבך עשויים לרצות לגרום לך להרגיש טוב יותר עם מילות עידוד, אתה פשוט מרגיש יותר ויותר גרוע. במקום ליהנות ממה שאמור להיות הרגעים הטובים ביותר של אישה, ספקות ורעיונות פסימיים פולשים למוח שלך.

ישנם סוגים שונים של מחשבות שליליות במהלך ההריון. בעוד שחלק מהנשים חוות את כולם, אחרות רק מעטות. הבעיה נעוצה בכמה פעמים ביום אתה חושב עליהם או איך הם גורמים לך להרגיש.

עליך לזכור שמחשבות אלו מבוססות על חוסר ודאות, חרדה וחוסר ידע. המחשבות השליליות הנפוצות ביותר במהלך ההריון הן:

1. בריאות התינוק

קודם כל, זה נורמלי שנשים בהריון חוששות שהתינוק שלהן יסבול ממחלה קשה או שמשהו רע יקרה במהלך ההריון שלך או לאחר לידת התינוק.

הפחד העיקרי של אמהות הוא לא להרגיש את התינוק שלהן זז בתוכם. כמו כן, נשים הרות רבות חוששות שהתינוק שלהן ייוולד פג.

2. לידה

מהרגע שגילית שאת בהריון, הפכת לאובססיה לסרטוני לידה או שאלת את החברים והקרובים שלך שיש להם ילדים על לידה.

זה יכאב מאוד? האם אסבול כמו בסרטים? האם אני לא הולך לדעת מתי מתחילים צירים? אלו השאלות הנפוצות ביותר שנשים בהריון שואלות.

3. העתיד

אין ספק שהורות היא אתגר ואי אפשר לדעת בוודאות מה יקרה, איך תגדלו את ילדכם, או כמה טעויות תעשו. בין המחשבות השליליות בהריון, את לא יכולה להתעלם מהתחושה שתהיי האמא הכי גרועה בעולם, שלא תדעי איך לפעול או שתצטרך לוותר על הרבה דברים למען הילד שלך.

4. מערכת היחסים שלכם

מחשבות שליליות במהלך ההריון הן שכיחות ולכל הנשים יש אותן
מחשבות שליליות במהלך ההריון הן שכיחות ולכל הנשים יש אותן.

כאשר זוג נכנס להריון, דברים רבים משתנים. הקשר כמובן לא יהיה אותו הדבר. עם זאת, זה לא אומר שזה יהיה רע, פשוט שונה מעכשיו.

יש נשים שחוששות שמשהו יקרה לבן הזוג שלהן ושהן יהיו לבד במהלך ההריון וגם יצטרכו לגדל את התינוק שלהן בעצמן. בנוסף, אחרים חושבים שהקשר יעמוד או לא יהיה יציב.

מחשבות שליליות במהלך ההריון חוזרות על עצמן ואוטומטיות, גורמות להרבה פחדים וחוסר ביטחון, ומתבססות על כל מה שאת לא רוצה שיקרה גם לך וגם לתינוק שלך.

מה לעשות לגבי מחשבות שליליות במהלך ההריון

כן, זה נכון שלהביא ילד לעולם זה לא קל. עם זאת, אין טעם להיות עצבני או לחשוב על דברים שליליים. למרות שאינך יכול למנוע מחשבות שליליות, אתה יכול להוציא אותן מדעתך על ידי ביצוע פעילויות מהנות כגון:

1. האזינו למוזיקה

אתה יכול לנגן את השיר האהוב עליך ולשיר אותו בקול רם או לחפש משהו שקט יותר (לדוגמה, מוזיקה קלאסית, ג'אז או בוסה נובה) כדי להפחית את החרדה שלך. כדאי כמובן לבחור במנגינות שלא מצערות אותך או גורמים לך להיזכר במצב לא מאושר.

2. צאו לטייל

פעילות גופנית במהלך ההריון היא חשובה מאוד (כמובן לכבד את הגבולות שלך) ולטייל היא תמיד דרך טובה להניח בצד מחשבות רעות. אתה לא צריך לצאת לטיולים ארוכים; אתה יכול פשוט להסתובב מסביב לבלוק שלך כמה פעמים ואז לחזור הביתה.

אם יש לכם הזדמנות לטייל על חוף הים, באזור הכפרי או באתר טבע, בהחלט כדאי לכם לעשות זאת! אתה תראה כמה מהר אתה נרגע וחושב דברים יפים!

3. שבחו את עצמכם

נשים הרות רבות לא רוצות להסתכל במראה כי הן חושבות שהן נראות שמנות. אבל אתה צריך לעשות את התרגיל הזה כדי לשבח ולהחמיא לעצמך על מה שאתה עושה ברגע זה ממש: לעשות חיים!

לכן, כדאי שתעמוד מול המראה, תגיד לעצמך דברים נחמדים ותפנק את עצמך קצת. לטפו את הבטן ותגידו לקטנה שצומחת בתוככם שתהיי האמא הכי חזקה בעולם וששום דבר ואף אחד לא יפגע בך.

4. מדיטציה

דרך מצוינת להעלים מחשבות שליליות במהלך ההריון (ובכל שלב בחיים) היא מדיטציה. עם זאת, אין צורך ללכת למקדש בודהיסטי, למשל, או משהו כזה. פשוט בחרו את השעה הכי שקטה ביום בבית, הדליקו קצת קטורת, נגנו מוזיקה אינסטרומנטלית ועצמו עיניים.

התמקדו בנשימה שלכם וגרמו לרעיונות שעולים בראשכם להיעלם כמו שעננים בשמים עושים כשרוח.

מחשבות שליליות במהלך ההריון הן שכיחות ולכל הנשים יש אותן. זה תלוי בך לצמצם אותם או לתעל אותם למשהו חיובי!

פופולריים