מה מרגישים תינוקות במהלך הלידה?

בדיוק כמו איך רופאים לא יודעים כמה כאב מרגישים תינוקות יורדים בתעלת הלידה
בדיוק כמו איך רופאים לא יודעים כמה כאב מרגישים תינוקות יורדים בתעלת הלידה, הרופאים גם לא יודעים כמה תינוקות שומעים או רואים במהלך הלידה.
אם אי פעם תהיתם מה מרגישים תינוקות במהלך הלידה, המשיכו לקרוא ושימו לב!

כולנו יודעים שנשים עוברות מספר שלבים פיזיים ורגשיים במהלך הצירים. אבל האם אי פעם תהיתם מה מרגישים תינוקות במהלך הלידה? גלה במאמר זה.

מה מרגישים תינוקות במהלך הלידה?

אין ספק, לידה היא אבן דרך, הן עבור אמהות לעתיד והן עבור תינוקות. זו חוויה ייחודית שאמהות זוכרות לשארית חייהן. עם זאת, קשה לדעת מה עובר על התינוקות, ואם הם סובלים מכאבים במהלך הלידה.

מול שאלה זו, אנו יודעים שתינוקות משתתפים באופן פעיל במהלך הצירים. עם זאת, הכאב שלהם ושל אמם שונים לחלוטין. תינוקות עשויים להרגיש קצת כאב כשהם עוברים את תעלת הלידה, אבל אף אחד לא יודע בוודאות. תינוקות מסוגלים לנוע ולהתעצב מחדש תוך כדי נסיעה בתעלה.

אין מסקנות מוצקות לגבי כל כאב שתינוקות חשים. עם זאת, השונות של תינוקות בקצב הלב וכמות השינה שהם ישנים מיד לאחר הלידה הם סימנים קטנים המצביעים על כך שהתהליך כרוך בסוג כלשהו של כאב וסבל.

הצירים הראשונים

הסימנים הראשונים של צירים מופיעים: צירים. עם כל התכווצות, השליה וחבל הטבור נדחסים. לפעמים, זה יכול להקשות על תינוקות לקבל חמצן לזמן קצר. למרבה המזל, זו אינה בעיה עבור רוב התינוקות.

למעשה, התכווצויות הרחם אינן מפריעות לתינוקות, וקצב הלב שלהם מראה זאת. מצד שני, כאשר הצירים חזקים מדי או צירים נמשכים זמן רב מדי, התינוק לא יכול לקבל מספיק חמצן. עם זאת, קצב הלב שלהם מסתגל למחסור בחמצן, והלב שלהם יכול להאט או אפילו להאיץ במהלך התכווצויות.

בין היתר יש להם זמן רב להתרגל לצירים. הסיבה לכך היא שהם מתקדמים לאט ובהדרגה נעשים אינטנסיביים יותר.

המסע בתעלת הלידה ומה מרגישים תינוקות במהלך הלידה

בהשפעת הצירים, תינוקות יורדים בהדרגה לתוך מעין מנהרה. הם מבצעים מספר תנועות ומשנים תנוחה כמה פעמים כדי להימנע מהמכשולים ובו בזמן הם מרחיבים את הצוואר. עם זאת, מומחים לא יודעים בדיוק כמה כאב מרגישים תינוקות בטיול הקצר הזה.

בדיוק כמו איך רופאים לא יודעים כמה כאב מרגישים תינוקות יורדים בתעלת הלידה, הרופאים גם לא יודעים כמה תינוקות שומעים או רואים במהלך הלידה. עם זאת, הם כן יודעים שלתינוקות יש כמה כישורי שמיעה לפני שהם נכנסים לעולם.

מצד שני, קשה לדעת כמה תינוקות יכולים לראות לפני הלידה. אחרי שהם נולדים, אנחנו יודעים שהראייה שלהם מטושטשת בהתחלה והם לא יכולים להתמקד היטב.

לאחר נסיעה בתעלת הלידה, בדרך כלל תינוקות נמצאים בעמדה הקדמית. המשמעות היא שפניהם מופנות לחלק האחורי של האם. משם הם נולדים ויוצאים מהרחם באמצעות סדרה של דחיפות עדינות במהלך הצירים.

עם זאת, בזמן הלידה, אתה עלול להרגיש קצת שונה מרמות הלחץ, האדרנלין והקורטיזול המשמעותיות, שעולה משמעותית כדי לתת לך כוח לדחוף. ברגע שתינוקות מוציאים את הראש, הם מתחילים לנשום בעצמם.

סיכום

כפי שאתה יכול לראות, אנשים רבים לא מדברים על מה שתינוקות מרגישים במהלך הלידה, כאילו יש להם רק תפקידים פסיביים. עם זאת, תינוקות משתתפים באופן פעיל בלידה.

פופולריים