האם ההריון השני קל יותר מהראשון?

להריון השני יש מוזרויות משלו
עם זאת, להריון השני יש מוזרויות משלו, אשר, בסופו של דבר, עשויות להקל עליו.
האם ההריון השני מסובך יותר או פחות מהראשון? האם מופיעים אותם תסמינים? אם יש לך חששות אלה, המאמר הזה הוא בשבילך. המשך לקרוא כדי לראות מה מחכה לך בכל שלב של ההריון השני והיפה הזה.

זה נורמלי שיש הרבה ספקות בזמן ההמתנה לילד השני שלך. את בטח תוהה אם ההריון השני יהיה נוח יותר מהראשון או שזה יהיה אותו הדבר.

אולי את נמנעת מלחזור על נסיבות מסוימות מההריון הקודם, במיוחד אם זה היה קשה והיו לך סיבוכים.

המשיכו לקרוא כדי לגלות על תסמינים וחוויות נפוצות במהלך ההריונות השניים.

4 סיבות מדוע ההריון השני קל יותר

הריון שונה וייחודי אצל כל אישה. עם זאת, להריון השני יש מוזרויות משלו, אשר, בסופו של דבר, עשויות להקל עליו.

1. המשלוח קל ומהיר יותר

ככלל, לנשים שיולדות פעם שנייה יש מספר יתרונות פיזיולוגיים לטובתן.

הלידה בדרך כלל ניתנת לניהול, פחות כואבת, ולוקחת פחות זמן בפעם השנייה. למעשה, הצירים יעילים יותר, ולכן הם אינם ראויים לזירוז לידה, או שימוש באוקסיטוצין כדי להאיץ אותם. בנוסף, הרחם אלסטי יותר ומתרחב מהר יותר.

מצד שני, עצמות האגן גמישות יותר, מה שמקל על התינוק לעבור את תעלת הלידה. הנרתיק גם גמיש יותר; לכן, קל יותר לגרש את התינוק. ברוב המקרים, אפילו אין צורך לבצע את האפיסיוטומיה או החתך לתוך הנרתיק.

עלינו לשים לב שיש פחות דם במהלך ההריון השני. לכן, הסיכון להיווצרות סיבוכים כגון אנמיה לאחר מכן ממוזער.

2. הבטן שלך בולטת יותר במהלך ההריון השני

בשלב זה, תבחין שהבטן שלך גדלה מהר יותר מהפעם הראשונה. הסיבה היא שהשרירים בבטן שלך התנפחו ויכולים להסתגל לצמיחת העובר מהר יותר. ברוב המקרים ניתן להבחין בה כבר בגיל 12 שבועות.

3. אתה מוכן יותר

הניסיון שרכשת במהלך ההריון הקודם מאפשר יותר שלווה וביטחון. כתוצאה מכך, אתה יכול לטפל טוב יותר בפרטים ספציפיים כגון טיפול קבוע ברופא המיילד, וזיהוי תסמינים ואי נוחות מהר יותר.

הסיבות לכך שההריון השני קל יותר
הסיבות לכך שההריון השני קל יותר.

סיבה נוספת לכך שההריון השני קל יותר היא שהאם מוכנה יותר לפעול לפי הוראות המיילדת או רופא הנשים שלה. כמו כן, בעת הלידה, תפעילי יותר שליטה על קצב הנשימה שלך, מה שעוזר לך לחסוך באנרגיה ולהיות עם כוח כשאתה זקוק לו.

4. שליטה טובה יותר בסוכרת הריונית ורעלת הריון

אם סבלת מסוכרת הריון או רעלת הריון במהלך הלידה הראשונה שלך, זה עלול לקרות שוב בפעם השנייה. עם זאת, בגלל הניסיון הקודם שלך, תדע לאיזה מומחה ללכת, ואיזה טיפול ואיזה דיאטה לעקוב.

מה קורה בהריון השני?

התסמינים ישתנו במידה ניכרת מכיוון שלא מדובר באותו תינוק, ומצבה הגופני של האם השתנה. אתה מבוגר יותר, בוגר יותר ומנוסה. מסיבה זו, התפיסה שלך לגבי מצב הכבידה תהיה שונה.

כתוצאה מכך, נשים רבות מרגישות עייפות יותר בהריון השני שלהן. זה בעיקר בגלל שכבר יש להם ילד לטפל בו, במיוחד אם הם עדיין קטנים. זה בדרך כלל משאיר לך מעט זמן להירגע ולנוח.

מפחית דיכאון לאחר לידה

בדרך כלל, החשש מטיפול ביילוד דועך בהריון השני, מה שממזער את הסיכון לסבול מההשלכות הפסיכולוגיות של לידה או דיכאון לאחר לידה.

פחות משקל

למרות שהבטן שלך תורגש מוקדם יותר בהריון השני שלך, אתה תעלה פחות במשקל מאשר בפעם הראשונה. עם זאת, זה לא משפיע על העובר. למעשה, ההפך עלול לקרות: התינוק השני נולד בדרך כלל עם משקל גבוה יותר מהבכור.

אמצעי זהירות להריון שני

את חייבת לדאוג לעצמך באותו אופן כפי שעשית במהלך ההריון הראשון. עבור לכל ההתייעצויות לפני הלידה כדי לשלוט טוב יותר על הסימנים החיוניים שלך וכדי לעקוב אחר התפתחות העובר.

חיוני לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה עם שפע של חומרים מזינים לך ולתינוק. כמו כן, אל תשכח לבצע תרגילים גופניים קבועים המומלצים לנשים בהריון.

פופולריים