תהליך המסירה בתרבויות אחרות

תהליך הלידה בתרבויות שונות יכול להיות מאוד קשה ופוגעני ליולדת
תהליך הלידה בתרבויות שונות יכול להיות מאוד קשה ופוגעני ליולדת.
לידת תינוק היא ברכה בכל חלקי העולם. עם זאת, תהליך המסירה משתנה מתרבות לתרבות.

לידת תינוק היא אחד האירועים החשובים בחייה של אישה. תהליך המשלוח משתנה בהתאם למנהגים ולעקרונות של כל תרבות או מדינה. לתהליך המסירה בתרבויות אחרות יש מאפיינים שזכו לכבוד מלא במשך דורות. בדרך כלל תהליכים אלה אינם מתייחסים להתקדמות ברפואה ובטכנולוגיה.

קיימות טכניקות לידה רבות: לידה טבעית ללא הרדמה, לידה טבעית עם הרדמה, לידת מים, לידה יזומה, ניתוח קיסרי ולידה סקוואט. ישנם אפילו מצבים בהם האם תנסה למנוע את לידת ילדה. הכל תלוי במצב הבריאותי שלה ובתרבותה.

כיום, ברוב המדינות, ישנם מרכזי בריאות שיש להם חדרי לידה בלעדיים עם התקדמות טכנולוגית גבוהה. הודות לכך, הלידה לא חייבת להיות כל כך טראומטית וכואבת עבור האם והתינוק. לשניהם יש גם גישה לשירותי בריאות איכותיים.

לידה באפריקה

למרות ההתקדמות במין האנושי במאות ובעשורים האחרונים, עדיין קיימות שיטות שפוסלות את הטיפול החדשני העומד לרשות נשים. תהליך הלידה בתרבויות שונות יכול להיות מאוד קשה ופוגעני ליולדת. חלק מהמנהגים הרדיקליים שלהם מבדילים אותם מתהליך המסירה שרוב העולם רגיל אליו.

אמהות אפריקאיות עדיין חשופות מום באיברי המין, מה שממשיך לעורר ויכוחים ברחבי העולם. פרקטיקות אלה נחשבות לא אנושיות ובלתי מובנות. בנוסף, כשהן יולדות, הן עושות זאת בציבור. אסור להם להביע כאב, דבר שייחשב כעבירה כלפי משפחתם.

לידה בקהילות ילידים

ישנם טקסים רבים באוכלוסיות ילידיות, אך מה שעולה על כולם הוא תהליך הלידה בו האישה יושבת או כורעת, תמיד במאונך. בלידה, האמהות מפגינות את אומץ ליבן בפני האנשים, מונחות על ידי האלוהות שלהן.

נשים בלידה מלוות תמיד על ידי מיילדת ובעלה. הבעל דוחף את הבטן של אשתו כדי לאלץ את הלידה של התינוק. בינתיים, המיילדת יוצרת קשר עם אלוהים. היא מבקשת ממנו להגן על האם והילד ולברך אותם בבריאות.

לידה באוקיאניה

תהליך המשלוח משתנה בהתאם למנהגים ולעקרונות של כל תרבות או מדינה
תהליך המשלוח משתנה בהתאם למנהגים ולעקרונות של כל תרבות או מדינה.

בתרבות זו, לידה היא מעשה ציבורי, כמו באפריקה. עם זאת, במקרה זה, עמדותיהם לגבי לידה של בני קהילה זו שונות. משפחה וחברים מעניקים עידוד לאם הטרייה באמצעות שירים וקריאות אהבה.

נשים נחשבות טמאות לאחר הלידה, ולכן הן מבודדות במתחם מחוץ לבתיהם עם ילדיהן. הן יכולות לחזור לצד של בעלה רק לאחר שחלפו 15 יום מהלידה.

"לתהליך המסירה בתרבויות אחרות יש מאפיינים שזכו לכבוד מלא במשך דורות. בדרך כלל תהליכים אלה אינם מתייחסים להתקדמות ברפואה ובטכנולוגיה".

לידה בפיליפינים

אוכלוסיות פיליפיניות רבות מתרגלות לידת כף רגל. בתהליך הלידה הזה, המיילדת מונחת על גליל במבוק בעוד האישה הלידה מושעית על חבלים עד ללידה.

זוהי טכניקה מסוכנת ביותר אשר ירדה עקב האמהות הסובלות מדימום חמור. זה גרם לשיעור התמותה להרקיע שחקים. לכן, מרכזים רפואיים היו מעורבים יותר בתהליך הלידה.

שפוף

במצרים העתיקה, כמו גם באצטקים ובחלק מהאוכלוסיות האפריקאיות, נשים ילדו את ילדיהן בכריעה. תנוחה זו מקלה על הלידה של הילד על ידי הלחץ המופעל על ידי גופה של האם על הבטן והנטייה של מפשעתה ליציאת התינוק.

ככל שהמדע התפתח במונחים של תהליכי לידה, אוכלוסיות רבות ממשיכות עם שיטות מסוכנות שגורמות למוות מיותר של האם והתינוק.

באופן אידיאלי, אוכלוסיות אלו צריכות למצוא את האיזון בין מדע למסורת כך שרווחת האם והתינוק תנצח. אין צורך לאבד לחלוטין את המסורות. עם זאת, תרבויות אלו צריכות לקבל את ההתקדמות הרפואית שהופכת את תהליך הלידה להרבה יותר קל ופחות מסוכן.

פופולריים