לידה של בנים כואבת יותר מאשר ללדת בנות

מחקר שנערך לאחרונה הראה כי לידה של בנים כואבת יותר מלדת בנות
מחקר שנערך לאחרונה הראה כי לידה של בנים כואבת יותר מלדת בנות.
מחקר שנערך לאחרונה הראה כי לידה של בנים כואבת יותר מאשר ללדת בנות. הם אומרים שזה בגלל שתינוקות יכולים לסבול את הלחץ של הלידה טוב יותר מאשר תינוקות. זה משהו שכבר ידעת?

למין התינוק יש תפקיד גדול באופן שבו ההריון והלידה מתרחשים. אבל עד עכשיו, לא היה אישור מדעי או אקדמי לכך שילדת בנים כואבת יותר מלדת בנות.

האם תרצה לדעת מדוע? קרא מאמר זה למידע נוסף.

ללדת בנים זה יותר כואב מאשר ללדת בנות?

על פי מחקר של אוניברסיטת גרנדה בשילוב עם מחקר ילדים שנערך על ידי קבוצת Nature, חוקרים שונים מ-UGR ומבית החולים הקליני סן ססיליו דה גרנדה מצאו כי לידה של בנים כואבת יותר מלדת בנות.

באמצעות בדיקות שונות כדי לנתח את הלידה של 56 נשים (בהן נולדו 27 בנים ו-29 בנות), החוקרים אישרו שיש קשר הדוק בין מין התינוק לבין כמות הלחץ שהם נתקלים בהם בבואם לעולם הזה.

לידה של בנים כואבת יותר: לחץ על העובר

עבור העובר, תהליך הלידה כרוך כמובן במתח פיזי רב. הרך הנולד עובר מלהיות מוגן, מאכיל ומחמם ברחם אמו, והם נאלצים לפתע לעזוב את המקום הבטוח הזה. זה תהליך שיכול אפילו להיחשב טראומטי. אף על פי כן, המחקר מצביע על כך שבנות מגיבות טוב יותר ללחץ שהלידה כרוכה.

איך החוקרים יודעים זאת? מכיוון שברגע הלידה, הם גילו שלתינוקות יש יותר נוגדי חמצון הגנתיים ופחות נזק חמצוני בקרום התא שלהן בהשוואה לתינוקות.

התוצאות מצביעות על כך שבנות טובות יותר בטיפול במתח ובדלקות שרגע הלידה עלול לגרום. אצל בנות שזה עתה נולדו, נראה שהמערכות האנזימטיות שלהן בוגרות יותר מאלה של עמיתיהן הגברים. כתוצאה מכך יש פחות נזק תאי אצל תינוקות, מכיוון שהיכולת שלהם לבצע חילוף חומרים של אנזימים מרכזיים גדולה יותר.

ללדת בנים זה יותר כואב מאשר ללדת בנות
ללדת בנים זה יותר כואב מאשר ללדת בנות?

וזה לא הכל. בנוסף לממצא שלידת בנים כואבת יותר מלדת בנות, המחקר מאשר גורמים חשובים נוספים. גם רמות נוגדי החמצון אצל האמהות שונות בהתאם למין הילד שהיא נושאת. המשמעות היא שלידת תינוקת פחות אגרסיבית עבור האם. הבאת ילד לעולם מכבידה יותר על הפיזיולוגיה שלה.

"המין של התינוק משפיע על האופן שבו האם מתמודדת או מחזיקה מעמד בתהליך הלידה. אבל זה משפיע גם על האופן שבו ילודים מתמודדים עם הסביבה החוץ-רחמית".

להתראות למיתוס של המין החלש

המשמעות שלקחנו מהמחקר המסוים הזה היא שנראה שלתינוקות יש סובלנות טובה יותר לכאב ולמתח. זה לא מפתיע מכיוון שהנקבות הן תמיד אלו שאחראיות להביא אותנו לעולם הזה. ונאמר שלידה כואבת כמו שבירת מספר עצמות בגוף בבת אחת.

בנוסף, מחקר זה חשוב מכיוון שהוא מצביע על גורמי סיכון מסוימים ועל התהליכים הפיזיים שעוברים גופם של אמהות ותינוקות ברגע הלידה. זה גם מצביע על עבודה עתידית הדרושה כדי להבין האם יכולות להיות השלכות ארוכות טווח ממתח כזה.

הבדלים בהריון עם ילדה או ילד

באופן אנקדוטי, אמהות תמיד אמרו שלהרות עם ילד או ילדה זה לא אותו דבר. יש אפילו כאלה שטוענים שהם יפים יותר בהריון עם בנים. ויש אחרים שנשבעים שחוו פחות בחילות בוקר בזמן שציפו לילד.

יש כאלה שמרגישים שצורת הבטן שלהם שונה בהתאם למין הילד לו הם מצפים. יגידו, למשל, שהבטן עגולה כשזו ילדה; הבטן זוויתית יותר כשזה בן. זה גם נפוץ לשמוע אמהות טוענות שהקרסוליים שלהן התנפחו פחות או שהיו להן יותר תשוקה כשציפו לבנים.

דבר אחד שבטוח הוא שאין שני הריונות דומה, אפילו מעבר למין התינוק בלבד. הסיבה לכך היא שישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על ההריון: גיל האם, האם זה ילדה הראשון, כמה שוקלת האם כשהיא נכנסת להריון ומה קורה בסביבתה (במשפחתה, בעבודה ובבית).), גודל התינוק וגורמים אפשריים רבים נוספים.

עם זאת, תוצאה מרגשת אחת של מחקר זה היא שהוא יוצר תקדים רב ערך. אנחנו צעד אחד קרוב יותר להבנה יותר על תהליך הלידה ומה קורה לגופנו כשאנחנו באים לראשונה לעולם.