מתי ללכת לבית החולים אם יש לך צירים?

גם התינוק (המכונה בדרך כלל "עובר" בעודו נמצא ברחם) וגם השליה משחררים כמה חומרים מקומיים שיכולים לעורר צירים
גם התינוק (המכונה בדרך כלל "עובר" בעודו נמצא ברחם) וגם השליה משחררים כמה חומרים מקומיים שיכולים לעורר צירים.
דליפת נוזלים והפרשות סמיכות דרך איברי המין, יחד עם צירים קבועים, הם גורמים המעידים לרוב על תחילת הצירים.

מתקרבת לסוף ההריון ותוהה מתי ללכת לבית החולים? זה טבעי, במיוחד עבור אמהות טריות. עם זאת, תחילת הלידה היא בדרך כלל די ברורה, אז ברגע שאתה מרגיש אחד מהתסמינים המוזכרים במאמר זה, עליך ללכת לרופא שלך.

מובן מאליו שאם אתם חווים מצב לא תקין - דימום כבד, ללא תנועה של התינוק במשך זמן רב או חום - יש לפנות למוסד רפואי בהקדם האפשרי.

תפקוד גוף האדם ממש לפני הלידה

גם אם זה נכון שגוף של כל אישה שונה, לא פעם אנחנו תוהים מה ההבדל בין אישה שילדה בשבוע 38 לבין אחת שילדה בשבוע 40.

היום התשובה הזו עדיין לא מאוד ברורה, וייתכן שהסיבה לכך היא שזו בעצם סדרה של גורמים המעוררים לידה.

שינויים הורמונליים וביוכימיים הם שיכולים להאיץ את האירוע הזה. הם מעט מורכבים, אך חלקם הם הבאים:

  • ריכוזי הפרוגסטרון, המסונתז הן על ידי השחלות והן על ידי השליה, יורדים בשעות שלפני הלידה.
  • רמות האוקסיטוצין עולות, חומר המסוגל להעדיף התכווצויות רחם.
  • גם התינוק (המכונה בדרך כלל "עובר" בעודו נמצא ברחם) וגם השליה משחררים כמה חומרים מקומיים שיכולים לעורר צירים.

מעניין, לא? עם זאת, כיום הרופאים אינם יודעים בדיוק מדוע השינויים ההורמונליים הללו מתרחשים בזמן מסוים. סביר להניח שהתינוק שולח כמה אותות "בשלות" שמפעילים את כל השינויים הללו בצורה מואצת, מה שבתורו מזהיר אותך ללכת לבית החולים.

למידע נוסף: מהי לידה פיזיולוגית ?

סימנים שצריך ללכת לבית החולים כי התחילו צירים

אל תדאג! כאשר התהליך יתחיל, סביר להניח שתבחין בו בעצמך. התסמינים האופייניים ביותר לאירוע זה הם אלו המוזכרים להלן.

1. הוצאת פקק הריר

צוואר הרחם הוא החלק הנמוך ביותר באיבר זה, ביחס הדוק לנרתיק. בתוכה עוברת תעלה קטנה שתתרחב בהדרגה כדי לאפשר לתינוק העתידי לצאת החוצה.

במהלך ההריון חלל זה מתמלא בחומר ג'לטיני המונע כניסת מיקרואורגניזמים המסוגלים להשפיע על ההתפתחות בתוך הרחם שלך. אחד ההיבטים האופייניים של צירים הוא הוצאת החומר הזה דרך איברי המין.

סימנים שצריך ללכת לבית החולים כי התחילו צירים
סימנים שצריך ללכת לבית החולים כי התחילו צירים.

צבעו בין ירקרק לצהבהב, והוא מלווה בדרך כלל בטפטוף דק של דם. זהו תהליך טבעי לחלוטין ויכול להתרחש במקביל לכאבי הצירים. אם אתה רואה את זה, זה הזמן ללכת לבית החולים!

2. צירים אמיתיים

סביר מאוד שבמהלך החלק השני של ההריון חווית התכווצויות "שגויות", הנקראות גם התכווצויות ברקסטון היקס. הם בדרך כלל לא נמשכים זמן רב, והם לא סדירים וללא כאבים.

הצירים בפועל שונים מאוד: הכאב הוא ייחודי, מתח הבטן הוא מקסימלי והזמן בין כל אחד מהם קבוע. משך כל אירוע הוא 1 עד 2 דקות, וזה פחות או יותר אותו פרק זמן שעובר בין כל אחד.

תחושה זו נמשכת עד לידת התינוק, כך שהצירים יישארו קבועים לאורך כל הזמן בו תחליטו לפנות לבית החולים, דבר שיכול להיות די לא נוח.

3. הוצאת מי שפיר

אתה בטח יודע שבתוך הרחם התינוק לעתיד צף בחומר שנקרא מי שפיר. זה נפלט ברגע שצוואר הרחם התרחב מספיק והתינוק מתחיל לצאת החוצה.

גירוש זה הוא בדרך כלל ברור ומתרחש בבית החולים ממש לפני הלידה. אם זה מתרחש במהלך תחילת הצירים או עם הוצאת פקק הריר, זה ידוע כקרע מוקדם של ממברנות ויש צורך לפנות לרופא בהקדם האפשרי.

למה זה? התינוק עדיין לא יצא והנוזל עדיין צריך למלא את כל תפקידיו. במקרים מסוימים, הרופא המיילד עשוי לגרום ללידה כדי למנוע השלכות, כגון זיהומים, שעלולים להפוך לבעיה גדולה תוך זמן קצר.

הכי טוב שיהיה הכל מוכן ללכת לבית החולים!

הלידה לעתים קרובות אינה נותנת אזהרה ויכולה לתפוס אותך לא מוכנה אפילו בשבועות שלפני הלידה. בנסיבות אלה, הטיפול בבית החולים שילדך עשוי להזדקק לו יהיה גדול יותר, ולכן עדיף להיות מוכן.

מכיוון שהזמן הוא המהות, אנו ממליצים לפני השבוע ה-37 שיהיה לך הכל מוכן למקרה חירום. התיק שלך צריך להכיל את החפצים האישיים שלך ושל תינוקך לעתיד. אתה לא רוצה להתמודד עם כל ההכנות בזמן צירים מלאים!

פופולריים