שבוע 36 להריון: מה כדאי לדעת

זה נפוץ יותר בשבוע 36 להריון להבחין בתסמינים של דלקות בדרכי השתן (UTI)
מכיוון שאת קרובה ללידת תינוקך, זה נפוץ יותר בשבוע 36 להריון להבחין בתסמינים של דלקות בדרכי השתן (UTI).
התינוק שלך מתקרב ללידה, ואנחנו בטוחים שכבר שמתם לב! למד את הדברים החשובים ביותר על שבוע 36 להריון כאן.

הגעת לשבוע 36 להריון! החרדה גוברת, אתה מתחיל למהר להתכונן, המשפחה מאוד מתרגשת, ואתה רק רוצה לראות את התינוק שלך בזרועותיך. בשלב זה, התינוק כמעט מוכן לצאת!

יש כמה תסמינים שכדאי להיות מודעים אליהם מכיוון שהם דורשים טיפול רפואי מיידי. אנחנו לא רוצים שום בעיות בעתיד! אם אתה רוצה ללמוד עוד על זה ועל היבטים אחרים, נספר לך על הכל במאמר זה. המשך לקרוא!

איך התינוק שלי בשבוע 36?

ברוכים הבאים לימים האחרונים של ההריון! למרות שלידה בזמן זה נחשבת מוקדמת, לוקח רק שבוע עד שהתינוק מגיע ללידה מלאה. בשלב זה, הם צריכים למדוד כ-37 סנטימטרים ולשקול כ-3 ק"ג. מדהים כמה הם גדלו!

מכיוון שהם גדולים עבור הרחם שלך, הוא כבר צריך להיות במצב קפלי עם הראש לכיוון האגן שלך. ייתכן שחלק מהתינוקות עדיין לא נמצאים במצב הזה, אז כמה מיילדות ממליצים לעבור כדי לעזור לשנות את המיקום שלהם. לכן זה כל כך חשוב לראות את הרופא שלך לפני הלידה!

האיברים שלהם כמעט מוכנים לעולם שבחוץ. זה כולל את מערכת הנשימה, שרמות פעילי השטח שלה בתוך המככיות כבר אמורות להיות בערכים אופטימליים. כמו כן, מערכת העצבים צריכה להיות מוכנה, והתינוק עשוי אפילו לזהות את הקול שלך.

העצמות בגולגולת כבר נוצרו היטב ומוכנות לחפיפה בזמן מעבר בתעלת הלידה. אל תתפלאו אם תראו מום קטן בגולגולת מיד לאחר הלידה! זה בדרך כלל משתפר תוך מספר שעות.

איך ארגיש בשבוע 36 להריון?

סביר להניח שאת חווה את אותם תסמינים שהטרידו אותך כל כך בסמסטר האחרון של ההריון. אלה כוללים כאבי גב תחתון, בחילות, חרדה ונדודי שינה. בנוסף, זה נורמלי שהצירים הופכים תכופים יותר ויותר.

מכיוון שאת קרובה ללידת תינוקך, זה נפוץ יותר בשבוע 36 להריון להבחין בתסמינים של דלקות בדרכי השתן (UTI). אלה גורמים לכאב וצריבה בעת מתן שתן, לעיתים מלווים בחום.

אם זה קורה, עליך לפנות לרופא מיד: ההשפעות של UTI יכולות לעורר צירים כאשר אתה הכי פחות מצפה לכך. בנוסף, זה יכול אפילו להיות השלכות שליליות על התינוק שלך. בואו נמנע לעבור את זה!

האם יש צורך ללכת לרופא?

כן. הרופא המיילד שלך כנראה קבע ביקור טרום לידתי לשבוע הזה או הבא. אם היו לך בדיקות שגרתיות, עליך לקחת אותן לפגישה כדי לשאול את הרופא שלך אם יש לך שאלות כלשהן. בדרך כלל, סוגים אלה של בדיקות הם:

  • ספירת דם מלאה
  • בדיקת דם
  • דגימת שתן
  • בדיקות HIV ו- VDRL
  • בדיקות קרישת דם (PT ו-PTT)
  • אולטרסאונד
הגעת לשבוע 36 להריון
הגעת לשבוע 36 להריון!

אם עברת פעם ניתוח, ייתכן שתגלה שבדיקות אלו דומות מאוד לבדיקות טרום ניתוחיות. הסיבה לכך היא שאם יש מצב חירום הדורש ניתוח קיסרי, למנתח יהיה את כל המידע הדרוש לו.

כך הם יכולים לעזור למנוע סיבוכים ולדעת למה לצפות. ייעוץ טרום לידתי נמשך עד לידת התינוק, ואסור לך לפספס אף אחד.

מה אם התינוק שלי נולד השבוע?

בסעיף הקודם אמרנו לך שילדך כבר מפותח היטב בתנאים רגילים. אם התינוק שלך נולד השבוע, זה עדיין ייחשב לידה מוקדמת. עם זאת, הסיכויים לסיבוכים קטנים, אך הם קיימים.

התוצאה הברורה ביותר היא שהם יכולים להיוולד עם משקל וגובה נמוכים. במקרים מסוימים, הם יצטרכו להתאשפז ביחידה לטיפול נמרץ למשך מספר ימים. בגלל זה, כדאי גם להכין תיק בית חולים למקרה שתכנסו ללידה מוקדם.

שאלות נפוצות לגבי שבוע 36 להריון

אנו יודעים שכנראה אתה נהיה יותר עצבני, וזו הסיבה שנענה על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר במהלך השבוע הזה.

1. מהו פקק רירי?

זו הפרשה שופעת עם צבע ירקרק, לבנבן או צהבהב שלעיתים יכולה להיות מלווה בדם. חומר זה נמצא לאורך צוואר הרחם, והוצאתו קשורה לתחילת הצירים.

עם זאת, זה לא אומר שאתה עומד ללדת את התינוק שלך! עדיין יידרשו מספר שעות עד שצוואר הרחם יתרחב, במיוחד אם את אמא טרייה. לאחר מכן, כאשר המים שלך נשברים, אתה צריך ללכת לבית החולים.

2. מהו קרע מוקדם של ממברנות?

כאשר השכבות המרכיבות את שק השפיר נשברות בטרם עת והנוזל שבתוכו משתחרר, זהו קרע מוקדם של הקרומים. אם זה קורה במהלך שבוע 36, עליך ללכת לרופא בהקדם האפשרי. ייתכן שתזדקק לתרופות כדי למנוע מההשפעה של התינוק שלך.

3. האם אצטרך חתך קיסרי?

זה תלוי במצב הספציפי שלך, אבל ברוב המקרים אין צורך בחתך קיסרי. הליך כירורגי זה נוטה לגרום ליותר סיבוכים מאשר לידה טבעית, ולכן זה לא אמור להיות האפשרות הראשונה אלא אם כן זה הכרחי מבחינה רפואית.

אם עברת חתך קיסרי בעבר, יש לך זיהום פעיל, או שלתינוק שלך יש מחלה או פגם גנטי, ייתכן שהרופא שלך יתכנן עבורך חתך קיסרי.

נצלו את הרגעים הללו

הזמן מתקתק, אז נצלו את המקסימום! בלו קצת זמן איכות עם בן הזוג, המשפחה והחברים, ואל תהססו לשים לב לכל הרגשות היפים שאנו יודעים שאתם מצפים להם. בינתיים הכינו את התיק ואת הדברים האחרונים שאתם צריכים ללידה של תינוקכם... בהצלחה!

פופולריים