מהו פקק הריר?

פקק הריר היה מחובר לצוואר הרחם במשך חודשים
פקק הריר היה מחובר לצוואר הרחם במשך חודשים, וייתכן שחלק מכלי הדם יתפוצצו כאשר הוא מתנתק.
בסוף ההריון מופיעה לעיתים קרובות זרימה ג'לטינית בזמן מתן שתן. זה יכול להדאיג אמא לעתיד! אבל הנוזל הזה מצביע על כך שהלידה מגיעה בקרוב, וזה נורמלי לחלוטין.

כאשר תאריך היעד שלך מתקרב, הרופא המיילד שלך יזהיר אותך לגבי הוצאת פקק הריר. הכוונה היא לנוזל לבנבן או צהבהב שנפלט לפני הלידה.

אתה יכול לגרש אותו שעות, ימים או שבועות לפני הלידה, בהתאם לדינמיקה הרחמית שלך.

הזרימה צפופה, מורכבת ממים, חלבונים, אנזימים ואימונוגלובולינים. זה נוצר במהלך השבועות הראשונים של ההריון. כפי שהשם מעיד, הוא פועל כ"פקק" לצוואר הרחם, המפריד בין הרחם לנרתיק. הוא נשאר באזור האנדוצורבי לאורך רוב או כל 40 שבועות ההיריון.

לפעמים, הפרשה ג'לטינית זו יכולה להיות מלווה בכמויות קטנות (חוטים) של דם. אין מה לדאוג. פקק הריר היה מחובר לצוואר הרחם במשך חודשים, וייתכן שחלק מכלי הדם יתפוצצו כאשר הוא מתנתק.

מה המטרה של פקק הריר?

פקק הריר משמש כמגן מגן. זה מגן גם על הרחם של האם וגם על התינוק. זה מרחיק חיידקים ופטריות, בין חיידקים אחרים שיכולים להוביל לזיהומים מרובים של חלל הרחם.

לאמהות בפעם הראשונה זו חוויה חדשה. אתה עלול לגרש אותו מבלי לשים לב (בזמן מתן שתן) או שתבחין בכתמים בתחתונים שלך.

זו לא זרימה שופעת. עם זאת, כאשר אתה מבחין כי הוא מתפתח, הימנע מקיום יחסי מין או שטפי דם. לאחר הוצאתו, חלל הרחם נחשף לאלמנטים מזהמים.

מתי מוציאים את פקק הריר?

בדרך כלל פקק הריר נפלט בשלב הסופי של ההריון , כאשר מתחילה פעילות הרחם. אם הדינמיקה של הרחם שלך סדירה, זה עלול לקרות במהלך הרחבה.

אם הצירים שלך אינם סדירים, הריר עשוי לצאת שעות, ימים או שבועות לפני לידת התינוק.

מה המטרה של פקק הריר
מה המטרה של פקק הריר?

אם פקק הריר שלך מתנתק לפני 34 שבועות, התייעץ עם הרופא שלך מיד. למרות שזה לא סימן ללידה קרובה, בשלב זה זה יכול להעיד על לידה מוקדמת או על צוואר הרחם לא כשיר.

שני המצבים דורשים התייחסות מיידית כדי למנוע בעיות בריאותיות או אפילו לאבד את התינוק.
כאשר הוא מתמודד עם איום של צירים מוקדמים או צוואר הרחם לא כשיר, המומחה יבצע בדיקות ממצות, יתערב או יצביע על טיפול כדי להימנע מלידה לפני שבוע 37. אם הלידה דחופה, יש צורך לבצע עבודה להבשלת הריאות של התינוק ולהתפתחותו המלאה.

הרופא שלך כשותף בתהליך

איך אתה יכול להבחין בין פקק הריר לבין ההפרשה הרגילה במהלך השליש האחרון? יכול להיות שזה מי שפיר? כתמים או שטפי דם? זה נורמלי שיש לך את כל השאלות האלה במהלך ההריון שלך, במיוחד כאשר זה הילד הראשון שלך.

הוצאת המחסום - לעיתים ללא אזהרה - היא תהליך פיזיקלי טבעי. אין סיכונים בריאותיים קשורים. זה שם כדי להגן על העובר ולהביא את ההריון לסיומה משמח. עם זאת, חשוב להיות מעודכן לגבי מאפייניו ותפקודיו כדי שתדע כיצד לפעול בנסיבות שונות.

במהלך 40 השבועות של ההריון שלך, הרופא שלך הוא לא רק הרופא שלך; הוא או היא שותפים לתהליך. הפנה אליהם את כל השאלות, החששות והספקות שלך.

פקק הריר אינו מי שפיר

חשוב להבדיל בין פקק הריר לבין מי השפיר. הראשון הוא זרימה צפופה וג'לטינית. זה לא מאוד מורגש. הוא שקוף, לפעמים לבנבן, צהבהב או חום אם יש בו עקבות של דם. הריח מתוק.

מי השפיר, לעומת זאת, דקים ומדיפים מעט ריח של כלור. זה יותר דומה לשתן.

שניהם מצביעים על כך שהמסירה קרובה. הקרע של שק השפיר מתרחש לאחר סילוק הריר, כאשר הקרומים נדחסים והילד נכנס לתעלת הלידה.

בעיקרון, מי שפיר הם מים חסרי צבע, שניתן לערבב גם עם כמות קטנה של דם. אם אתה רואה נוזל כהה מאוד עליך לפנות מיד לרופא.

כמו כן, חשוב לדעת את ההבדל בין הוצאת פקק הריר לבין דימום. זה נורמלי לראות חוטי דם, אבל לא כמויות גדולות.

אם ההפרשה הדמית בשפע ונמשכת, ספר לרופא מיד. דימום יכול לקרות עם או בלי כאב. זה מאותת על בעיה בשליה או באיבר רבייה אחר.