שבוע 30 להריון: מה כדאי לדעת

השבוע ה-30 להריון חשוב מאוד למערכת העצבים של התינוק ולהתפתחות הכללית
השבוע ה-30 להריון חשוב מאוד למערכת העצבים של התינוק ולהתפתחות הכללית.
למרות שאתה עלול לחוות אי נוחות פיזית מסוימת, זהו שבוע חשוב מאוד להתפתחות תינוקך.

השבוע ה-30 להריון חשוב מאוד למערכת העצבים של התינוק ולהתפתחות הכללית. זה הזמן המושלם לעשות קניות ולחשוב על כל האחריות שהעתיד טומן בחובו.

איך התינוק שלי בשבוע ה-30 להריון?

בתקופה זו, תינוקות כבר לא כל כך קטנים. למעשה, אורכם בממוצע כ-25 סנטימטרים ומשקלם כ-1 ק"ג. כמובן שזה יהיה תלוי במאפיינים של הוריהם ובהתפתחות התינוק.

עם זאת, הם עדיין יכולים לנוע בחופשיות בתוך הרחם, אז אל תדאג בקשר לזה. במהלך השבועות הבאים, הם יאמצו את הצורה הדרושה כדי להתכונן ללידה. הם יהיו כאן תוך זמן קצר!

אתה זוכר את לאנוגו? שכבת השיער הדקה הזו מתחילה להיעלם כי מעט שומן מתחיל להופיע מתחת לעור. זה דבר טוב, כי זה עוזר לווסת את טמפרטורת הגוף.

יתר על כן, נוצרים נוירונים חדשים, כך שהמוח גדל בגודלו. תינוקות מתחילים להגיב לגירויים. אז, למרות שאתה לא יכול לשמוע אותם, הראה להם את כל האהבה שלך.

למידע נוסף: מהי הגבלת גדילה תוך רחמית?

ההריון שלך מגיע לסיומו! זה נורמלי לחלוטין שיש לך דאגות ולהרגיש עצבניים לגבי האחריות החדשה שתצטרך להתמודד איתה בעתיד. אל תדאג. זה הרגע המושלם לבלות עם יקיריכם, ולשאול את כל השאלות שאתם צריכים.

לבלות עם המשפחה שלך היא אחת הבחירות הטובות ביותר לעבור את החוויה הזו. לדבר עם ההורים, הסבים והחברים שלך, שכבר עברו את זה, יכול להיות רעיון ממש טוב. עם זאת, אם אתה מרגיש שהמצב יוצא משליטה, אתה תמיד יכול לבקש עזרה מקצועית; לדוגמה, אתה יכול לדבר עם פסיכולוג.

תסמינים שכיחים במהלך השבוע ה-30 להריון

אם אתה עובר את המצב הזה, אתה כנראה מכיר את התסמינים הבאים:

  • חזרת מזון: הלחץ המוגבר בתוך הבטן שלך והשפעת ההורמונים שלך על שריר מערכת העיכול גורמים לרפלוקס גסטרווושטי. כדי להימנע מכך, השתדלו לא לאכול יותר מדי לפני שאתם הולכים לישון, ואל תאכלו אוכל חריף.
  • עצירות: זו יכולה להיות גם תוצאה של כמות ההורמונים שהגוף שלך מייצר. אלא אם כן זה הפך לבעיה רצינית, אתה יכול בדרך כלל לפתור זאת על ידי שתייה מרובה של מים ואכילת מזון עשיר בסיבים.
  • דחף מתמיד להשתין: מכיוון שהתינוק גדל ליד שלפוחית השתן, זה עלול לגרום ללחץ מתמיד. כדאי לשים לב לכל סוג של כאב או תחושת צריבה, כי ייתכן שאתה סובל מדלקת בדרכי השתן.
  • דליות: הרחם יכול ללחוץ על כלי דם בתוך האגן ולגרום לדליות. המטרד נוטה להירגע לאחר הלידה. עם זאת, אם הם גדולים מדי, אתה צריך ללכת לרופא.
  • נדודי שינה: זה נורמלי לחלוטין לחשוב על דברים רבים במהלך הלילה ולהתקשות להירדם. אל תעשה תרופות עצמיות, כי זה יכול להיות השפעות שליליות על התינוק שלך. אם המצב יצא משליטה, פנה לאיש מקצוע.

האם יש צורך ללכת לרופא בתקופה זו?

תסמינים שכיחים במהלך השבוע ה-30 להריון
תסמינים שכיחים במהלך השבוע ה-30 להריון.

לעולם אל תפסיק את הטיפול לפני הלידה שלך. הרופא שלך יגיד לך באיזו תדירות עליך לעבור בדיקות. הסיבה לכך היא שהמצב עשוי להשתנות בהתאם לתינוק ולאם.

אם זה עתה גילית שאת בהיריון (זה יכול לקרות), עליך לפנות מיד לרופא, על מנת לבטל כל בעיה אפשרית ולהגן על הבריאות שלך ושל תינוקך.

בדיקות שהרופא עשוי לבקש ממך לעשות ומדוע לקחת אותן

בדרך כלל, בתקופה זו אין צורך בבדיקות. עם זאת, הרופא עשוי לבקש ממך לקחת את הדברים הבאים:

  • ספירת דם מלאה: כך הרופא יכול לראות את ערכי ההמוגלובין שלך ולגלות אם אתה אנמי.
  • כימיה בדם: זה מאוד שימושי למדידת סוכר בדם ולבדיקת סוכרת הריונית, למרות שזה מתרחש בדרך כלל בשלבים קודמים.
  • בדיקת דם ל-HIV: זה מאפשר לרופאים לזהות את הזיהום בזמן, וזה נותן לך את ההזדמנות לנקוט באמצעים כדי למנוע מהתינוק להידבק בו.
  • בדיקות קרישה: בהתאם לתוצאות, הרופא יידע אם יש סיכוי לדימום במהלך לידה או חתך קיסרי.
  • אולטרסאונד מיילדותי: זה הכרחי בכל השלבים השונים. בהתאם לבריאות התינוק, הרופא עשוי לבקש ממך לבצע בדיקות מורכבות יותר.

גלה עוד: HIV בילדים: מה שאתה צריך לדעת

שאלות נפוצות לגבי השבוע ה-30 להריון

להלן השאלות הנפוצות ביותר שאמהות נוטות לשאול במהלך השבוע ה-30 להריון.

1. האם יש צורך להמשיך לקחת את התרופות המיילדות שלי?

במהלך הריונות רגילים, הרופא עשוי לרשום תרופות מסוימות כדי לעזור לתינוק להתפתח כראוי.

התשובה היא כן. אם הרופא רשם לך תרופות מסוימות, כגון ברזל או חומצה פולית, עליך להמשיך ליטול אותן, אלא אם כן הרופא אומר אחרת.

2. האם לשים לב ללחץ הדם שלי?

כן. לא צריך למדוד את זה כל הזמן, אבל צריך לשים לב לזה. יתר על כן, שימו לב לסוגים אחרים של תסמינים, כמו כאבי ראש עזים או נפיחות בזרועות וברגליים. זכרו שכל המקרים של רעלת הריון הם מקרי חירום רפואיים!

3. האם אני יכול לקיים יחסי מין בשלב זה?

זה תלוי. ברוב המקרים, זה בסדר להמשיך לקיים יחסי מין במהלך תקופה זו. עם זאת, סקס עלול לגרום להתכווצויות רחם, ולפעמים זה עשוי להיות לא נוח.

הכינו את כל מה שאתם צריכים!

זהו השלב האחרון. אז, חשבו על דברים כמו איפה התינוק הולך לישון, בחרו שם, תקנו בגדים. ובעיקר, נצלו היטב את הזמן הזה עם בן הזוג, המשפחה והחברים שלכם!

פופולריים