שבוע 39 להריון: מה כדאי לדעת

הם עשויים להמשיך לגדול עוד קצת במהלך השבוע ה-39 להריון
למרות שתינוקות מוכנים להגיע לעולם החיצון, הם עשויים להמשיך לגדול עוד קצת במהלך השבוע ה-39 להריון.
למרות שחתכי קיסרי הפכו נפוצים למדי, הרופאים לא תמיד ממליצים עליהם.

השבוע ה-39 להריון הוא רגע ייחודי מלא ברגשות מעורבים. התרגשות, חרדה ופחד נמצאים בדרך כלל. עם זאת, אתה לא צריך לדאוג. זכרו שכבר עברתם כברת דרך. כל שעליכם לעשות כעת הוא לחכות עד שבן המשפחה החדש יגיע.

למרות שתינוקות מוכנים להגיע לעולם החיצון, הם עשויים להמשיך לגדול עוד קצת במהלך השבוע ה-39 להריון. לכן, אתה צריך להמשיך לאכול בריא, ולהתרחק מחומרים מזיקים.

איך התינוק שלי בשבוע ה-39 להריון?

התינוק שלך כבר מפותח לחלוטין. עם זאת, הם ממשיכים לגדול בזמן שהם עדיין בתוך הרחם. מהראש ועד התחתון, הם בדרך כלל סביב 38 סנטימטרים ו-3 ק"ג.

למרבה המזל, מערכת העצבים שלהם כבר מסוגלת לקלוט ולהבין גירויים מסביבתם. כמובן, ברגע שהם נולדים, המוח שלהם ממשיך לגדול עד שהוא מפתח את מלוא האינטליגנציה שלו.

הלנוגו המפורסם של התינוקות מתחיל להתמעט, ורקמת השומן התת עורית מתעבה. למרות שתינוקות יכולים להתמודד עם שינויי טמפרטורה, הם יזדקקו לטמפרטורות חמות, במיוחד בעונות קרות.

למידע נוסף: רכיבי תזונה בסיסיים להריון בריא

איך אני אמורה להרגיש בשבוע ה-39 להריון?

אם הכל ילך כשורה, לא תרגישו סימפטומים חדשים שלא חוויתם בעבר. אתה עלול להרגיש בחילה, להקיא, לחוות כאבי גב תחתון, או אפילו להשתין מעט כשאתה צוחק או משתעל.

מה שלא נורמלי הוא חום גבוה, הטלת שתן כואבת, שלשול או כל סימפטום מדאיג אחר. אם משהו מכל זה קורה, עליך לפנות לחדר מיון. זכור שהתינוק שלך מגיע, ושום דבר לא אמור להפריע לתהליך.

האם עלי לבקר את הרופא בתקופה זו?

ככל הנראה הרופא המיילד שלך יקבע ביקור במהלך השבוע ה-39. הסיבה לכך היא שברגע שההריון שלך מגיע לטווח מלא, יש צורך להיות קשוב יותר. אם הבדיקות הרפואיות שלך מעודכנות והכל תקין, הרופא כנראה יבצע בדיקה נרתיקית לבדיקת צוואר הרחם.

אם מתוכנן לך ניתוח קיסרי (עליו נדבר בסעיף הבא), יהיה צורך לעדכן את הבדיקות הרפואיות שלך. זה יודיע למנתח אם קיים סיכון לדימום או לסיבוכים אחרים במהלך ההליך.

למידע נוסף: בדיקות טרום לידתיות במהלך השליש השלישי להריון

חתך קיסרי או לידה טבעית: מה הכי מתאים לי?

איך התינוק שלי בשבוע ה-39 להריון
איך התינוק שלי בשבוע ה-39 להריון?

זו שאלה נפוצה מאוד בקרב אמהות במהלך השליש האחרון להריון. למעשה, חתכי קיסרי הפכו פופולריים למדי במהלך השנים האחרונות, כאמצעי להימנע מכאבי לידה.

עם זאת, אם הרופא לא ממליץ על כך, הליך זה עשוי לכלול סיכונים רבים יותר מאשר לידות טבעיות. לכן, עליך להקשיב להמלצת הרופא שלך.

רופאים ממליצים בדרך כלל על ניתוחים קיסריים כאשר ישנם מומים ברחם, חתכים קיסריים קודמים, בעיות בבריאות התינוק, סיכון לזיהום במהלך לידה טבעית, או כאשר נשקפת סכנה לחייו של מישהו.

אם יש לך שאלות בעניין זה, עליך לשאול את הרופא שלך.

השאלות השכיחות ביותר על השבוע ה-39 להריון

האם עדיין יש לך חששות? אם כן, המשך לקרוא כי אנו נענה על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר.

1. האם אני יכול להחליט על התאריך שבו אביא את התינוק שלי?

למרות שזירוז לידה אפשרי, זה קורה בדרך כלל כאשר האם או התינוק סובלים ממחלה, אז עדיף שהתינוק ייצא מוקדם יותר.

במקרה שהרופא שלך מתזמן ניתוח קיסרי, ייתכן שתהיה לך הזדמנות לבחור את התאריך, בהתאם לבית החולים או למרפאה.

2. האם אני יכול לנסוע בתקופה זו?

אם אתה יכול להימנע מזה, אתה לא צריך לנסוע. מכיוון שהתינוק יכול להגיע בכל רגע, אתה עלול למצוא את עצמך במקום שבו אין גישה קלה לשירותי בריאות, והדברים עלולים להסתבך.

עם זאת, אם אתה צריך לנסוע, עליך לקחת איתך את הבדיקות הרפואיות שלך ולחפש מידע לגבי בתי חולים סמוכים.

להיות מוכן

התינוק שלך יכול להגיע בכל עת, ואין דרך לדעת מתי בדיוק. זכרו לארוז תיק בית חולים ולעשות תכנית לגבי תחבורה וגישה לבית החולים, למקרה שזה יקרה באמצע הלילה.

בינתיים, תהנה מהזמן המשפחתי שלך ובקר את הרופא באופן קבוע. מזל טוב!

פופולריים