איך להכין את תיק בית החולים של התינוק?

להלן רשימה של פריטים שבהחלט כדאי לכלול בתיק בית החולים של תינוקך
להלן רשימה של פריטים שבהחלט כדאי לכלול בתיק בית החולים של תינוקך.
כאשר תאריך היעד שלך מתקרב, הגיע הזמן להכין את תיק בית החולים של תינוקך. ישנם פריטים הכרחיים רבים כשמדובר בטיפול ביילוד. יחד עם זאת, אחרים פחות חשובים ורק תופסים מקום. היום אנחנו רוצים לעזור לך לדעת מה זה מה.

כשאתה נכנס לחודשים האחרונים של ההריון, הידיעה מה לארוז בתיק בית החולים של תינוקך הופכת לבסיסית. פעמים רבות, חוסר הניסיון והחרדה משתלטים ואמהות לעתיד סופו לאריזות יתר.

אילו פריטים עלי לכלול בתיק בית החולים של התינוק שלי?

חשוב מאוד שתכין את תיק בית החולים של תינוקך מספר שבועות לפני תאריך היעד. כשמגיע הזמן ללכת לבית החולים וללדת, צריך להכין את ה"מזוודות" של הקטן שלך.

אבל, מהם הפריטים החיוניים שתצטרכו בימים הראשונים לחייו של הרך הנולד? להלן רשימה של פריטים שבהחלט כדאי לכלול בתיק בית החולים של תינוקך:

 • מידה 0 או חיתולים לתינוקות: כיום, מותגים רבים מייצרים חיתולים המכילים חומרים היפואלרגניים שהם אידיאליים עבור יילודים. בעוד שחלק מבתי חולים מספקים חיתולים, כדאי לקחת חלק לכל מקרה.
 • גזה, אלכוהול 70% וכלורהקסידין: בתי חולים מספקים בדרך כלל פריטים אלה לילודים. עם זאת, אתה תרצה להחזיק אותם איתך בכל עת במהלך הימים הראשונים לחייו של הקטן שלך. פריטים אלו הם הכרחיים בכל הנוגע להיגיינה נכונה וחיטוי הטבור של תינוקך, למשל.
 • קרם תינוק: האזורים שבהם עור תינוקך בא במגע עם החיתול שלו נוטים לגירוי. רטיבות עלולה להצטבר באזורים אלו ולהוביל להתפתחות זיהום. קרם לחות מגן הוא חובה בכל הנוגע לתיק של הקטן שלך.
 • מגבונים היפואלרגניים לתינוקות: היגיינה טובה חיונית בכל הנוגע לבריאות והתפתחות של יילודים. הפסולת הראשונה שלהם קשה מאוד לניקוי, כלומר ההורים צריכים להיות סבלניים ועדינים. בבוא הזמן, תצטרך להחזיק מגבונים היפואלרגניים לתינוק בהישג יד.

ביגוד לרך הנולד שלך

הגיע הזמן להכין את תיק בית החולים של תינוקך
כאשר תאריך היעד שלך מתקרב, הגיע הזמן להכין את תיק בית החולים של תינוקך.

מלבד הפריטים המפורטים לעיל, תרצה לכלול גם פריטי לבוש מסוימים, כגון:

 • בגדי גוף או גופיות לתינוקות: חשוב שתבחרי פריטי כותנה כשמדובר ביילודים. חומר זה מאפשר לעור העדין של ילדכם לנשום ואינו גורם לגירוי. חפש פריטים עם כפתורים או נצמדים בחזית או בצד, כמו גם צוואר רחב. גורמים אלו יקלו על ההלבשה וההפשטה של תינוקך. זכור שבגדי תינוקות מתלכלכים לעתים קרובות, ולכן תצטרך לארוז בתיק מספר בגדי גוף.
 • פיג'מה: התינוק שלך יזדקק גם לפיג'מה כדי לישון בחום ובנוחות. יילודים אינם מסוגלים לווסת את טמפרטורת הגוף שלהם, כלומר הם תמיד צריכים להיות מאגדים יחסית. במהלך חודשי הקיץ, אתה יכול לבחור פריטים קלים יותר כאשר הגוף של הקטן שלך מתחזק.
 • כובעי תינוקות: לילודים יש נטייה לאבד חום דרך ראשיהם, מה שמקשה על ויסות הטמפרטורה. ארזו כמה כובעי כותנה ב"מזוודות" של התינוק. כך, לתינוק שלך יהיה חם ונוח מכף רגל ועד ראש.
 • גרביים: גרביים חשובות בהגנה על הרגליים של הקטנה שלך מהקור.
 • שמיכה: כשיגיע הזמן לעזוב את בית החולים וללכת הביתה, שמיכה תהיה המפתח בהגנה על תינוקך מפני הקור.
 • סינרים ומטליות גיהוקים: יילודים נוטים לירוק לעתים קרובות מאוד במהלך ואחרי האכלה. סינרים ובגדי גיהוקים הם פריטי חובה בכל הנוגע לתיק בית החולים שלך.
 • מגבת: בית החולים יספק מגבות מתאימות לטיפול ביילוד שלך. עם זאת, אנו ממליצים לארוז מגבת קטנה והיפואלרגנית העשויה מסיבים טבעיים, לכל מקרה.

"כשמגיע הזמן ללכת לבית החולים וללדת, צריך להכין את 'המזוודות' של הקטן שלך".

אילו פריטים אני יכול להשאיר מחוץ לתיק בית החולים של התינוק שלי?

למעלה הסתכלנו על הפריטים החיוניים לתיק בית החולים של תינוקך. כעת, במקביל, ישנם אלמנטים שעדיף להשאיר בחוץ כדי להימנע מאריזת יתר :

 • מוצץ : לדברי מומחים רבים, תינוקות לא צריכים להשתמש במוצצים במהלך החודש הראשון לחייהם, או לאחר השנה הראשונה שלהם.
 • נעליים: נעלי תינוק קטנטנות יכולות להיות מקסימות, אבל הן לגמרי מיותרות. למעשה, עדיף לדחות את נעילת הנעליים של ילדך עד שהוא או היא ילמדו ללכת.
 • בושם וקלונים: רוב הבשמים והקלונים מכילים אלכוהול, שעלול לגרות את עור התינוק ולגרום לאלרגיות. מלבד היותם מיותרים, השימוש בהם צריך להיות מתון. יש למרוח אותם רק על בגדים ולא ישירות על עורו של תינוקך.
 • צעצועים: צעצועים הם חלק חיוני בהתפתחות הקוגניטיבית והפיזית של הילד, אך לא בשלב זה. עדיף להשאיר אותם בבית, שם ילדכם יוכל ליהנות מהם בחודשים הבאים.
 • צעצועי בקיעת שיניים: יעברו מספר חודשים עד שהתינוק שלך יתחיל לבקוע שיניים. אז אין צורך להחזיק אותם בהישג יד בשלב זה.

אמנם הכנת תיק בית החולים של תינוקך עשויה להיראות כמשימה פשוטה, אך ישנם פרטים רבים שקל להתעלם מהם. בעזרת המדריך הפשוט אך היעיל הזה, יהיה לך כל מה שאתה צריך כדי לארוז את התיק של תינוקך תוך זמן קצר.

פופולריים