8 טיפים שכדאי לזכור לפני ביקור תינוק שזה עתה נולד

כולנו חווינו את החוויה של ביקור תינוק שזה עתה נולד בשלב מסוים
כולנו חווינו את החוויה של ביקור תינוק שזה עתה נולד בשלב מסוים.

כולנו חווינו את החוויה של ביקור תינוק שזה עתה נולד בשלב מסוים. אבל האם אי פעם שאלת את עצמך אם עמדת בציפיות של הוריו של התינוק? מה נכון? מה לא?

איך עלי להתנהג? האם אני אפריע להורים ולתינוק?

ביקור תינוק שזה עתה נולד

כדי שהביקור שלכם יהיה זמן משמח להורים הטריים ולא משהו שיוצר אי נוחות, אנחנו רוצים להציע לכם כמה עצות שימושיות.

" היום הבית שלנו מואר, וגיליתי למה. הרך הנולד שלנו רוצה לפגוש אותך. "

- אנונימי-

הימנע מביקור תינוק שזה עתה נולד אם אתה חולה

הורים ישמחו להציג את הקטן שלהם לחברים ובני משפחה. אבל זה גם נכון שכמו כל ההורים, הם רוצים לוודא שהתינוק הקטנטן שלהם לא יחלה.

לכן, הדבר הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות אם אנו חולים - גם אם מדובר בהצטננות פשוטה - הוא להתאפק עם ביקור התינוק. הוריו יהיו אסירי תודה, וישמחו לקבל את ביקורכם ברגע שתהיו בריאים.

תתקשר מראש

בשיחת טלפון פשוטה או הודעת טקסט תוכלו להיות בטוחים שהביקור שלכם לא יגיע בזמן רע . יכול להיות שהגיע הזמן לתינוק להניק, ייתכן שהמשפחה משיגה שינה אבודה, או שאולי כבר יש להם מבקרים.

הימים הראשונים לחייו של תינוק הם זמנים עדינים, כך שביקורי פתע הם לא הרעיון הטוב ביותר. הקפד לקבל את ההורה בסדר במקום רק לקפוץ.

אם אתה רואה הרבה מבקרים אחרים, היה מכבד

לפני הכניסה לחדר האשפוז או לביתו של היילוד, כדאי לוודא שאין שם כבר הרבה מבקרים. לפעמים קשה לשלוט בנושא הזה, מכיוון שחברים ובני משפחה רוצים להיות בסביבה ולמרבה הצער לא כולם מתקשרים קדימה.

לכן, אם יש יותר אנשים מהצפוי ואתם חושבים שהביקור שלכם יכול להיות סוחף יותר מאשר מתקבל היטב, אז עזבו. אולי תוכל לארגן לחזור במועד מאוחר יותר.

אל תעיר את התינוק

זה צריך להיות מובן מאליו. אף אחד לא אוהב שיעירו אותנו כשאנחנו ישנים. יילודים צריכים את השינה שלהם, ועלינו לכבד זאת.

לעולם אסור להעיר תינוק ישן, ואף לא להציע זאת. אולי אתם סקרנים לראות מה צבע העיניים של התינוק, אבל הצרכים של התינוק צריכים לבוא בראש ובראשונה.

הימנע ממתן עצות לא רצויות

ביקור תינוק שזה עתה נולד
ביקור תינוק שזה עתה נולד.

אלא אם כן ההורים ישאלו אותך ישר, לעולם אל תביע את דעתך על מה היית או לא היית עושה. העצה שלך רק תגרום להורים הטריים לאי נוחות ואולי תזכיר להם את חוסר הניסיון שלהם.

זכרו שאין דרך אחת נכונה לגדל ילד, אז תנו כבוד לשיטות השונות משלכם.

הורי התינוק יצברו במהירות ניסיון ויגלו מה הכי מתאים להם ולתינוק שלהם. היו מכבדים ואי אפשר לטעות.

שטפו תמיד ידיים לפני שאתם נוגעים בילודים

אם ההורים לא מציעים לתת לך להחזיק את התינוק שלהם, עמוד בפיתוי של להרים אותו. בהתאם למצב, אולי כדאי להימנע אפילו מלבקש להחזיק את התינוק כדי לא לגרום להורים להרגיש אי נוחות.

זה נכון שיילודים מביאים את הצד הרך שלנו ואת הרצון שלנו להחזיק אותם בזרועותינו. אבל אלא אם יש לך רשות, תן לתינוק להיות.

עם זאת, אם יש לך הזדמנות להחזיק את התינוק, או אפילו פשוט לגעת בו, וודא שרק שטפת את ידיך - הן צריכות להיות נקיות. הידיים שלנו מלאות בחיידקים והדבר האחרון שתרצו לעשות הוא לגרום לקטן לחלות.

איפה לתת נשיקות

כדאי להימנע מהדחף לנשק את התינוק כשאתה מחזיק אותו. לחלק מההורים זה לא מפריע, אבל לאחרים כן. אז, ליתר ביטחון, עדיף להתאפק עם הנשיקות.

אם במקרה נתת לתינוק נשיקה, אז המקום הטוב ביותר עבור הנשיקות האלה הוא על רגליו של התינוק שזה עתה נולד. אם אתה מנשק את פניו או ידיו של התינוק, אז אתה עלול להפיץ זיהום שלא ביודעין.

הושיטו יד לעזרה

מלבד זה שלא גורם להורים החדשים לאי נוחות, אתה יכול גם להציע לעזור להם. ללא ספק, ההורים הטריים מותשים ולא יהיה להם זמן או כוח לעשות את כל מה שצריך.

אולי אתה יכול לטפל באחים ואחיות גדולים יותר, לעשות טיול לסופרמרקט, להוריד ארוחה או לטפל בכמה מטלות בית. אתה בוודאי תוריד משקל מהכתפיים של אמא ואבא.

"עשה לאחרים כפי שהיית רוצה שיעשו לך"

- התנ"ך -

אם תקחו יוזמה לעזור בכל מה שצריך לעשות, תתנו להורים העייפים והלחוצים הזדמנות לנוח וליהנות מהתוספת החדשה שלהם למשפחה.

פופולריים