מדוע שטיפת ידיים חשובה בטיפול בתינוקות?

מספר רב של תינוקות שזה עתה נולדו נדבקים במחלות ממבוגרים בגלל חוסר היגיינה טובה בשם האנשים המטפלים בתינוקות
מספר רב של תינוקות שזה עתה נולדו נדבקים במחלות ממבוגרים בגלל חוסר היגיינה טובה בשם האנשים המטפלים בתינוקות.

מספר רב של תינוקות שזה עתה נולדו נדבקים במחלות ממבוגרים בגלל חוסר היגיינה טובה בשם האנשים המטפלים בתינוקות. זה נראה טריוויאלי, אבל זה הכל מלבד. תינוק הוא יצור שביר מאוד. כל מחלה שנדבקה, לא משנה כמה קלה היא עשויה להיות עבור מבוגר, עלולה להפוך לקטלנית עבור יילוד. לאור זה, אין להתעלם מאמצעי זהירות, ולשטיפת ידיים יש חשיבות עליונה.

החשיבות של שטיפת ידיים

פעולה פשוטה כמו שטיפת ידיים לפני טיפול בתינוק יכולה להציל חיים. זהו אמצעי זהירות שכל המבוגרים צריכים לנקוט לפני שהם נוגעים בתינוק. יש כמה מחלות קשות באמת שיכולות להיות מדבקות. יחד עם זאת, ישנן מחלות קלות למבוגרים, כמו גסטרואנטריטיס או הצטננות, שעלולות להיות קטלניות לתינוק שזה עתה נולד.

במהלך החודשים הראשונים לחייו של התינוק, חשוב במיוחד לשמור על ידיים נקיות כל הזמן כדי למנוע הפצת מחלה לקטנטנים. תינוקות פגיעים מאוד ועלולים לחלות בקלות. עם מערכת חיסונית חלשה כל כך, החלמה מהירה ומוצלחת עלולה להיות מסובכת מאוד, ולעתים קרובות דורשת אשפוז מיידי.

איך ומתי לשטוף ידיים

כדאי לשטוף ידיים בכל פעם שאתה רוצה להרים את התינוק. זה נכון במיוחד לפני האכלה או לאחר החלפת חיתול, או לאחר נגיעה באף או בפה (לדוגמה, לאחר התעטשות או ניפוח האף). שטיפת ידיים בצורה מצפונית במים וסבון חשובה כדי למנוע מהחיידקים להתפשט.

זה עשוי להיות מעייף, אבל אתה תמיד צריך להגיד לאחרים לעשות את אותו הדבר לפני האינטראקציה עם התינוק שלך. אחים מבוגרים, סבים וסבתות, דודות ודודות, וכל אדם אחר שנוגע בתינוק שלך במהלך החודשים הראשונים לחייו צריכים להיות ידיים נקיות. יתר על כן, אם מישהו חולה עם כל סוג של וירוס או זיהום חיידקי, עליו לשטוף את ידיו בתדירות גבוהה אף יותר.

"התרופה לתינוק מפוחד היא המגע הרך של האם"

-מחבר לא ידוע-

פעולה פשוטה כמו שטיפת ידיים לפני טיפול בתינוק יכולה להציל חיים
פעולה פשוטה כמו שטיפת ידיים לפני טיפול בתינוק יכולה להציל חיים.

עם זאת, אם למישהו יש זיהום ויראלי או מחלה ויראלית אחרת, אז במקום לשטוף ידיים, הדבר החשוב ביותר לעשות הוא פשוט לא לגעת בתינוק. ככל שפחות אפשרויות להפיץ מחלה לתינוק, כך ייטב. אם זה אומר לא להתקרב לתינוק במשך כמה ימים בזמן שהוא חולה, אז זה מה שצריך. עדיף להיות בטוח מאשר להצטער.

אתה לא צריך להרגיש נבוך או לא בנוח לבקש מסבים וסבתות או מבקרים אחרים לא לגעת בתינוק שלך אם הידיים שלהם מלוכלכות, אין להם דרך לשטוף ידיים כרגע, או שיש להם איזה וירוס. הם צריכים להיות מבינים, בהתחשב בכך שבריאותו ורווחתו של תינוקך נמצאים על כף המאזניים. אל תרגיש רע. אם אתה צריך להציב גבולות כדי שהתינוק שלך לא יחלה, אז עשה זאת.

כולנו יכולים להפיץ חיידקים

גם אם איננו חולים בנגיף, כולנו עדיין יכולים להפיץ חיידקים. אנחנו מבלים את היום בנגיעה בדברים שאחרים נגעו בהם, אז אנחנו לא יכולים להיות בטוחים לחלוטין אם הידיים שלנו נקיות לחלוטין או לא. לכן, שטיפתם היא ההימור הטוב ביותר לשמירה על בריאותו של התינוק שזה עתה נולד.

למקרים שבהם, מסיבה כלשהי, אין לך גישה למקום שבו אתה נמצא למים ולסבון, תמיד כדאי להחזיק בתיק בקבוק של חיטוי ידיים. Sanitizer מחטא את הידיים שלך ללא צורך במים וסבון ומהווה אופציה בטוחה, במיוחד כשאתה בחוץ ואתה נתקל במישהו שרוצה לגעת בתינוק הקטן שלך.

כפי שאתה יכול לראות, יש לנקוט באמצעי זהירות קיצוניים על מנת להגן על התינוק שלך מפני חיידקים של אנשים אחרים. שמירה על ידיים נקיות מאוד היא חיונית, וכל מי שמסביבך צריך לזכור זאת אם הם רוצים לגעת בתינוקת שלך, להרים אותה, או אפילו סתם ללטף את פניה. תינוקות הם פגיעים וכולנו חייבים לעבוד יחד כדי לשמור עליהם.

פופולריים