7 דברים שכדאי להימנע מהם במהלך ההריון

דברים שיש להימנע מהם במהלך ההריון
דברים שיש להימנע מהם במהלך ההריון.
הריון הוא זמן שבו אנחנו צריכים לשים לב לפרקטיקות מסוימות שעלולות להזיק. להלן 7 דברים שכדאי להימנע מהם במהלך ההריון.

לאחר שנודע שיש לך תינוק בדרך, יעלו לך שאלות רבות, כמו אילו דברים יש להימנע במהלך ההריון למען בריאותך ושל תינוקך.

אין ספק, הרווחה שלך ושל ילדך עלולה להיפגע אם תשמרו על הרגלים משותפים מסוימים, כמו עישון או שתיית קפה. זה קורה בגלל שכל מה שאתם צורכים ישירות או בעקיפין מגיע לרחם ועובר לדמו של התינוק דרך השליה.

על ידי קבלת חומרים מסוימים, התינוק עלול לסבול משינויים בגופו, אשר מסוגלים ליצור סיבוכים במהלך ההריון או בעיות בריאותיות גם לאחר הלידה. במאמר זה, נספר לכם מה הם כדי שתוכלו להתחיל להגביל אותם.

7 דברים שכדאי להימנע מהם במהלך ההריון

הריון בריא זה לא קשה. את רק צריכה לשים לב למה שאת צורכת ולפעילויות שאת מבצעת במהלך ההריון. הנה כמה מהדברים שכדאי להפסיק לעשות עכשיו.

1. עישון

עישון הוא אחד ההרגלים בעלי ההשלכות השליליות ביותר על בריאות האישה ההרה ותינוקה. למרות זאת, כ-50% מהנשים ההרות ממשיכות לעשן בשלב זה.

לפי החברה האירופית לחזה, עישון האם מעבירה לעובר יותר מ-7000 חומרים רעילים ומסרטנים המצויים בסיגריות. זה גם מגביר את הסיכון לסבול מבעיות הריון כגון:

במובן זה, חוסר החמצן של העובר הנגרם על ידי ניקוטין עלול להשפיע על התפתחותו הנוירונית, על היווצרות איבריו ועל הצמיחה בתוך הרחם.

להלן 7 דברים שכדאי להימנע מהם במהלך ההריון
להלן 7 דברים שכדאי להימנע מהם במהלך ההריון.

בנוסף לכך, מחקר הראה שלתינוקות שנולדו לאמהות מעשנות יש סיכון גבוה יותר להציג בעיות מסוימות, כגון אלה:

  • משקל לידה נמוך
  • תסמונת גמילה מניקוטין
  • תסמונת מוות בעריסה
  • אסתמה
  • השמנת ילדים

אם האישה ההרה מפסיקה לעשן בשליש הראשון, הסיכון לסבול מכל אחד מהסיבוכים הללו פוחת באופן משמעותי, ומשתווה לזה של אם לא מעשנת.

2. שתיית אלכוהול

חומר נוסף שכדאי להימנע ממנו במהלך ההריון הוא אלכוהול. אלכוהול עובר במהירות לזרם הדם של האם לאחר שהיא בולעת אותו ומגיע לתינוק דרך השליה וחבל הטבור. חוסר הבשלות של הכבד העובר אינו מאפשר סילוק נכון מהגוף, ובכך גורם לרעילות בכל איברי התינוק.

מומחים עדיין לא קבעו כמה אלכוהול מסוכן לילדכם, שכן היו דיווחים על מקרים שבהם כוס יין אחת בלבד הספיקה כדי לגרום נזק לגוף התינוק, כגון הפרעת אלכוהול בספקטרום העובר (FASD).

עליך לדעת שאחרי שעה לאחר שתיית אלכוהול, יהיה לך ולתינוקך אותו ריכוז של החומר הזה בדמך.

3. קפה והריון

קפה הוא לא משקה אסור לחלוטין במהלך ההריון, אבל יש לצרוך אותו במתינות. צריכת קפאין גבוהה, במיוחד במהלך השליש הראשון, מגדילה את הסיכויים להפלה או משקל לידה נמוך.

המכללה למיילדות וגינקולוגיות (ACOG) ממליצה להגביל את צריכת הקפאין ל-200 מ"ג ליום, כלומר כוס קפה אחת של 12 גרם.

ארגון הבריאות העולמי, לעומת זאת, מציע לצרוך עד 300 מ"ג או 2 כוסות קפאין ביום במהלך ההריון. כמות זו כוללת קפה, שוקולד, תה וקולה המכילים קפאין.

חשוב לדעת שצריכת קפה במהלך ההיריון עלולה להדגיש אי נוחות מסוימות שכיחות בשלב זה, כגון צרבת ונדודי שינה.

4. דיאטות קפדניות

תזונה מאוזנת חיונית לשמירה על בריאות תקינה במהלך ההריון. זהו שלב בו הביקוש לקלוריות וחומרי מזון עולה כדי לענות על צורכי האם והתינוק הגדל.

מסיבה זו, עליך להימנע מדיאטות קפדניות במהלך ההריון. המחסור במיקרו-נוטריינטים ומקרו-נוטריינטים עלול לגרום לתינוק לסבול ממומים בצינור העצבי (כגון עמוד השדרה), משקל לידה נמוך, מומים מולדים, הפלות ולידה מוקדמת.

באופן כללי, אישה בהריון צריכה לצרוך כ-2500 קלוריות ביום, שאותן היא תקבל באופן אידיאלי מתזונה מאוזנת. אם אפשר, מומחה תזונה צריך לרשום את התזונה הנכונה.

5. הולכים לספא או סאונה

נשים רבות רגילות ללכת לספא או לסאונות כדי להירגע, אך יש להגביל חלק מהדברים הללו במהלך ההריון.

סאונות מתמודדות עם טמפרטורות גבוהות (קרוב ל-88 מעלות צלזיוס), מה שיכול להעלות את טמפרטורת הגוף של האישה ההרה למעל 39 מעלות צלזיוס. טמפרטורות מעל 38 מעלות צלזיוס בשליש הראשון של ההריון עלולות לגרום לאנומליות מולדות בתינוק.

עדיף להימנע מללכת למקומות עם טמפרטורות גבוהות בהריון
לכן, עדיף להימנע מללכת למקומות עם טמפרטורות גבוהות בהריון, כמו סאונות, ג'קוזי או אמבטיות.

לכן, עדיף להימנע מללכת למקומות עם טמפרטורות גבוהות בהריון, כמו סאונות, ג'קוזי או אמבטיות. כדאי גם להימנע מפעילות גופנית בתנאים דומים. לדוגמה, תחת קרני השמש בקיץ או בחדרי כושר לא מאווררים.

חשוב שלפני שתשתלב בכל אחת מהפעילויות הללו, תדון בהן עם הרופא שלך.

6. פעילות גופנית אינטנסיבית והריון

נשים בהריון צריכות להיות זהירות בפעילות הגופנית שהן מבצעות, להימנע מאותן פעילויות הדורשות הוצאה גדולה של אנרגיה או הדורשות תנועות פתאומיות, כגון פעילות גופנית אינטנסיבית.

פעילויות בעלות השפעה גבוהה, כגון הרמת משקולות, טלטול, הקפצה וקפיצה, אינן מומלצות. הלחץ בתוך הבטן והמאמץ השרירי שהתרגילים הללו גורמים עלולים להגביר את הסיכון להפלות וללידה מוקדמת.

לעומת זאת, תרגילים עדינים יותר כמו הליכה, שחייה או יוגה לפני לידה מועילים מאוד לבריאות האישה ההרה ומונעים סיבוכים כמו רעלת הריון וסוכרת הריון.

7. לא לטפל בעצמך רגשית

הריון הוא תקופה של רגשות רבים המשתנים ללא הרף ובה הורמונים אימהיים הם צו היום. אי הנוחות של שלב זה, חוסר הוודאות סביב הלידה והפחד מהתפקיד החדש שעומד לפנינו, עלולים לגרום לחרדה ולמתח אימהי.

מתח מגביר את ההורמון קורטיזול, שיש לו השפעה ישירה על רווחת העובר, וגם מעלה את הסיכון להפלה.

באופן דומה, מתח וחרדה לפני לידה מפריעים לשחרור אוקסיטוצין, שהוא ההורמון שאחראי לגירוי התכווצויות הרחם.

החשיבות של הימנעות מהרגלים מסוימים במהלך ההריון

ההשלכות של הרגלים מסוימים במהלך ההריון ניתנות למניעה ב-100%. לכן, שמירה על שגרה בריאה בשלב זה היא חובה.

חשוב שתפנה לעזרה אם אתה מתקשה לוותר על עישון או אלכוהול. התמיכה של הסביבה שלך ושל הרופא שלך תהיה בעלת חשיבות חיונית במהלך ההריון.

פופולריים