7 דברים שכדאי להימנע מהם בהריון

יש כמה דברים שכדאי להימנע מהם בהריון כדי לשמור על בריאותך ושל תינוקך
עם זאת, יש כמה דברים שכדאי להימנע מהם בהריון כדי לשמור על בריאותך ושל תינוקך.
במהלך ההריון, רצוי שהאם לעתיד תעשה כמה תרגילים גופניים, המותאמים למצבה. עם זאת, יש כמה דברים שכדאי להימנע מהם בהריון כדי לשמור על בריאותך ושל תינוקך. המשך לקרוא כדי לגלות שבעה מהם!

אישה שמתכוננת להביא תינוק לעולם צריכה לעשות שינויים אמיתיים ומשמעותיים בחיים. זה כולל סדרה של דברים שהיא צריכה להימנע ממנה בהריון כדי לשמור על בריאות התינוק.

דברים שכדאי להימנע מהם בהריון

אנחנו מדברים על שינויים פיזיים, פסיכולוגיים, תזונתיים, סביבתיים וחברתיים. לאור שמירה על בריאות התינוק ובריאות האם, רצוי לתכנן אותם מראש כדי להבטיח הריון חלק.

תשעת החודשים הללו דורשים תכנית אישית המבוססת הן על הדרישות של האם והן של התינוק. הרעיון הוא להימנע מסיבוכים המסכנים את התינוק ואת בריאות האם לעתיד שכן כל מה שעלול להזיק לה יפגע הרבה יותר בעובר.

תינוקות שטרם נולדו הם שבירים ותלויים בטיפול של אמם. בין הדברים שכדאי להימנע מהם בהריון, בהחלט אסור לצרוך חומרים רעילים (כגון אלכוהול וטבק).

1. אלכוהול: תסמונת אלכוהול עוברית

כל אישה בהריון צריכה להימנע מאלכוהול. כפי שציינו לעיל, התינוק יקבל את מה שהיא צורכת דרך חבל הטבור.

אמהות לעתיד ששותות אלכוהול מסכנות את חיי התינוק וחושפות אותם לסבול מתסמונת אלכוהול עוברית. למרות שמומחים עדיין לא יודעים כמה אלכוהול יכול להזיק, עדיף להימנע ממנו לחלוטין. אלכוהול יכול גם להגביל את ההתפתחות הגופנית והאינטלקטואלית, כמו גם לגרום ללקויות אחרות בעובר.

2. עודף קפאין

עודף קפאין מזיק מאוד. למרות שאדם יכול לצרוך 200 עד 300 מיליגרם קפאין ביום, במקרה של נשים בהריון, מספר זה אמור לרדת במידה ניכרת. קפה, משקאות קלים ומטה מכילים קפאין. באופן אידיאלי, כדאי להימנע ממשקאות אלה.

3. להיפרד מסיגריות

אתה בהחלט צריך להפסיק לעשן בזמן ההריון. אם זה הרגל רעיל עבור מישהו, זה הרבה יותר עבור עובר. מומחים אף מאמינים שנשים בהריון צריכות להימנע משהייה באזורי עישון.

זה כולל סדרה של דברים שהיא צריכה להימנע ממנה בהריון כדי לשמור על בריאות התינוק
זה כולל סדרה של דברים שהיא צריכה להימנע ממנה בהריון כדי לשמור על בריאות התינוק.

עישון עלול לגרום להפלה, דימום, צירים מוקדמים או הריון חוץ רחמי. בנוסף, צריכת פחמן חד חמצני וכימיקלים אחרים מהווה גורם סיכון לתסמונת מוות פתאומי של תינוקות.

זה יכול גם להוביל למחלות בדרכי הנשימה כמו אסטמה, ברונכיטיס ודלקת ריאות, כמו גם לעצירת גדילה ומשקל וגודל נמוך. כמו כן, התינוק עלול להיוולד עם תסמונת גמילה עקב הניקוטין או הטבק שקיבלו בזמן שהותו ברחם.

4. כימיקלים שיש להימנע מהם בהריון

מוצרים כימיים או רעילים כגון צבעים, חומרי ניקוי או אירוסולים מסוכנים הן לאם והן לתינוק. מכיוון שהם עלולים לגרום לבחילה, שיכרון חושים או סחרחורת, חיוני לקרוא תוויות כדי למנוע תאונות. צילומי רנטגן משפיעים גם על התפתחות העובר.

במידת הצורך, הרופא יודיע לך על ההתוויות המתאימות. באופן אידיאלי, אתה צריך לחפש חלופות אחרות או לחכות עד שהתינוק שלך ייוולד.

5. בשר נא, ירקות שטופים בצורה גרועה, וכמה דגים

נשים בהריון צריכות להתחיל בניהול תזונתי כבר מההתחלה. דיאטות למניעת עליה במשקל יכולות להשפיע על התפתחות המוח של התינוק. זה חיוני לך לצרוך ארוחות מזינות כדי להבטיח שהתינוק שלך ייוולד בריא וחזק.

לדוגמה, צריכת בשר נא יכולה להשפיע על התפתחות העובר. זה יכול להפיץ חיידקים וטפילים מזיקים או קטלניים כמו סלמונלה וטוקסופלזמה. דגים גדולים כמו טונה, דג חרב או כריש מכילים מתכות כבדות. באופן דומה, פירות וירקות שנשטפו בצורה גרועה מהווים סיכון פוטנציאלי.

6. תרגילים בעלי השפעה גבוהה שיש להימנע מהם בהריון

תרגילים בעלי השפעה גבוהה הם התווית נגד בהריון. עם זאת, ניהול אורח חיים בישיבה מזיק באותה מידה. לפיכך, שגרות מתונות הן הטובות ביותר, שכן הן יעזרו לשמור על בריאותך ולהשפיע לטובה על התפתחות תינוקך.

בהריון, כדאי להימנע מתרגילים בעלי השפעה גבוהה כמו אגרוף.

7. חשיפה לשמש ומתח

כדאי גם להימנע מחשיפה ממושכת לשמש בהריון. העור רגיש מאוד לקרניים אולטרה סגולות, ולכן חיוני למזער את זמן החשיפה ולהשתמש בקרם הגנה. אמבטיות חמות או סאונות גורמות להרחבת כלי הדם, שאצל חלק מהנשים עלולות לגרום לעילפון וסחרחורת חמורה. הם גם מהווים סיכונים שעלולים להשפיע על התפתחות מערכת העצבים של תינוקך.

בנוסף, חשוב לך להימנע מלחץ בהריון מכיוון שהוא גורם למצבי רוח שליליים, עייפות ומחלות נוספות שפוגעות בבריאות שלך ושל תינוקך. שינויים הורמונליים גורמים לאם לבעיות רגשיות שהתינוק תופס ואשר עשויות להשפיע על התפתחותו התקינה.

פופולריים