10 טיפים להפסקת עישון אם את בהריון

טיפים להפסקת עישון סיגריות בזמן הריון
טיפים להפסקת עישון סיגריות בזמן הריון.
לאמהות רבות יש את היכולת והרצון להפסיק לעשן כשהן נכנסות להריון. אבל לפעמים זה לא כל כך קל. הטריקים הפשוטים שנדונו כאן מועילים כאשר אתה מתקשה להפסיק.

כל הנשים יודעות שלהיות אמא פירושו צורך לבצע שינויים רבים בחיים, ושחשוב להפסיק לעשן בזמן שאת בהריון בהקדם האפשרי.

אם אתה מרגיש מזוהה עם מה שתיארנו זה עתה, תמצא את הטריקים האלה להפסקת עישון בזמן שאתה בהריון שימושיים ביותר. להלן, נפרט כמה טיפים שיעזרו לך מאוד.

עם זאת, הצעות אלו יכולות להיות מועילות לכל מי שמחפש להרות. במקרה זה, אתה יודע שסיגריות חייבות להישאר מאחור.

יש נשים שמפסיקות לעשן ברגע שהן יודעות שהן בהריון; זו, כמובן, החלטה מצוינת. באופן אידיאלי, אתה צריך להיות נקי מרעלים לפחות שלושה חודשים לפני היווצרות העובר.

מדוע עלי להפסיק לעשן אם אני בהריון?

פחמן חד חמצני הוא אחד הרעילים ביותר מבין 4000 החומרים המזיקים המצויים בסיגריות. הבעיה עם פחמן חד חמצני היא שהוא מגביל את כמות החמצן בדם. אם אמא בהריון שואפת פחמן חד חמצני, הדם של העובר יכיל פחות חמצן.

בין הסיכונים של עישון לעובר, ניתן לציין:

 • לידה מוקדמת ומשקל נמוך.
 • אפשרות לסיבוכים קשים סביב הלידה ואף מוות עוברי.
 • סיכון גבוה למחלות בדרכי הנשימה במהלך הילדות.
 • סיכון גבוה יותר למחלות כרוניות כמו סוכרת, בעיות כליליות ועודף משקל.
 • סיכון לפתח הפרעות נוירולוגיות.

מאידך, גופה של האם משתנה כאשר היא נכנסת להריון, והיא גם נוטה למחלות כמו:

מיתוסים נפוצים

יש נשים שמפסיקות לעשן ברגע שהן יודעות שהן בהריון
יש נשים שמפסיקות לעשן ברגע שהן יודעות שהן בהריון; זו, כמובן, החלטה מצוינת.

ישנם מספר מיתוסים לגבי עישון וגמילה במהלך ההריון. אחד מהם הוא שהחרדה הנגרמת מהיעדר סיגריות פוגעת יותר מהעישון עצמו.

למרות שזה לא אידיאלי להרגיש חרדה בזמן שאתה בהריון, תסמיני הגמילה עקב המחסור בניקוטין עדיין עדיפים על הכימיקלים הרעילים שאתה בולע כשאתה מעשן.

יש האומרים שעישון פחות הוא אלטרנטיבה מקובלת למי שלא יכול להיגמל לחלוטין מהניקוטין. עם זאת, אנשים שמנסים לווסת את הצריכה שלהם בדרך זו בסופו של דבר שואפים יותר עשן מכיוון שהם שואפים בצורה אינטנסיבית יותר כשהם מעשנים.

10 טיפים להפסקת עישון סיגריות בזמן ההריון

יחד עם הטריקים הללו להפסקת עישון, עליך לשמור על מנטליות חיובית. כך יהיה לך קל יותר לבצע את הצעדים הנדרשים. כפי שהוסבר לעיל, עישון מאט את קצב הלב ומעלה את לחץ הדם; שניהם השלכות שליליות על ההריון.

 • חשבו על סיגריה כעל רעלן: להגיד לעצמכם שאתם לא צורכים רעלים יותר ישפיע על המודעות שלכם. אתה צריך להבין שזה הצעד הראשון לקראת חופש.
 • חי בכאן ועכשיו: כמו כל חומר ממכר, הניקוטין מרחיק אותך מעצמך ומההווה. עבור רבים, זהו ניסיון לברוח מהבעיות שלהם. זה יהפוך לאתגר אישי. לאחר ההתקפה הראשונה של הייסורים, השלווה תשתלט לאט לאט.
 • אל תפחדו מהשגרה: שיטות רבות לגמילה מהניקוטין ממליצות לשנות את השגרה שבה צרכת את החומר הזה.

תסמיני הגמילה עקב המחסור בניקוטין עדיין עדיפים על הכימיקלים הרעילים שנבלעים בזמן העישון.

 • אל תחליף ניקוטין בפלסבו: תקרא בכל מקום שאם תעסיק את הפה והידיים זה יהיה בדיוק כמו פעם. העצה היא "תהנה מחופש הפה והידיים שלך". הרפי את השפתיים שלך, שחרר את הידיים.
 • צרכו פירות רבים: אלה שעישנו יודעים שעישון לא מאפשר לטעום מאכלים טבעיים מסוימים. נצלו את הרגע הזה ואכלו את הפירות האהובים עליכם; לעשות את זה יהיה טוב לך ולתינוק שלך.
 • שתו מים: מים יעזרו לגופכם לשחרר רעלים מהר יותר.
 • אל תקראו יותר מדי טיפים כיצד להפסיק לעשן: אתם מכירים את עצמכם יותר מכל אחד, והטריק הטוב ביותר הוא להתרכז ב"כאן ועכשיו", להתמודד עם תחושות הגוף בסקרנות אוהבת.
 • תשמור על עצמך, תיזהר.
 • אל תצפו לתמיכה חיצונית: זו בעיה אישית שעליך להתמודד לבד. זה אולי הדבר הכי יפה, לא תלוי באף אחד מלבד עצמך.

בקיצור, פשוט תחיה, תנשום, ותנסה לא לחשוב יותר מדי, פשוט תן לעצמך לזרום. כאשר את מחליטה להפסיק לעשן בגלל שאת בהריון, את עושה את הצעדים המודעים הראשונים שלך לקראת אימהות. תהיה בטוח, אתה תצליח!

פופולריים