התשוקות השכיחות ביותר במהלך ההריון

והיום נספר לכם על התשוקות השכיחות ביותר במהלך ההריון
למעשה, כמעט כל הנשים ההרות חוות את התשוקות הללו, והיום נספר לכם על התשוקות השכיחות ביותר במהלך ההריון.
ממתקים הם אחת התשוקות הנפוצות ביותר במהלך ההריון, אך אכילה של יותר מדי מהם עלולה להוביל לסיבוכים, כמו סוכרת.

במהלך ההריון, הגוף שלך חווה שינויים הורמונליים רבים. זה גורם לתשוקות או רצונות שבדרך כלל גורמים לך להרגיש שאתה צריך לאכול מזון מסוים. למעשה, כמעט כל הנשים ההרות חוות את התשוקות הללו, והיום נספר לכם על התשוקות השכיחות ביותר במהלך ההריון.

חשוב לנהל את התשוקות שלך כראוי במהלך ההריון כדי שתוכל להימנע משינוי באיכות התזונה שלך. אם לא תעשה זאת, אתה תסכן את בריאותך. בנוסף, אתה צריך להיות בטוח שאתה מקבל את הרכיבים התזונתיים הנכונים ושאתה מגביל מוצרים מסוימים.

ממתקים הם אחת התשוקות הנפוצות ביותר במהלך ההריון

נשים בהריון משתוקקות לרוב למתוק. זה יכול להיות בגלל העובדה שככל שהצרכים התזונתיים של הגוף גדלים, הוא דורש כמות גדולה יותר של גלוקוז כדי לשמור על יציבות רמות הסוכר בדם.

עם זאת, לא תמיד כדאי להיכנע לתשוקות הללו. על פי מחקר שפורסם בכתב העת nutrients, צריכה מופרזת של סוכרים פשוטים עלולה להוביל למצב המכונה סוכרת הריונית.

בגלל זה, חשוב להדגיש את החשיבות של הגבלת מזונות מסוימים. למשל, כדאי לאכול רק גלידה, שוקולד ועוגיות במתינות, למרות שהם חלק מהמאכלים שנשים הכי משתוקקות להם בשלבים הראשונים של ההריון.

יש נשים שחושקות באוכל חריף

בנוסף, זה די נפוץ שנשים משתוקקות למאכלים חריפים במהלך ההריון. הסיבה לכך היא ששינויים הורמונליים יכולים ליצור תשוקה מיוחדת לטעמים חזקים.

עם זאת, אנו לא ממליצים לאכול מזונות המכילים קפסאיצין בזמן הריון. למרות שהחומר עצמו הוכח כאנטי דלקתי וכמשכך כאבים, הוא יכול למעשה להזיק לנשים הסובלות מצרבת או ריפלוקס תכופים.

ממתקים הם אחת התשוקות הנפוצות ביותר במהלך ההריון
ממתקים הם אחת התשוקות הנפוצות ביותר במהלך ההריון.

לכן, חשוב לבדוק את הסבילות שלך לסוגים אלה של מוצרים לפני הוספתם לתזונה שלך. כמה מזונות חריפים שנשים הרות נוטות להשתוקק להם הם חמוצים, ג'לפניוס, פלפל חריף ומזונות מתובלים בכבדות.

גבינה היא עוד אחת מהתשוקות הנפוצות ביותר במהלך ההריון

נשים גם נוטות להשתוקק לגבינה לעתים קרובות יותר כשהן בהריון. גבינה מכילה כמות גבוהה של שומן, המסייעת ביצירת תחושות שובע. בנוסף, שומנים אלו מסוגלים לסייע בתהליכים דלקתיים. הם אפילו מכילים חומרים מזינים חיוניים שיכולים לעזור לך לשמור על בריאות עצם טובה.

עם זאת, נשים בהריון צריכות להיות זהירות לגבי סוגי הגבינה שהן אוכלות. אתה צריך לאכול רק גבינות שהוכנו מחלב מפוסטר. אחרת, אתה מגדיל את הסיכון המיקרוביולוגי שלך. כדאי גם לזכור שהרעלת מזון במהלך ההריון עלולה לסכן את חיי העובר שלך.

בכל הנוגע לאכילת גבינה במהלך ההריון, כדאי לכלול גבינות מיושנות שעברו עיקור כהלכה. אם פיתחת אי סבילות ללקטוז, אתה עדיין צריך לזכור את המגבלה הזו. עם זאת, ישנם פתרונות לבעיה זו, כמו נטילת כדור עם האנזים לקטאז.

סיכום

כפי שציינו, זה נפוץ מאוד לנשים לחוות תשוקה במהלך ההריון. התשוקות הללו נגרמות מהשינויים ההורמונליים שנשים חוות בשלב זה של חייהן. למעשה, חלק מהתשוקות הללו עשויות אפילו להימשך חודשים לאחר הלידה.

ככלל, אתה יכול להקשיב לתשוקות שלך. עם זאת, חשוב להגביל את צריכת הממתקים כדי שתוכל להימנע מסיבוכים כמו סוכרת הריונית. בנוסף, כדאי להיזהר בכל הנוגע לגבינות, שכן לא כולן מתאימות לנשים בהריון.

זכור, אם אתה רוצה לדעת בדיוק אילו מזונות בטוחים לכלול בתזונה שלך, עדיף ללכת למומחה. כמו כן, תרצו לעקוב אחר דיאטה שתבטיח שלא תחווה עלייה מוגזמת במשקל. העלאת משקל רב מדי במהלך ההריון עלולה לסכן אותך ואת תינוקך.

פופולריים